"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Книги, музеї і не тільки: чим займався Центр досліджень адвокатури і права у 2024 році

У 2024 році побачили світ дві книги з історії адвокатури – Київської та Запорізької областей. Ще пʼять видань знаходяться у розробці.
Науково-методичний Центр досліджень адвокатури і права НААУ відзвітував про свою роботу у 2024 році.
Так, у виданій монографії «Київська адвокатура на зламі епох: витоки, долі, репресії» висвітлюється процес розвитку інституту адвокатури у період з другої половини XIX ст. до її «розгрому» у 1930-х роках XX століття в умовах панування «революційної правосвідомості» під час Великого терору. Це третій том серії «Регіональна історія адвокатури», присвячений столичним адвокатам.
А от наукове видання «Нариси з історії адвокатури Запорізької області» охоплює історію адвокатури на Запоріжжі від глибоких коренів до часів міста Олександрівська. Дослідники віднайшли та показали цінні архівні матеріали, які свідчать про значущість ролі адвокатів у правовій системі вже в кінці XIX століття.
Також Центр планує започаткування нових проектів із серії «Регіональна історія адвокатури» та серії «Ілюстрована історія адвокатури України».
Крім огляду видань звіт містить інформацію про проведені заходи, наукові статті, відкриття кабінетів історії адвокатури та іменних аудиторій адвокатів у вищих навчальних закладах, просвітницьку діяльність, аналітично-консультативну роботу та мистецькі проекти.
За участі Центру були відкриті музеї адвокатури у Запоріжжі, Києві і Дрогобичі, започаткована співпраця з Національною академією педагогічних наук України та продовжено співробітництво з Інститутом українознавства Національної академії наук України.
Спільно з Комітетом НААУ з гуманітарних питань та творчих ініціатив триває проект «Творчість адвокатів в час війни», в рамках якого організовано виставки художніх робіт адвокатів, а також проведено творчі вечори з колегами.
Продовжується збір матеріалів про загиблих та поранених адвокатів і волонтерів в рамках проекту «Адвокатура в час війни».
«2024 рік став для нас роком масштабного зростання та закладення фундаменту для майбутніх поколінь, - відзначила керівниця Центру досліджень адвокатури та права Ірина Василик. - Ми не лише дослідили і популяризували історію української адвокатури через наукові видання, відкриття музеїв та тематичних аудиторій, а й активно впроваджували ці знання у професійну спільноту. Започаткування нових видавничих серій, продовження проектів, присвячених адвокатам у час війни, участь у міжнародних наукових заходах і поглиблення співпраці з академічними установами… Всі ці ініціативи сприяють не лише збереженню спадщини адвокатури, а й формуванню нової правничої культури в Україні».
Повністю звіт можна переглянути за посиланням.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Cудова практика
Електронний доказ і носій: позиція ВС викликає запитання
Верховний Суд називає безпідставним ототожнення електронного доказу як засобу доказування та матеріального носія такого документа. Адже характерною рисою електронного документа є відсутність жорсткої прив'язки до конкретного матеріального носія.

Дискусія
Коли українському бізнесу та інвесторам починати відбудову країни,…
Потенційному інвестору варто почекати на завершення війни в Україні або слід діяти вже зараз? Сьогодні є унікальна можливість увійти на ринок за нижчою ціною, а після війни отримати значно більші прибутки.

Взаємодія
Підписано меморандум про співпрацю між ІСЕ ім. Бокаріуса та НААУ
Національна асоціація адвокатів України Національний науковий центр «Інститут судових експертиз ім. засл. проф. М.С.Бокаріуса» домовилися про реалізацію спільних проектів, спрямованих на максимальне використання досягнень науки і техніки й судово-експертної діяльності у забезпеченні правосуддя та правничої допомоги.

Взаємодія
РАУ визнала недопустимою реорганізацію Одеської юридичної…
Рада адвокатів України вважає за доцільне підтримати збереження Національного університету «Одеська юридична академія» як самостійного вишу, десятилітні традиції і високі стандарти якого у сфері освіти та академічної незалежності визначають його самобутню унікальність.

Гарантії діяльності
Україна має ратифікувати Конвенцію про захист професії адвоката…
Україні, безумовно, потрібно бути в числі країн, які першими ратифікують Конвенцію про захист професії адвоката, ухвалену Радою Європи 12 березня, щоб підтвердити статус правової та демократичної держави.

Гарантії діяльності
Конвенція Ради Європи про захист професії адвоката (текст…
Конвенцію про захист професії адвоката, ухвалену Радою Європи під час засідання 12 березня 2025 року, перекладено українською мовою.

Анонс
Тривожність і війна: як адвокату зберегти ментальне здоров’я…
Підвищена тривожність стала частиною життя для багатьох українців, особливо в умовах війни. Адвокати, які щодня працюють зі стресовими ситуаціями, зазнають ще більшого психологічного навантаження. Як впоратися з тривогою та зберегти ментальне здоров’я?

Гарантії діяльності
Конвенцію про захист професії адвоката ухвалила Рада Європи
Рада Європи на своєму 1522-му засіданні, яке проходило 11 та 12 березня 2025 року, ухвалила Конвенцію про захист професії адвоката (Council of Europe Convention for the Protection of the Profession of Lawyer).