"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Книги, музеї і не тільки: чим займався Центр досліджень адвокатури і права у 2024 році

У 2024 році побачили світ дві книги з історії адвокатури – Київської та Запорізької областей. Ще пʼять видань знаходяться у розробці.
Науково-методичний Центр досліджень адвокатури і права НААУ відзвітував про свою роботу у 2024 році.
Так, у виданій монографії «Київська адвокатура на зламі епох: витоки, долі, репресії» висвітлюється процес розвитку інституту адвокатури у період з другої половини XIX ст. до її «розгрому» у 1930-х роках XX століття в умовах панування «революційної правосвідомості» під час Великого терору. Це третій том серії «Регіональна історія адвокатури», присвячений столичним адвокатам.
А от наукове видання «Нариси з історії адвокатури Запорізької області» охоплює історію адвокатури на Запоріжжі від глибоких коренів до часів міста Олександрівська. Дослідники віднайшли та показали цінні архівні матеріали, які свідчать про значущість ролі адвокатів у правовій системі вже в кінці XIX століття.
Також Центр планує започаткування нових проектів із серії «Регіональна історія адвокатури» та серії «Ілюстрована історія адвокатури України».
Крім огляду видань звіт містить інформацію про проведені заходи, наукові статті, відкриття кабінетів історії адвокатури та іменних аудиторій адвокатів у вищих навчальних закладах, просвітницьку діяльність, аналітично-консультативну роботу та мистецькі проекти.
За участі Центру були відкриті музеї адвокатури у Запоріжжі, Києві і Дрогобичі, започаткована співпраця з Національною академією педагогічних наук України та продовжено співробітництво з Інститутом українознавства Національної академії наук України.
Спільно з Комітетом НААУ з гуманітарних питань та творчих ініціатив триває проект «Творчість адвокатів в час війни», в рамках якого організовано виставки художніх робіт адвокатів, а також проведено творчі вечори з колегами.
Продовжується збір матеріалів про загиблих та поранених адвокатів і волонтерів в рамках проекту «Адвокатура в час війни».
«2024 рік став для нас роком масштабного зростання та закладення фундаменту для майбутніх поколінь, - відзначила керівниця Центру досліджень адвокатури та права Ірина Василик. - Ми не лише дослідили і популяризували історію української адвокатури через наукові видання, відкриття музеїв та тематичних аудиторій, а й активно впроваджували ці знання у професійну спільноту. Започаткування нових видавничих серій, продовження проектів, присвячених адвокатам у час війни, участь у міжнародних наукових заходах і поглиблення співпраці з академічними установами… Всі ці ініціативи сприяють не лише збереженню спадщини адвокатури, а й формуванню нової правничої культури в Україні».
Повністю звіт можна переглянути за посиланням.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).

Дискусія
Адвокати, науковці та експерти дослідили проблеми судової…
Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз організувала круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.