Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Національна асоціація адвокатів України заявила свою позицію в Раді Європи про судову реформу

Національна асоціація адвокатів України заявила свою позицію в Раді Європи про судову реформу

Інфо для ЗМІ 15:09 Чт 10.09.15 1695 Переглядів Версія для друку

Сьогодні в Раді Європи (м. Страсбург) розпочала своє перше засідання Регіональна керівна група нового Проекту з розвитку регіонального діалогу про судову реформу в країнах Східного партнерства.

Заступник Голови Національної асоціації адвокатів України Валентин Гвоздій під час свого виступу на засіданні комітету  однією з найсерйозніших загроз реалізації судової реформи в Україні назвав існуючу модель безоплатної правової допомоги , що тотально контролюється Міністерством юстиції України і вже сьогодні є інструментом знищення незалежності української адвокатури.

Голова Європейського комітету з питань правової співпраці Франческо Кризафуллі в своєму виступі звернув особливу увагу на те, що Рада Європи має приділити особливу увагу розробці нових підходів до організації систем безоплатної правової допомоги –  незалежної від держави і, в той же час, ефективної для громадян.

Іншою загрозою реалізації судової реформи в країні, на думку пана Гвоздія, є неприпустимі факти тиску на Вищу раду юстиції, які мали місце сьогодні як зі сторони народних депутатів України,так і зі сторони посадових осіб Міністерства юстиції України. Також серйозною проблемою є повільне проведення самої судової реформи в Україні. 

Валентин Гвоздій у своєму виступі високо оцінив досягнення України в частині створення єдиної незалежної професійної, створеної на основі саморегуляціїї асоціації адвокатів, чого наша країна так чекала майже 20 років.  У той же час заступник голови НААУ різко засудив позицію посадовця Мінюсту Гії Гесадзе, який заявив, що Україні не потрібна Національна асоціація адвокатів України взагалі,  а членство в ній не має бути обов’язковим. На його переконання, «ліцензії» адвокатам в Україні має видавати Вища рада юстиції. Така непрофесійна позиція Міністерства юстиції свідчить про низький рівень підготовки посадовців Мінюсту та деструктивну позицію, яка не відповідає зобов’язанням України перед Радою Європи.  

Довідково: 10 вересня 2015 року  в офісі Ради Європи стартував новий проект з розвитку регіонального діалогу про судову реформу в країнах Східного партнерства.

Даний проект направлений на укріплення незалежності та ефективності судових органів відповідно до Європейський стандартів. Він має розширити можливості проведення судової реформи в нашій державі, а також надасть можливість виробити колективні рішення для сприяння проходженню судової реформи на національному рівні та для зміцнення зв’язків та діалогу з професійними юристами Європи на цю тему.

Країни учасники проекту будуть обмінюватись інформацією про проходження поточних судових реформ в своїх країнах, робити висновки з поточних реформ та розробляти практичні інструменти для успішного реформування систем правосуддя.

До роботи проекту шести країнам (Україна, Вірменія, Азербайджан, Білорусія, Грузія, Молдова) було запрошено представників високого рівня з відповідних міністерств юстиції, органів суддівського самоврядування, генеральних прокуратур та асоціацій адвокатів.

Від  адвокатури України в складі цього проекту працюватиме заступник Голови Ради адвокатів України  Валентин Гвоздій.

Популярні новини

Вестник:№7 серпень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування