Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав людини прокоментувала вчена-адвокат | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав людини прокоментувала вчена-адвокат

Дискусія
13:59 Ср 24.04.24 4202 Переглядів
Версія для друку

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

На аспекти співвідношення міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини звернула увагу член Ради Комітету НААУ з питань кримінального права та процесу, д.ю.н. Ірина Гловюк під час презентації навчального курсу програми HELP Ради Європи  «Міжнародне гуманітарне право та права людини». 

«Найголовніше – мені дуже складно пояснити, чому Україна має дотримуватись і дотримується міжнародного гуманітарного права у цьому збройному конфлікті, а Російська Федерація його абсолютно ніяк не дотримується і чому нічого з цим зробити не можна», - відзначила І.Гловюк.

Вона висловила сподівання, що саме курс HELP дозволить правникам прикрити білі плями в розумінні міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини і їх співвідношення.

«Одна справа вивчати Женевські конвенції, протоколи, читати підручники з міжнародного гуманітарного права про історію формування міжнародного гуманітарного права та історичні приклади, в тому числі, про Нюрнберзький процес, а зовсім інше (у нас вже десятий рік війни і другий рік широкомасштабного вторгнення) - щодня на свої очі бачити оце міжнародне гуманітарне право. І розуміти, що будучи захищеною особою,.. оскільки наш ворог не дотримується права, ми можемо постраждати», - зауважила вчена.

Вона висловила переконання, що курс буде користуватися надзвичайною увагою з боку правників, адже серед адвокатів існує попит на цю інформацію.

Також член Ради Комітету НААУ відзначила, що Вища школа адвокатури надзвичайно заохочує адвокатів проходити курси від Ради Європи платформи HELP, а отримані там сертифікати враховуються як підвищення кваліфікації для адвокатів, яке є обов'язком адвокатів, передбаченим і законом і рішеннями Ради адвокатів України.

«Практика відчуває потребу в цьому курсі і не тільки з боку адвокатів, а й з боку суддів, - наголосила І.Гловюк. - Я проводила дослідження вироків більше 40 років за статтею 438 Кримінального кодексу. Я бачила дуже різні підходи стосовно того, як саме прописувати у вироках порушення міжнародного гуманітарного права… І я впевнена, що після проходження цього курсу, який дасть міжнародно визнані уніфіковані підходи, всім нам буде легше працювати з міжнародним гуманітарним правом у його поєднанні з міжнародним правом прав людини».

Курс програми HELP Ради Європи  «Міжнародне гуманітарне право та права людини»досліджує правову базу, яка застосовується в ситуаціях збройних конфліктів й спрямована на обмеження їх наслідків, запобігання порушенням прав людини. Особливістю курсу є взаємозв’язок двох галузей права: міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

Різне

Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

18:46 Пт 11.07.25 159
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу національній безпеці

Дискусія

Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…

Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

17:38 Пт 11.07.25 136
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно — Лідія Ізовітова

Дискусія

Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…

Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

16:36 Пт 11.07.25 167
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

Взаємодія

У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

12:57 Пт 11.07.25 251
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим столом

Дискусія

Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…

Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

11:32 Пт 11.07.25 296
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний кодекс

Дискусія

Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…

Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

17:52 Чт 10.07.25 281
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування ВККС – круглий стіл

Дискусія

Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…

Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

9:57 Чт 10.07.25 396
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ

Законодавство

Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ

Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.

10:23 Ср 09.07.25 253

Вестник:№6 червень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл