"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців залучатиме НААУ - укладено меморандум


В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.
Відповідний меморандум про взаєморозуміння сьогодні, 24 квітня, підписали повірена особа Представництва Данської ради у справах біженців в Україні Алікс Франсуаза Марі Журну та голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.
Згідно із документом співпраця здійснюватиметься шляхом залучення фахівців, зокрема представників НААУ за кордоном, на цифровій платформі правової допомоги PravoVsim, до надання безоплатної правничої допомоги громадянам України, які внаслідок збройної агресії були вимушено тимчасово переміститись, стали біженцями або особами під спеціальним захистом, у зв’язку з чим потребують кваліфікованої юридичної допомоги.
ДРБ зобов’язується дбати про добробут і захист отримувачів допомоги. Адже мандат міжнародної організації зобов’язує надавати допомогу постраждалим верствам населення. НААУ у свою чергу зобов’язується прийняти та розділяти гуманітарну політику ДРБ.
Контактною особою для координації спільної діяльності з української сторони визначено представника НААУ в Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії Олександра Черниха.
Данська рада у справах біженців була заснована у 1956 році. Вона допомагає біженцям та внутрішньо переміщеним особам в усьому світі, надаючи їм екстрену допомогу, відстоюючи їхні права та розширюючи їхні перспективи на краще майбутнє.
Діяльність ДРБ ґрунтується на принципах гуманності, поваги, незалежності, нейтралітету, залученості, а також чесності й прозорості.
Свою роботу в Україні організація здійснює з 1998 року. Із 2007 до 2013 року ДРБ впроваджувала національну програму із захисту прав переселенців та розбудови потенціалу громадянського суспільства та державних органів, відповідальних за надання прихистку. У 2014 році рада відновила діяльність із підтримки гуманітарного реагування на сході України за допомогою заходів екстреного реагування та пошуку довготривалих рішень, спрямованих на захист і розширення прав і можливостей внутрішньо переміщених осіб та приймаючих громад, гуманітарне розмінування та розвиток потенціалу державних органів.
Починаючи з лютого 2022 року, ДРБ долучається до загального екстреного реагування в Україні, розробляючи та імплементовуючи стратегії реагування на потреби по всій Україні в довгостроковій перспективі, здійснюючи діяльність у таких секторах, як соціально-правовий захист, економічне відновлення, гуманітарне роззброєння та розбудова миру, розвиток потенціалу та житло.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Cудова практика
Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у…
Останні ключові позиції Верховного Суду щодо ДАБК, будівельного паспорту, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію обʼєктів будівництва та самочинного будівництва проаналізували у НААУ.

Cудова практика
Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок…
Положеннями ст. 335 КПК передбачено зупинення судового провадження лише у випадках, коли для проходження військової служби під час мобілізації був призваний обвинувачений. Однак це положення не поширюється на мобілізацію захисника.

Дискусія
Пошук моделі виборів для повоєнної України: висновки круглого столу
Реформування виборчої системи України є надзвичайно актуальним у контексті майбутніх поствоєнних виборів. Зокрема, реалізації виборчого права має сприяти вдосконалення системи голосування. Але сьогодні Україна стикається з численними викликами.

Cудова практика
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС
Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

Дискусія
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…
У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

Навчання
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства
Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

Законодавство
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…
Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.

Дискусія
Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?
Захист військових, які діють в умовах крайньої небезпеки та стресу, потребує чіткого правового регулювання. Особливого значення в умовах повномасштабної збройної агресії набуває питання притягнення захисників до кримінальної відповідальності за прийняті бойові рішення.