Молодіжний комітет - UNBA NextGen провів відкрите засідання | НААУ

Молодіжний комітет - UNBA NextGen провів відкрите засідання

Самоврядування
16:27 Пн 13.03.23 1161 Переглядів
Версія для друку

9 березня відбулося відкрите засідання молодіжного комітету НААУ - UNBA NextGen.

З вітальним словом виступив заступник Голови РАУ Валентин Гвоздій, який розповів про діяльність української адвокатури у період дії воєнного стану. Зокрема:

- НААУ посилила співпрацю з Радою адвокатів і юридичних товариств Європи (CCBE) та Міжнародною асоціацією юристів (ІВА). Завдяки допомозі міжнародних організацій облаштовано пункти підтримки діяльності адвокатів України в регіонах;

- продовжується робота зі створення можливості українських адвокатів приєднатися  у спрощеному режимі до адвокатур країн Європи, у яких вони отримали тимчасовий захист;

- у квітні 2022 року Валентина Гвоздія обрано Віце-Президентом Комітету Експертів Ради Європи з питань захисту прав адвокатів, який розробляє «проект правового документу, спрямованого на посилення захисту професії адвоката та права займатися цією професією без упереджень чи обмежень»;

- вже рік, як працює Опікунська рада, яка розглянула майже 500 заяв адвокатів, що постраждали внаслідок агресії рф;

- ведеться активна робота у покращенні системи БПД, профільний Комітет НААУ підготував Звіт з актуальних питань функціонування системи безоплатної правової допомоги в Україні;

- Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова створила робочу групу з питань правового регулювання штучного інтелекту (AI) та напрацювання рекомендацій до національного законодавства у цій сфері.

Крім того, Валентин подякував молодіжному комітету за активну роботу.

Голова Комітету Сергій Барбашин висвітлив статистичну інформацію щодо діяльності Комітету у 2022 році. Зокрема, в минулому році у молодіжному комітеті функціонувало 20 регіональних представництв, а кількість членів Комітету - понад 1000 осіб. Комітет провів 52 онлайн та 7 офлайн заходів, крім того, відбувалися різні заходи у регіонах (зустрічі з керівництвом рад адвокатів, старійшинами адвокатури та безпосередньо активом регіонів).

Заступниця Голови NextGen Жанна Грушко розповіла, що у 2022 році за ініціативою Комітету організовано 24 вебінари на актуальні теми та проблеми у період воєнного стану. Заходи організовані спільно з комітетами НААУ та  Вищою школою адвокатури НААУ. Молодіжний комітет запустив рубрику #порадиадвокатівNextGen. Члени Ради та регіональні представники Комітету ділилися корисними й актуальними матеріалами та публікаціями (трудові, міграційні, військові, гуманітарні питання тощо), які розміщувалися у соціальних мережах NextGen.

Заступниця Голови NextGen Юлія Сергет зазначила, що Комітетом проведено круглий стіл для студентів і молодих юристів на тему «Успішний старт: що потрібно знати для побудови кар’єри юриста. Як знайти роботу мрії?». Слухачі мали змогу дізнатися на заході про пошук роботи і написання резюме, початок практики у професії і перших клієнтів, як стати адвокатом, комунікацію у професії адвоката, а також особливості здійснення форм адвокатської діяльності. У напрямі міжнародної співпраці UNBA NextGen активно співпрацював з Європейською асоціацією молодих юристів (EYBA), а з червня 2022 року NextGen є членом Міжнародної асоціації молодих юристів (AIJA).

На засіданні Сергій Барбашин розповів про діяльність Комітету у 2023 році:

-  розпочався прийом анкет на Всеукраїнський щорічний конкурс "Молодий Правник року" за підсумками 2021 та 2022 років, одним із партнерів конкурсу є молодіжний комітет НААУ;

- UNBA NextGen спільно з Комітетом з питань гендерної політики, що діє у складі НААУ, ініціювали запуск публікацій у рубриці «Власний досвід у професії».

Суть статей полягає у розкритті адвокатами, членами рад комітетів інформації про мотиви обрання професії юриста чи розповідь про наставника, що допоміг інтегруватися у професію; опис першого досвіду участі у судовому засіданні; опис справи, що запам’яталася із власної практики, та життєве кредо. Переглянути їх можна на сайті НААУ або на ресурсах молодіжного комітету;

- вже проведено панельну дискусію «Все про помічника адвоката: від студентської лави до власної практики» та майстер-клас для адвокатів «Захист електронної пошти від "прослуховування"»,  крім того, проводяться заходи у регіональних представництвах.

Надано слово регіональному представнику Комітету у Донецькій області Тетяні Рабко, яка розповіла про майбутній масштабний захід - турнір із судових дебатів. На сайті НААУ та у соціальних мережах NextGen буде розміщено пресреліз заходу.

Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 1016

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 1525

Гарантії діяльності

Справедливість для адвокатів на ТОТ: критерії обговорили очільники…

Однією із тем, що сьогодні обговорюються професійною юридичною спільнотою, залишається проблема діяльності українських адвокатів на тимчасово окупованих територіях. Наскільки правомірними є ініціативи її криміналізації?

9:41 Чт 18.04.24 1395

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 2634

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 4002

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 4023

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 5668

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 4763

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл