"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова Комітету НААУ

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.
Про проблеми, які існують у будівельній сфері розповів в ефірі Громадського Інтерактивного Телебачення голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков.
Адвокат пояснив, що нестача професіоналів у будівельній сфері з'явилася далеко не сьогодні. Ще на початку 2000-х років став помітним брак кадрів. Повномасштабне вторгнення збільшило дефіцит працівників ще більше. Тож залучення іноземців до роботи на українських будівництвах – це вже нагальна потреба. Проте існує дуже багато проблем, які законодавець не вирішив для правильної адаптації залучених іноземців в Україні.
«У першу чергу ми розуміємо, що залучення на будівництво працівників іде з країн Африки, Азії тощо. Тобто тих регіонів, з якими Україна не має спрощеного візового контролю. Таким чином, іноземний громадянин повинен отримати візу на законне перебування на території України, а роботодавець – отримати дозвіл від центру зайнятості. Термін дії дозволу - від 6 місяців до 3 років. Після закінчення терміну дії дозволу його можливо продовжувати необмежену кількість разів. Водночас дозвіл на працевлаштування не потрібний іноземцям, які постійно проживають в Україні, та іншим іноземцям у випадках, передбачених законами та міжнародними договорами України», - розповів голова Комітету НААУ.
Це досить непроста процедура, якої дуже часто бажають уникнути як роботодавець, так і найманий працівник, додав адвокат. Тому найчастіше є проблема із «сірим» наймом іноземців, що, з однієї сторони, не дає змогу оцінити реальну картину з ринком праці іноземців, з іншої - майже унеможливлює захист прав іноземних громадян, які не мають офіційного статусу в Україні.
Крім того, в Україні відсутні державні програми адаптації іноземних громадян.
«Тут варто звернути увагу на існуючу практику Німеччини чи Швеції: обов'язкові мовні курси, соціальна та економічна підтримка впродовж перших двох років перебування в країні. Зрозуміло, що працівник, який прибув в Україну «за кращим життям», не буде витрачати кошти на платні курси української мови та історії, а залишиться у вакуумі відносно життя в новій для нього країні», - вважає адвокат.
На думку А. Шабельнікова, підтримка й адаптація іноземців можуть позитивно вплинути на імідж України на міжнародній арені.
«Тож законодавцю є над чим працювати, оскільки нестача кадрів відчувається на тільки в будівельній сфері, зважаючи, що з початком повномасштабного вторгнення росії Україну залишило понад 6,5 млн українців», - підсумував адвокат.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.