На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію | НААУ

На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію

Регіони
13:38 Ср 18.12.24 8518 Переглядів
Версія для друку

На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.

Відкриття іменної аудиторії відбулося 16 грудня в рамках урочистої Академії, яку разом з університетом організували Центр досліджень адвокатури і права Національної асоціації адвокатів України та Рада адвокатів Львівської області. Участь у заході взяли адвокати, історики та краєзнавці, керівництво і викладачі університету, журналісти.

«Те, що навчальну аудиторію відкрили саме у Дрогобичі, не є випадковістю, - зауважив у вітальному листі заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, - адже це місто – історична майстерня адвокатської традиції, а досліджувати та зберегти її – обов’язок сучасного покоління адвокатів». Також із вітальними словами до присутніх звернулися ректорка універститету Валентина Бодак, університетський капелан отець Олег Кекош, декан факультету історії, педагогіки та психології Орест Гук, директорка музею «Дрогобиччина» Алла Гладун.

Центр досліджень адвокатури і права забезпечив кабінет стендами з історії адвокатури. Зокрема, студенти та викладачі зможуть дізнатися про адвокатів – будівничих Західно-Української Народної Республіки та комісара ЗУНР у Дрогобицькому повіті адвоката Антіна Горбачевського, адвокатів-засновників кооперативного руху й адвокатів-меценатів, про адвоката Олексу Коссака. Два стенди присвячено постаті Володимира Ільницького та його політичній і освітньо-культурній діяльності на Дрогобиччині.

Керівник Центру Ірина Василик, яка була ініціатором та організатором проведення урочистої Академії, передала пам’ятну марку «Адвокати-державники», де представлені адвокати, що були президентами і прем’єр-міністрами України. Серед них – дрогобичанин Степан Витвицький, один з організаторів возз’єднання УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року,  а згодом – президент Української Народної  Республіки в екзилі. «Дрогобич має великий потенціал у плані досліджень, адже на кінець XIX –  у першій третині XX століття тут було 100 адвокатів, 17 з яких –  українці. Це були знакові постаті, а ми маємо лише фрагменти з історії їхньої діяльності, тож маємо на меті дослідити і заповнити ці прогалини»,  – підкреслила І.Василик.

Натхненник урочистої Академії та модератор заходу професор, завідувач кафедри історії України та правознавства університету Василь Ільницький розповів про етапи дослідження життєвого шляху Володимира Ільницького. Постать цього адвоката зацікавила науковця ще у 2005 році, відтоді розпочався збір інформації, і лише цього року вдалося віднайти кримінальну справу, яка доповнила отримані раніше матеріали: «Я переконаний у тому, що діяльність Володимира Ільницького потребує  подальших досліджень, тому що це надзвичайно багатогранна особистість: успішний адвокат, який поза професійною діяльністю зарекомендував  себе поважним громадсько-політичним і культурно-освітнім діячем», –  зазначив професор.

З науковими доповідями під час академії також виступили заступниця директора Державного архіву Львівської області Галина Кордіяка, завідувач кафедри історії держави, права та політико-правових учень Львівського університету імені Івана Франка Ігор Бойко, старша наукова співробітниця відділу нової історії України Інституту українознавства ім.І. Крип’якевича НАН  України Наталія Мисак.

До заходу в онлайн-форматі приєдналися онуки Володимира Ільницького Роксоляна Сливинська та Олег Ільницький які живуть у Канаді. Вони наголосили, що Ільницькі – це справжня адвокатська династія, адже серед 15 правнуків п’ятеро стали адвокатами.

Центр досліджень адвокатури і права  тривалий час займається поверненням з небуття імен визначних постатей адвокатів, які не лише стояли біля джерел формування правничих традицій, але й були  лідерами, рушіями суспільно-політичних процесів свого часу. Іменна навчальна аудиторія у Дрогобичі стала вже 22-ою в Україні та другою у Львівській області, яку облаштували за сприяння Національної асоціації адвокатів України.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє насильство?

Законодавство

Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…

Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.

15:28 Ср 22.01.25 148
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити

Законодавство

Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити

Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.

18:09 Вт 21.01.25 233
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх

БПД

Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх

До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.

13:21 Вт 21.01.25 223
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності

Cудова практика

ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності

Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.

17:09 Пн 20.01.25 443
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?

Cудова практика

Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?

Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

11:46 Пт 17.01.25 4192
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать

Гарантії діяльності

Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать

Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.

11:47 Ср 15.01.25 7076
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін

Законодавство

Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін

Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.

10:41 Вт 14.01.25 5734
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК

Гарантії діяльності

Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК

Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.

15:36 Пн 13.01.25 10507

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл