"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Голова НААУ, РАУ створила Робочу групу з правового регулювання штучного інтелекту та рекомендацій до законодавства

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова створила Робочу групу з питань правового регулювання штучного інтелекту (AI) та напрацювання рекомендацій до національного законодавства у цій сфері. Очолив Робочу групу заступник Голови Ради адвокатів України Валентин Гвоздій.
Створення Робочої групи обумовлено активним розвитком та використанням систем штучного інтелекту в Україні та світі. Створення базового законодавства в цій сфері дозволить забезпечити прозорість та належне правове регулювання штучного інтелекту, захист від можливих кібератак та інших загроз, а також запобігти їх недоречному використанню.
Однак, найважливішим завданням Робочої групи при розробці законотворчих пропозицій є забезпечення належного захисту прав людини під час розробки, впровадження та використання систем штучного інтелекту.
Робоча група буде займатися аналізом найважливіших юридичних питань розвитку та використання штучного інтелекту. Серед головних завдань Робочої групи - забезпечення доступу до даних, що використовуються для навчання та функціонування систем штучного інтелекту, захист авторських прав та власності на дані, що використовуються для створення систем штучного інтелекту, визначення правил щодо забезпечення безпеки систем штучного інтелекту з метою захисту від можливих кібератак та інших загроз, та визначення етичних принципів та правил, якими мають керуватися розробники систем штучного інтелекту. Робоча група також буде займатися визначенням меж використання систем штучного інтелекту в різних галузях, захистом персональних даних, зібраних системами штучного інтелекту, визначенням правил щодо їх збереження та використання, та сприянням розвитку навичок та освіти у галузі штучного інтелекту.
Створення Робочої групи з питань правового регулювання штучного інтелекту та напрацювання рекомендацій до законодавства є важливим кроком у забезпеченні належного правового регулювання розвитку та використання штучного інтелекту в Україні. Робоча група сприятиме розвитку цієї галузі та допоможе забезпечити належний захист прав людини під час використання систем штучного інтелекту.
НААУ запрошує адвокатів долучитися до роботи Робочої групи з питань правового регулювання штучного інтелекту та напрацювання рекомендацій до законодавства у цій сфері.
Якщо ви бажаєте долучитися до цієї роботи, просимо до 10 березня 2023 року надіслати своє резюме та мотиваційний лист на електронну пошту НААУ: info@unba.org.ua.
Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Дискусія
Як молодому адвокату будувати особистий бренд у соцмережах –…
Люди схильні довіряти адвокатам, які мають упізнаваний особистий бренд. Він допомагає залучати нових клієнтів, які шукають спеціаліста з певними навичками та досвідом.

Видання
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року
Публікуємо черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року

Гарантії діяльності
«Військові адвокати» не мають нічого спільного з адвокатурою –…
Діяльність «військових адвокатів», які силоміць «відбивають» мобілізованих військовозобов’язаних у ТЦК, не має жодного стосунку до адвокатської практики, заснованої на принципах верховенства права та законності.

Дискусія
Як підвищити ефективність виконання судових рішень — обговорили на…
Сьогодні існує необхідність посилення повноважень суддів у процесі контролю за виконанням судових рішень. Які інструменти для цього вже є, а що можна було б запровадити?

Законодавство
Ухвала суду щодо адвоката має розглядатися КДКА як скарга – проект
Суд може постановити окрему ухвалу у випадку зловживання адвокатом процесуальними правами, порушення чи неналежного виконання ним процесуальних обов’язків. Але закон недостатнім чином врегульовує процедуру розгляду таких окремих ухвал та їх правові наслідки.

За кордоном
Компетентність чи гендерна рівність? У США суддю розкритикували за…
Висловлювання федеральної судді про необхідність «належного представлення жінок» у керівній групі адвокатів викликали резонанс і стали підставою для подання дисциплінарної скарги. Суддя визнала помилковість своїх формулювань і переглянула ухвалу.

Дискусія
Без демографічного реєстру – без відповідальності: у НААУ готують…
Значна частина протоколів про порушення права адвоката на інформацію визнається судами такими, що містять неповні дані про особу порушника. Це призводить закриття справ. Вирішити проблему може доступ уповноважених представників до Єдиного державного демографічного реєстру.

Законодавство
Захист добросовісного набувача – це захист інвестицій для розвитку…
Закон від 12.03.2025 № 4292-ІХ «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо посилення захисту прав добросовісного набувача» закладає основу покращення інвестиційного клімату в Україні, що в свою чергу стимулюватиме приток капіталу.