У Києві відкрили музей адвокатів-економістів
На факультеті міжнародної торгівлі і права Державного торговельно-економічного університету з’явився Кабінет-музей адвокатів-економістів.
Урочисте відкриття відбулося 21 червня за ініціативи керівника Центру досліджень адвокатури і права Ірини Василик та за підтримки Національної асоціації адвокатів України.
Для Кабінету-музею адвокатів-економістів було виготовлено стенди та підготовлено матеріали на теми:
- «Монастирські та архієрейські адвокати (стряпчі) XVII – XVIII століть»;
- «Адвокатура Гетьманщини»;
- «Адвокати державники: президенти та прем’єр-міністри України»;
- «Адвокати – організатори кооперативного руху»;
- «Адвокат Валентин Садовський – міністр торгівлі УНР»;
- «Адвокати-меценати»;
- «Видатні адвокати Києва та Київщини кінця XIX – початку XX століть»;
- «Гольденвейзери – династія київських адвокатів»;
- «Долі київських адвокатів, обірвані у Биківні».
Аби впровадити наукові здобутки Центру у навчальний процес, книжкова поличка музею представлена книгами з історії адвокатури.
В рамках презентації музею представники НААУ підготували серію лекцій та майстер-класів. І.Василик розповіла про роль адвокатів у економічній історії України, розкрила внесок адвокатури у благодійність та меценатство, а також у державне будівництво та українське національне відродження. Також вона презентувала навчальні стенди для музею, подарувала видання НААУ з історії адвокатури та книги із власної бібліотеки. Це вже 21-й такий кабінет, відкритий в Україні та перший у Києві, - відзначила вона. - Впевнена, що це хороший старт для наступних цікавих досліджень, проведення спільних наукових заходів і, головне, – виховання нового покоління талановитих адвокатів».
Учений секретар Національного заповідника «Биківнянські могили», учасник Всеукраїнського Проекту «Історія адвокатури України» Центру, автор досліджень з історії адвокатури міста Києва Валерій Філімоніхін виступив із лекцією на тему «Незнані сторінки київської адвокатури кінця ХІХ–30-х років ХХ ст.».
Майстер-класи студентам провели голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков та заступник голови Молодіжного Комітету – UNBA NextGen Ігор Андрєєв. У фокусі уваги - питання побудови кар'єри молодого юриста та специфіка доступу до професії адвоката, аспекти створення юридичного бізнесу та нетворкінг.
Нагадаємо, Центр досліджень адвокатури і права НААУ вже більше десяти років співпрацює з науковими інституціями та вищими навчальними закладами України і зарубіжжя. Одним із напрямів роботи Центру є відкриття кабінетів-музеїв історії адвокатури та іменних аудиторій адвокатів саме у вищих навчальних закладах України юридичного спрямування.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Підтримка
Одразу два адвокати загинули на Сумщині: Опікунська рада НААУ…
Родини двох загиблих адвокатів, поранених колег та адвокатів, які втратили житло через війну підтримала Опікунська рада НААУ.
Законодавство
Апеляційне оскарження ухвал має враховувати інтереси всіх…
Деталізуючи положення Кримінального процесуального кодексу щодо групи судових рішень, які можуть бути оскарженні в апеляційному порядку, потрібно врахувати інтереси усіх учасників (сторін) кримінального процесу.
Анонс
Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…
22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.
Анонс
Молоді юристи проведуть форум у Києві
30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Cудова практика
Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики
Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.
Законодавство
На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…
Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.
Законодавство
Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект
На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.