"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Віталій Власюк взяв участь у міжнародній конференції "Незалежність адвокатів - актуальні виклики"

Голова Комітету з міжнародного права НААУ Віталій Власюк взяв участь у міжнародній конференції на тему: "Незалежність адвокатів - актуальні виклики", яка відбулася 12 травня в режимі онлайн. Захід було організовано Європейською асоціацією адвокатів, Польською спілкою адвокатів та Асоціацією адвокатів Варшави.
Конференція відбулася за участі представників адвокатур Східної Європи.
Віталій Власюк розповів про основні виклики, з якими українські адвокати стикнулися в минулому році. Зокрема про обмеження, спричинені пандемією COVID-19. Водночас спікер наголосив на важливій ролі НААУ та РАУ у захисті прав адвокатів у цей складний період. Йдеться про напрацювання відповідних змін до процесуального законодавства, прийняття рекомендацій щодо захисту професійних та соціальних прав адвокатів в умовах карантину, забезпечення можливості використання адвокатами громадського транспорту тощо.
Окрім цього, Віталій Власюк розповів про спробу Національного агентства з питань запобігання корупції змусити окрему категорію адвокатів подавати декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на рівних умовах з державними службовцями та наголосив на необґрунтованості й недопустимості подібних вимог. Також представник НААУ поділився останнім досвідом впровадження е-розробок, зокрема е-кабінету для адвокатів та дистанційних курсів підвищення кваліфікації.
Підсумовуючи доповідь, Віталій Власюк подякував організаторам за можливість та висловив сподівання, що наступна зустріч відбудеться вже наживо.
Текст та фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.