Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Голова НААУ, РАУ створила Робочу групу з правового регулювання штучного інтелекту та рекомендацій до законодавства

Голова НААУ, РАУ створила Робочу групу з правового регулювання штучного інтелекту та рекомендацій до законодавства

Адвокатура
13:56 Ср 08.03.23 1543 Переглядів
Версія для друку

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова створила Робочу групу з питань правового регулювання штучного інтелекту (AI) та напрацювання рекомендацій до національного законодавства у цій сфері. Очолив Робочу групу заступник Голови Ради адвокатів України Валентин Гвоздій.

Створення Робочої групи обумовлено активним розвитком та використанням систем штучного інтелекту в Україні та світі. Створення базового законодавства в цій сфері дозволить забезпечити прозорість та належне правове регулювання штучного інтелекту, захист від можливих кібератак та інших загроз, а також запобігти їх недоречному використанню.

Однак, найважливішим завданням Робочої групи при розробці законотворчих пропозицій є забезпечення належного захисту прав людини під час розробки, впровадження та використання систем штучного інтелекту.

Робоча група буде займатися аналізом найважливіших юридичних питань розвитку та використання штучного інтелекту. Серед головних завдань Робочої групи - забезпечення доступу до даних, що використовуються для навчання та функціонування систем штучного інтелекту, захист авторських прав та власності на дані, що використовуються для створення систем штучного інтелекту, визначення правил щодо забезпечення безпеки систем штучного інтелекту з метою захисту від можливих кібератак та інших загроз, та визначення етичних принципів та правил, якими мають керуватися розробники систем штучного інтелекту. Робоча група також буде займатися визначенням меж використання систем штучного інтелекту в різних галузях, захистом персональних даних, зібраних системами штучного інтелекту, визначенням правил щодо їх збереження та використання, та сприянням розвитку навичок та освіти у галузі штучного інтелекту.

Створення Робочої групи з питань правового регулювання штучного інтелекту та напрацювання рекомендацій до законодавства є важливим кроком у забезпеченні належного правового регулювання розвитку та використання штучного інтелекту в Україні. Робоча група сприятиме розвитку цієї галузі та допоможе забезпечити належний захист прав людини під час використання систем штучного інтелекту.

НААУ запрошує адвокатів долучитися до роботи Робочої групи з питань правового регулювання штучного інтелекту та напрацювання рекомендацій до законодавства у цій сфері.

Якщо ви бажаєте долучитися до цієї роботи, просимо до 10 березня 2023 року надіслати своє резюме та мотиваційний лист на електронну пошту НААУ: info@unba.org.ua.

Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№1-2 січень-лютий 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл