"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У Великій Британії провели Ukraine Law Day

У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).
Організатором заходу, який відбувся 28 квітня у Великій залі Мідл Темплу, виступила Рада адвокатури Англії (The Bar Council of England and Wales) за підтримки Посольства України у Великій Британії.
Одноденна правнича конференція включала чотири панельні дискусії та мала на меті об’єднати українських і британських юристів і представників органів державної влади.
Перша сесія була присвячена шляхам відшкодування збитків, спричинених війною. Зокрема, - юридичним механізмам компенсації втрат. Обговорювалися потенційні способи відшкодування через національні та міжнародні суди, у тому числі, ЄСПЛ та міжнародний арбітраж. Також учасники досліджували механізм компенсацій, започаткований у Гаазі.
Роль англійського та українського права у відбудові України стала темою для другої сесії. Адже відбудова України обіцяє стати найбільшим проектом у Європі після Другої світової війни. Відповідно до Угоди про 100-річне партнерство, сторони домовилися про поглиблення економічної співпраці, зокрема через ширше застосування англійського права в українському контексті. Тож учасники вивчали можливості використання англійського права та положень про вирішення спорів в інвестиційних і будівельних контрактах, а також взаємодії англійського й українського права у контрактах щодо відбудови.
Ще один цікавий напрям взаємодії, що цікавить британських колег, - це відновлення енергетичної сфери України. Це питання опинилося у фокусі дискусій на третій сесії. В Угоді про 100-річне партнерство йдеться також про співпрацю на основі «принципів сталості та чистого переходу». Тож майбутнє енергетичного ринку України та роль Великої Британії у його відбудові учасники конференції досліджували крізь призму застосування англійського та українського права.
Останню сесію організатори присвятили питанням сімейного права для українських родин у Великій Британії. Однією зі спікерів виступила членкиня Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань сімейного права Тетяна Водоп’ян.
Вона та голова Ради адвокатури Англії Барбара Міллс розповіли про сімейну медіацію в Україні та Англії, відзначаючи її як найбільш ефективний спосіб вирішення сімейних конфліктів, а також поділилися досвідом супроводу транскордонних спорів за участю українців.
В ході дискусії учасники сесії дослідили проблематику вирішення спорів між батьками, щодо місця проживання дітей, контакту та способів участі у вихованні дитини, утримання дітей у випадках, коли один з батьків перебуває у Великій Британії, а інший — в Україні. Також учасники поділилися підходами до вирішення спорів щодо спілкування батьків та дитини у разі розірвання шлюбу, висвітлили роль органів опіки та піклування, а також CAFCASS (Консультативна та допоміжна служба судів у справах щодо дітей і сімейних справ) у вирішенні спорів.
Також учасники заходу приділили увагу практиці судів Англії та Уельсу щодо повернення дітей до країни їх постійного проживання за Гаазькою Конвенцію про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей 1980 року. При цьому було відзначено відмінні підходи до трактування поняття країни постійного проживання англійськими судами та українською стороною щодо дітей, які знайшли прихисток у Великій Британії.
Учасники поділися підходами до поділу майна подружжя в обох державах, межами укладання шлюбних договорів та зауважили щодо особливостей вирішення фінансових спорів з іноземним елементом. Не залишились поза увагою учасників панелі і питання юрисдикції справ, що виникають із спорів щодо розлучення, поділу майна, вирішення питання життя дітей, коли сторони чи одна з них перебуває у Великій Британії.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.