"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.
Такий прогноз дав голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков, коментуючи підсумки дискусійної панелі «Майбутнє української енергетики». Захід, який днями проходив у Києві, організувало видання New Voice.
Спікерами виступили голова Нацбанку Андрій Пишний, голова правління Укренерго Володимир Кудрицький, голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов, заступник міністра енергетики Микола Колісник, виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук, президентка аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко, співзасновник групи компаній NOVA (Нова пошта) Володимир Поперешнюк, регіональний директор NEQSOL Holding Україна Володимир Лавренчук та інші.
Наразі прогнози на найближчий час залишаються песимістичними. Адже внаслідок російських атак 80 % теплоелектростанцій було зруйновано, а 40 % гідроелектростанцій - знищено. Втрачено 9 ГВт потужності при середньому споживанні у 12 ГВт. За підрахунками МВФ, завдано збитків на $ 1 млрд. І Україна не здатна забезпечити себе власною генерацією.
А.Шабельніков переконаний, що необхідно розглядати можливості підключення альтернативних джерел енергії. Тим більше, що держава пропонує певні програми, аби це не так сильно било «по гаманцях» підприємців. Йдеться, наприклад, про програми пільгового кредитування проектів з відновлення енергетичної інфраструктури. З іншої сторони, наявні законотворчі ініціативи не сприяють полегшенню стану бізнесу. На думку очільника Комітету НААУ, збільшення розміру податкового навантаження (військовий збір, підвищення акцизу на пальне), підвищення кількості перевірок контролюючими органами негативно впливає на розвиток підприємств.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?