"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на його підкаст

Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».
Інцидент стався під час слухання кримінальної справи у федеральному суді Південного округу Нью-Йорка, повідомляють американські медіа. Підсудний - темношкірий репер Шон «Дідді» Комбс, якого обвинувачують у у змові з метою рекету, торгівлі людьми та перевезенні осіб із метою залучення до проституції.
Адвокат Марк Герагос, який представляє інтереси матері підсудного в окремій справі (але перебуває в постійному контакті з командою захисту), дозволив собі оцінити расово-гендерний склад прокурорської групи в одному з останніх епізодів популярного подкасту Two Angry Men, який він веде. Він назвав групу «шестіркою білих жінок» і додав, що расове питання «може бути тлом» процесу, хоча і не стане ключовим аргументом сторони захисту.
Через це суддя Арун Субраманіан провів закрите засідання за участю сторін. «Називати команду прокурорів у такому ключі — це обурливо. Такі висловлювання неприйнятні для будь-якого адвоката в будь-якій частині країни», зазначив згідно зі стенограмою суддя, який сам має південноазійське походження. Прикметно, що суддя звернувся до адвоката не як до учасника справи, а як до представника професії, наголосивши на неприйнятності публічних висловлювань, що знецінюють іншу сторону процесу.
Сторона обвинувачення закликала суддю нагадати адвокату команді захисту про заборону на публічні висловлювання, що можуть вплинути на неупередженість присяжних. Прокурорка Крісті Славік заявила судді, що подкаст має мільйони підписників. «Заяви пана Герагоса становлять серйозну загрозу для формування неупередженого складу присяжних», - йдеться у стенограмі.
У відповідь адвокат заявив, що не мав наміру впливати на хід процесу, а лише коментував, як сам підсудний сприймає ситуацію. «Коли обвинувачений вважає, що його переслідують через расу, це - спостереження», - сказав адвокат.
Суддя натомість зауважив, що надалі буде стежити за публічними заявами адвоката «Я буду слухати. У вас з’явився ще один підписник на подкаст», - іронічно зазначив він. «Якщо підпишетесь - я тільки за», - відказав адвокат.
Хоча такий діалог є скоріше дипломатичним попередженням, ніж покаранням, сам факт обговорення ситуації в суді є нагадуванням: навіть неформальні висловлювання адвоката, які можуть бути сприйняті як прояв упередженості чи дискримінації, мають наслідки - і репутаційні, і потенційно дисциплінарні.
У сучасному світі, де адвокати дедалі частіше виходять у публічний простір - ведуть блоги, виступають у медіа, коментують справи в соцмережах, - баланс між свободою слова та етичними стандартами стає дедалі тоншим. Навіть якщо адвокат не представляє клієнта у конкретній справі, його близькість до захисту чи участь у паралельних процесах зобов’язує зважати на професійну межу.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).

Дискусія
Адвокати, науковці та експерти дослідили проблеми судової…
Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз організувала круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.