"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Книги, музеї і не тільки: чим займався Центр досліджень адвокатури і права у 2024 році

У 2024 році побачили світ дві книги з історії адвокатури – Київської та Запорізької областей. Ще пʼять видань знаходяться у розробці.
Науково-методичний Центр досліджень адвокатури і права НААУ відзвітував про свою роботу у 2024 році.
Так, у виданій монографії «Київська адвокатура на зламі епох: витоки, долі, репресії» висвітлюється процес розвитку інституту адвокатури у період з другої половини XIX ст. до її «розгрому» у 1930-х роках XX століття в умовах панування «революційної правосвідомості» під час Великого терору. Це третій том серії «Регіональна історія адвокатури», присвячений столичним адвокатам.
А от наукове видання «Нариси з історії адвокатури Запорізької області» охоплює історію адвокатури на Запоріжжі від глибоких коренів до часів міста Олександрівська. Дослідники віднайшли та показали цінні архівні матеріали, які свідчать про значущість ролі адвокатів у правовій системі вже в кінці XIX століття.
Також Центр планує започаткування нових проектів із серії «Регіональна історія адвокатури» та серії «Ілюстрована історія адвокатури України».
Крім огляду видань звіт містить інформацію про проведені заходи, наукові статті, відкриття кабінетів історії адвокатури та іменних аудиторій адвокатів у вищих навчальних закладах, просвітницьку діяльність, аналітично-консультативну роботу та мистецькі проекти.
За участі Центру були відкриті музеї адвокатури у Запоріжжі, Києві і Дрогобичі, започаткована співпраця з Національною академією педагогічних наук України та продовжено співробітництво з Інститутом українознавства Національної академії наук України.
Спільно з Комітетом НААУ з гуманітарних питань та творчих ініціатив триває проект «Творчість адвокатів в час війни», в рамках якого організовано виставки художніх робіт адвокатів, а також проведено творчі вечори з колегами.
Продовжується збір матеріалів про загиблих та поранених адвокатів і волонтерів в рамках проекту «Адвокатура в час війни».
«2024 рік став для нас роком масштабного зростання та закладення фундаменту для майбутніх поколінь, - відзначила керівниця Центру досліджень адвокатури та права Ірина Василик. - Ми не лише дослідили і популяризували історію української адвокатури через наукові видання, відкриття музеїв та тематичних аудиторій, а й активно впроваджували ці знання у професійну спільноту. Започаткування нових видавничих серій, продовження проектів, присвячених адвокатам у час війни, участь у міжнародних наукових заходах і поглиблення співпраці з академічними установами… Всі ці ініціативи сприяють не лише збереженню спадщини адвокатури, а й формуванню нової правничої культури в Україні».
Повністю звіт можна переглянути за посиланням.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?