"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Проблеми у спорах з митними органами розглянули на вебінарі

За даними Державної митної служби України, щороку українські суди розглядають близько 9 тис. справ, пов'язаних із незаконними рішеннями митних органів.
Основні проблеми у спорах щодо оформлення вантажів та оскарження рішень митних органів розглянули на вебінарі «Спори з митними органами – актуальні питання та судова практика. Коригування митної вартості товарів: підстави та порядок оскарження», організованому Комітетом НААУ з питань митного та податкового права.
Спікером стала секретар Комітету Ганна Леус.
За її словами, більшість митних спорів (77%) пов'язані з визначенням митної вартості товарів. Така тенденція пов'язана перш за все з тим, що під час визначення митної вартості митні органи зловживають наданим їм правом витребовувати додаткові документи, що підтверджують суму, яка була сплачена за товар або підлягає оплаті. При цьому забуваючи, що органи доходів і зборів мають право вимагати надання додаткових підтверджень лише у випадку, якщо надані декларантом документи містять розбіжності, у них наявні ознаки підроблення або вони не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів чи відомостей щодо ціни.
Адвокат пояснила, що відмова у прийнятті декларації буде вважатися безпідставною у випадку, коли декларантом було надано всі документи, необхідні для визначення вартості товару, і якщо зауваження митного органу (щодо наявності розбіжностей, неточностей у документах) не стосуються числових значень вартості товару. Судова практика наголошує, що дії митниці щодо витребування додаткових документів від декларанта повинні відповідати принципу розсудливості. Саме тому більшість аргументів митних органів при коригуванні митної вартості визнаються судами формальними та безпідставними, внаслідок чого рішення митного органу про коригування митної вартості визнається протиправним.
Г. Леус розповіла й про особливості оформлення документів, зокрема, щодо унеможливлення у митних органів появи підстав для коригування митної вартості, про підстави, за яких митна вартість вважається неправильно визначеною декларантом, а заявлені відомості - неповними (недостовірними). Також було розглянуто порядок випуску товару у вільний обіг та нюанси оскарження рішення про коригування митної вартості й картки відмови в прийнятті митної декларації. Особливу увагу було приділено предмету та особливостям доказування позиції клієнта в митних спорах.
Популярні новини

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).

Дискусія
Адвокати, науковці та експерти дослідили проблеми судової…
Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз організувала круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.