"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У Києві відкрили музей адвокатів-економістів



На факультеті міжнародної торгівлі і права Державного торговельно-економічного університету з’явився Кабінет-музей адвокатів-економістів.
Урочисте відкриття відбулося 21 червня за ініціативи керівника Центру досліджень адвокатури і права Ірини Василик та за підтримки Національної асоціації адвокатів України.
Для Кабінету-музею адвокатів-економістів було виготовлено стенди та підготовлено матеріали на теми:
- «Монастирські та архієрейські адвокати (стряпчі) XVII – XVIII століть»;
- «Адвокатура Гетьманщини»;
- «Адвокати державники: президенти та прем’єр-міністри України»;
- «Адвокати – організатори кооперативного руху»;
- «Адвокат Валентин Садовський – міністр торгівлі УНР»;
- «Адвокати-меценати»;
- «Видатні адвокати Києва та Київщини кінця XIX – початку XX століть»;
- «Гольденвейзери – династія київських адвокатів»;
- «Долі київських адвокатів, обірвані у Биківні».
Аби впровадити наукові здобутки Центру у навчальний процес, книжкова поличка музею представлена книгами з історії адвокатури.
В рамках презентації музею представники НААУ підготували серію лекцій та майстер-класів. І.Василик розповіла про роль адвокатів у економічній історії України, розкрила внесок адвокатури у благодійність та меценатство, а також у державне будівництво та українське національне відродження. Також вона презентувала навчальні стенди для музею, подарувала видання НААУ з історії адвокатури та книги із власної бібліотеки. Це вже 21-й такий кабінет, відкритий в Україні та перший у Києві, - відзначила вона. - Впевнена, що це хороший старт для наступних цікавих досліджень, проведення спільних наукових заходів і, головне, – виховання нового покоління талановитих адвокатів».
Учений секретар Національного заповідника «Биківнянські могили», учасник Всеукраїнського Проекту «Історія адвокатури України» Центру, автор досліджень з історії адвокатури міста Києва Валерій Філімоніхін виступив із лекцією на тему «Незнані сторінки київської адвокатури кінця ХІХ–30-х років ХХ ст.».
Майстер-класи студентам провели голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков та заступник голови Молодіжного Комітету – UNBA NextGen Ігор Андрєєв. У фокусі уваги - питання побудови кар'єри молодого юриста та специфіка доступу до професії адвоката, аспекти створення юридичного бізнесу та нетворкінг.
Нагадаємо, Центр досліджень адвокатури і права НААУ вже більше десяти років співпрацює з науковими інституціями та вищими навчальними закладами України і зарубіжжя. Одним із напрямів роботи Центру є відкриття кабінетів-музеїв історії адвокатури та іменних аудиторій адвокатів саме у вищих навчальних закладах України юридичного спрямування.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

Навчання
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…
У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

Гарантії діяльності
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…
З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.