"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У Великій Британії провели Ukraine Law Day

У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).
Організатором заходу, який відбувся 28 квітня у Великій залі Мідл Темплу, виступила Рада адвокатури Англії (The Bar Council of England and Wales) за підтримки Посольства України у Великій Британії.
Одноденна правнича конференція включала чотири панельні дискусії та мала на меті об’єднати українських і британських юристів і представників органів державної влади.
Перша сесія була присвячена шляхам відшкодування збитків, спричинених війною. Зокрема, - юридичним механізмам компенсації втрат. Обговорювалися потенційні способи відшкодування через національні та міжнародні суди, у тому числі, ЄСПЛ та міжнародний арбітраж. Також учасники досліджували механізм компенсацій, започаткований у Гаазі.
Роль англійського та українського права у відбудові України стала темою для другої сесії. Адже відбудова України обіцяє стати найбільшим проектом у Європі після Другої світової війни. Відповідно до Угоди про 100-річне партнерство, сторони домовилися про поглиблення економічної співпраці, зокрема через ширше застосування англійського права в українському контексті. Тож учасники вивчали можливості використання англійського права та положень про вирішення спорів в інвестиційних і будівельних контрактах, а також взаємодії англійського й українського права у контрактах щодо відбудови.
Ще один цікавий напрям взаємодії, що цікавить британських колег, - це відновлення енергетичної сфери України. Це питання опинилося у фокусі дискусій на третій сесії. В Угоді про 100-річне партнерство йдеться також про співпрацю на основі «принципів сталості та чистого переходу». Тож майбутнє енергетичного ринку України та роль Великої Британії у його відбудові учасники конференції досліджували крізь призму застосування англійського та українського права.
Останню сесію організатори присвятили питанням сімейного права для українських родин у Великій Британії. Однією зі спікерів виступила членкиня Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань сімейного права Тетяна Водоп’ян.
Вона та голова Ради адвокатури Англії Барбара Міллс розповіли про сімейну медіацію в Україні та Англії, відзначаючи її як найбільш ефективний спосіб вирішення сімейних конфліктів, а також поділилися досвідом супроводу транскордонних спорів за участю українців.
В ході дискусії учасники сесії дослідили проблематику вирішення спорів між батьками, щодо місця проживання дітей, контакту та способів участі у вихованні дитини, утримання дітей у випадках, коли один з батьків перебуває у Великій Британії, а інший — в Україні. Також учасники поділилися підходами до вирішення спорів щодо спілкування батьків та дитини у разі розірвання шлюбу, висвітлили роль органів опіки та піклування, а також CAFCASS (Консультативна та допоміжна служба судів у справах щодо дітей і сімейних справ) у вирішенні спорів.
Також учасники заходу приділили увагу практиці судів Англії та Уельсу щодо повернення дітей до країни їх постійного проживання за Гаазькою Конвенцію про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей 1980 року. При цьому було відзначено відмінні підходи до трактування поняття країни постійного проживання англійськими судами та українською стороною щодо дітей, які знайшли прихисток у Великій Британії.
Учасники поділися підходами до поділу майна подружжя в обох державах, межами укладання шлюбних договорів та зауважили щодо особливостей вирішення фінансових спорів з іноземним елементом. Не залишились поза увагою учасників панелі і питання юрисдикції справ, що виникають із спорів щодо розлучення, поділу майна, вирішення питання життя дітей, коли сторони чи одна з них перебуває у Великій Британії.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).

Дискусія
Адвокати, науковці та експерти дослідили проблеми судової…
Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз організувала круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Cудова практика
Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у…
Останні ключові позиції Верховного Суду щодо ДАБК, будівельного паспорту, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію обʼєктів будівництва та самочинного будівництва проаналізували у НААУ.

Cудова практика
Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок…
Положеннями ст. 335 КПК передбачено зупинення судового провадження лише у випадках, коли для проходження військової служби під час мобілізації був призваний обвинувачений. Однак це положення не поширюється на мобілізацію захисника.

Дискусія
Пошук моделі виборів для повоєнної України: висновки круглого столу
Реформування виборчої системи України є надзвичайно актуальним у контексті майбутніх поствоєнних виборів. Зокрема, реалізації виборчого права має сприяти вдосконалення системи голосування. Але сьогодні Україна стикається з численними викликами.

Cудова практика
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС
Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.