"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Київська адвокатура на зламі епох: презентовано монографію

Вийшов друком третій том серії «Регіональна історія адвокатури», присвячений столичним адвокатам, який висвітлює процес розвитку інституту у період з другої половини XIX ст. до її «розгрому» у 1930-х роках XX століття в умовах панування «революційної правосвідомості» під час Великого терору.
Монографію «Київська адвокатура на зламі епох: витоки, долі, репресії» презентував заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час засідання Ради адвокатів України, що проходить у Києві.
У видані зокрема висвітлено найбільш драматичний період історії адвокатури Києва та Київщини 1937–1938 років, представлений у трагічних долях київських адвокатів й правників з Биківнянського некрополю. Під час підготовки було використано численні архівні матеріали та раніше невідомі документи радянських спецслужб.
В.Гвоздій подякував керівнику Центру досліджень адвокатури і права НААУ Ірині Василик за організацію системної роботи з дослідження історії адвокатури, а також у своєму коментарі відзначив, що українська адвокатура вже давно потребувала синтетичного історичного дослідження витоків та становлення професійної корпорації у Києві. Тож вихід монографії став гідним вшануванням 150 річниці з часу заснування у Києві органу адвокатського самоврядування – Ради присяжних повірених. Демократичне обрання першого складу Ради присяжних повірених у березні 1916 року знаменувало розквіт київської адвокатури початку XX століття.
У сучасній історії адвокатури не було глобальних досліджень діяльності київської адвокатури в середині та наприкінці 1930-х років. Заступник голови НААУ, РАУ нагадав, що у грудні 1936 року була ухвалена нова Конституція СРСР, яка, нібито, надавала громадянам рівні права, гарантувала недоторканість особи й свободу слова. У той самий час адвокати, як й інші верстви населення, масово ставали жертвами суцільного беззаконня періоду масового терору 1937–1938 років. «Дослідження заповнює цю лакуну, дає нам знання й повертає пам'ять про трагічні долі київських адвокатів, правознавців, юристів, які загинули під час сталінських репресій другої половини 30-х років XX століття й знайшли свій останній спочинок у Биківні, - відзначив В.Гвоздій. - Ця книга – наша данина їхній жертві та пам’яті».
Монографія розрахована на широке коло читачів – дослідників, адвокатів, правників, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією права та адвокатури.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).

Дискусія
Адвокати, науковці та експерти дослідили проблеми судової…
Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз організувала круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.