"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію



На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Відкриття іменної аудиторії відбулося 16 грудня в рамках урочистої Академії, яку разом з університетом організували Центр досліджень адвокатури і права Національної асоціації адвокатів України та Рада адвокатів Львівської області. Участь у заході взяли адвокати, історики та краєзнавці, керівництво і викладачі університету, журналісти.
«Те, що навчальну аудиторію відкрили саме у Дрогобичі, не є випадковістю, - зауважив у вітальному листі заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, - адже це місто – історична майстерня адвокатської традиції, а досліджувати та зберегти її – обов’язок сучасного покоління адвокатів». Також із вітальними словами до присутніх звернулися ректорка універститету Валентина Бодак, університетський капелан отець Олег Кекош, декан факультету історії, педагогіки та психології Орест Гук, директорка музею «Дрогобиччина» Алла Гладун.
Центр досліджень адвокатури і права забезпечив кабінет стендами з історії адвокатури. Зокрема, студенти та викладачі зможуть дізнатися про адвокатів – будівничих Західно-Української Народної Республіки та комісара ЗУНР у Дрогобицькому повіті адвоката Антіна Горбачевського, адвокатів-засновників кооперативного руху й адвокатів-меценатів, про адвоката Олексу Коссака. Два стенди присвячено постаті Володимира Ільницького та його політичній і освітньо-культурній діяльності на Дрогобиччині.
Керівник Центру Ірина Василик, яка була ініціатором та організатором проведення урочистої Академії, передала пам’ятну марку «Адвокати-державники», де представлені адвокати, що були президентами і прем’єр-міністрами України. Серед них – дрогобичанин Степан Витвицький, один з організаторів возз’єднання УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року, а згодом – президент Української Народної Республіки в екзилі. «Дрогобич має великий потенціал у плані досліджень, адже на кінець XIX – у першій третині XX століття тут було 100 адвокатів, 17 з яких – українці. Це були знакові постаті, а ми маємо лише фрагменти з історії їхньої діяльності, тож маємо на меті дослідити і заповнити ці прогалини», – підкреслила І.Василик.
Натхненник урочистої Академії та модератор заходу професор, завідувач кафедри історії України та правознавства університету Василь Ільницький розповів про етапи дослідження життєвого шляху Володимира Ільницького. Постать цього адвоката зацікавила науковця ще у 2005 році, відтоді розпочався збір інформації, і лише цього року вдалося віднайти кримінальну справу, яка доповнила отримані раніше матеріали: «Я переконаний у тому, що діяльність Володимира Ільницького потребує подальших досліджень, тому що це надзвичайно багатогранна особистість: успішний адвокат, який поза професійною діяльністю зарекомендував себе поважним громадсько-політичним і культурно-освітнім діячем», – зазначив професор.
З науковими доповідями під час академії також виступили заступниця директора Державного архіву Львівської області Галина Кордіяка, завідувач кафедри історії держави, права та політико-правових учень Львівського університету імені Івана Франка Ігор Бойко, старша наукова співробітниця відділу нової історії України Інституту українознавства ім.І. Крип’якевича НАН України Наталія Мисак.
До заходу в онлайн-форматі приєдналися онуки Володимира Ільницького Роксоляна Сливинська та Олег Ільницький які живуть у Канаді. Вони наголосили, що Ільницькі – це справжня адвокатська династія, адже серед 15 правнуків п’ятеро стали адвокатами.
Центр досліджень адвокатури і права тривалий час займається поверненням з небуття імен визначних постатей адвокатів, які не лише стояли біля джерел формування правничих традицій, але й були лідерами, рушіями суспільно-політичних процесів свого часу. Іменна навчальна аудиторія у Дрогобичі стала вже 22-ою в Україні та другою у Львівській області, яку облаштували за сприяння Національної асоціації адвокатів України.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).

Дискусія
Адвокати, науковці та експерти дослідили проблеми судової…
Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз організувала круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.