"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та юристи у Тернополі

2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».
Співорганізаторами заходу вже традиційно стали Національна асоціація адвокатів України та її Науково-методичний Центр досліджень адвокатури і права.
Основні загрози, які сьогодні стоять перед адвокатурою, проаналізувала керівник Центру Ірина Василик. «За роки повномасштабного російського вторгнення, – наголосила вона, – українська адвокатура зіткнулася з численними викликами та завданнями: від гарантування незалежності та безпеки адвокатів до питань підтримки ментального здоров’я під час війни, самопрезентації адвоката у соцмережах та наукових досліджень задля збереження історичної пам’яті про діяльність і спадщину адвокатури минулого».
В рамках чотирьох секцій конференції її учасники обговорили основні проблеми правової системи, а саме:
- реалії та перспективи розбудови правової держави в Україні та світі;
- глобальні виклики та сучасні тенденції розвитку міжнародного права;
- безпека та правоохоронна діяльність в умовах сучасних викликів воєнного стану;
- глобальні виклики та права людини: війна, переміщення, екологічні загрози.
Спікерами на заході виступило чимало представників НААУ. Так, проект Трудового кодексу проаналізувала голова Комітету з трудового права, керівник Центру трудового права та соціального забезпечення ВША Вікторія Поліщук. Вона оцінила необхідність імплементації стандартів соціальної політики та трудового права ЄС. Її колега по Центру Наталія Черевко говорила про імплементацію європейських трудових стандартів у національне законодавство України, в тому числі, теоретичні засади, індивідуальні та колективні права та механізми адаптації. Адміністративно-правові засади гендерного врядування в Україні дослідила член Комітету з питань гендерної політики Валерія Долгоєр. А представниця Центру досліджень адвокатури і права Ольга Уразовська виступила з доповіддю про новітні технології і виклики у сфері кібербезпеки.
І.Василик закликала колег до співпраці з комітетами НААУ та Центром дослідження адвокатури і права, зокрема у дослідженні не знаних і маловідомих сторінок історії адвокатури.
До проведення конференції долучилися Інститут правотворчості та науково-правових експертиз НАН України, Тернопільський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС, Український Хаб Європейського інституту права, Ягеллонський університет (Польща), Оснабрюцький університет (Німеччина), Вармінсько-Мазурський університет (Польща), Сілезький університет в Катовіцах (Польща), Університет ім. Сулхан-Саба Орбеліані (Грузія). У заході взяли участь науковці та викладачі класичного університету Тернополя, партнери, представники наукових шкіл та юристи-практики з Києва, Одеси, Харкова, Хмельницького, а також Польщі, Німеччини, Люксембургу, Канади, Ізраїлю, Туреччини та Бразилії. Серед доповідачів - професор Варшавського університету, суддя Верховного суду Польщі Адам Редзік, ад'юнкт-професор Католицької академії у Варшаві Томаш Якубяк, доктор Народного університету Люксембургу Агата Б. Цапік, професор Ягеллонського університету Фредерік Цоль.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).

Дискусія
Адвокати, науковці та експерти дослідили проблеми судової…
Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз організувала круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Cудова практика
Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у…
Останні ключові позиції Верховного Суду щодо ДАБК, будівельного паспорту, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію обʼєктів будівництва та самочинного будівництва проаналізували у НААУ.