Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав людини прокоментувала вчена-адвокат | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав людини прокоментувала вчена-адвокат

Дискусія
13:59 Ср 24.04.24 4120 Переглядів
Версія для друку

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

На аспекти співвідношення міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини звернула увагу член Ради Комітету НААУ з питань кримінального права та процесу, д.ю.н. Ірина Гловюк під час презентації навчального курсу програми HELP Ради Європи  «Міжнародне гуманітарне право та права людини». 

«Найголовніше – мені дуже складно пояснити, чому Україна має дотримуватись і дотримується міжнародного гуманітарного права у цьому збройному конфлікті, а Російська Федерація його абсолютно ніяк не дотримується і чому нічого з цим зробити не можна», - відзначила І.Гловюк.

Вона висловила сподівання, що саме курс HELP дозволить правникам прикрити білі плями в розумінні міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини і їх співвідношення.

«Одна справа вивчати Женевські конвенції, протоколи, читати підручники з міжнародного гуманітарного права про історію формування міжнародного гуманітарного права та історичні приклади, в тому числі, про Нюрнберзький процес, а зовсім інше (у нас вже десятий рік війни і другий рік широкомасштабного вторгнення) - щодня на свої очі бачити оце міжнародне гуманітарне право. І розуміти, що будучи захищеною особою,.. оскільки наш ворог не дотримується права, ми можемо постраждати», - зауважила вчена.

Вона висловила переконання, що курс буде користуватися надзвичайною увагою з боку правників, адже серед адвокатів існує попит на цю інформацію.

Також член Ради Комітету НААУ відзначила, що Вища школа адвокатури надзвичайно заохочує адвокатів проходити курси від Ради Європи платформи HELP, а отримані там сертифікати враховуються як підвищення кваліфікації для адвокатів, яке є обов'язком адвокатів, передбаченим і законом і рішеннями Ради адвокатів України.

«Практика відчуває потребу в цьому курсі і не тільки з боку адвокатів, а й з боку суддів, - наголосила І.Гловюк. - Я проводила дослідження вироків більше 40 років за статтею 438 Кримінального кодексу. Я бачила дуже різні підходи стосовно того, як саме прописувати у вироках порушення міжнародного гуманітарного права… І я впевнена, що після проходження цього курсу, який дасть міжнародно визнані уніфіковані підходи, всім нам буде легше працювати з міжнародним гуманітарним правом у його поєднанні з міжнародним правом прав людини».

Курс програми HELP Ради Європи  «Міжнародне гуманітарне право та права людини»досліджує правову базу, яка застосовується в ситуаціях збройних конфліктів й спрямована на обмеження їх наслідків, запобігання порушенням прав людини. Особливістю курсу є взаємозв’язок двох галузей права: міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права

Навчання

Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права

Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

14:12 Пт 09.05.25 776
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на його підкаст

За кордоном

У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…

Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

16:41 Чт 08.05.25 440
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та юристи у Тернополі

Регіони

Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…

2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

10:41 Чт 08.05.25 535
Апостилювання подорожчало у 12 разів

Дискусія

Апостилювання подорожчало у 12 разів

Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

16:04 Ср 07.05.25 892
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими

Гарантії діяльності

РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими

Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

11:41 Ср 07.05.25 622
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)

За кордоном

Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)

Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

16:57 Вт 06.05.25 581
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну підтримку

Підтримка

Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…

Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

14:42 Вт 06.05.25 546
У Великій Британії провели Ukraine Law Day

За кордоном

У Великій Британії провели Ukraine Law Day

У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).

10:27 Вт 06.05.25 420

Вестник:№4 квітень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл