Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав людини прокоментувала вчена-адвокат | НААУ

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав людини прокоментувала вчена-адвокат

Дискусія
13:59 Ср 24.04.24 3542 Переглядів
Версія для друку

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

На аспекти співвідношення міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини звернула увагу член Ради Комітету НААУ з питань кримінального права та процесу, д.ю.н. Ірина Гловюк під час презентації навчального курсу програми HELP Ради Європи  «Міжнародне гуманітарне право та права людини». 

«Найголовніше – мені дуже складно пояснити, чому Україна має дотримуватись і дотримується міжнародного гуманітарного права у цьому збройному конфлікті, а Російська Федерація його абсолютно ніяк не дотримується і чому нічого з цим зробити не можна», - відзначила І.Гловюк.

Вона висловила сподівання, що саме курс HELP дозволить правникам прикрити білі плями в розумінні міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини і їх співвідношення.

«Одна справа вивчати Женевські конвенції, протоколи, читати підручники з міжнародного гуманітарного права про історію формування міжнародного гуманітарного права та історичні приклади, в тому числі, про Нюрнберзький процес, а зовсім інше (у нас вже десятий рік війни і другий рік широкомасштабного вторгнення) - щодня на свої очі бачити оце міжнародне гуманітарне право. І розуміти, що будучи захищеною особою,.. оскільки наш ворог не дотримується права, ми можемо постраждати», - зауважила вчена.

Вона висловила переконання, що курс буде користуватися надзвичайною увагою з боку правників, адже серед адвокатів існує попит на цю інформацію.

Також член Ради Комітету НААУ відзначила, що Вища школа адвокатури надзвичайно заохочує адвокатів проходити курси від Ради Європи платформи HELP, а отримані там сертифікати враховуються як підвищення кваліфікації для адвокатів, яке є обов'язком адвокатів, передбаченим і законом і рішеннями Ради адвокатів України.

«Практика відчуває потребу в цьому курсі і не тільки з боку адвокатів, а й з боку суддів, - наголосила І.Гловюк. - Я проводила дослідження вироків більше 40 років за статтею 438 Кримінального кодексу. Я бачила дуже різні підходи стосовно того, як саме прописувати у вироках порушення міжнародного гуманітарного права… І я впевнена, що після проходження цього курсу, який дасть міжнародно визнані уніфіковані підходи, всім нам буде легше працювати з міжнародним гуманітарним правом у його поєднанні з міжнародним правом прав людини».

Курс програми HELP Ради Європи  «Міжнародне гуманітарне право та права людини»досліджує правову базу, яка застосовується в ситуаціях збройних конфліктів й спрямована на обмеження їх наслідків, запобігання порушенням прав людини. Особливістю курсу є взаємозв’язок двох галузей права: міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Законодавство

Заборона демонтажу електрокомунікацій: про що забули нардепи

В умовах війни, коли від швидкості отримання інформації часто залежить життя громадян, особливого значення набуває функціонування електронних комунікаційних мереж. Тому випадки їх свавільного демонтажу мають бути усунуті. Але крім законодавчої заборони, також повинна бути і відповідальність.

17:36 Чт 20.06.24 3568

Законодавство

Закон про критерії малозначних спорів прийнято

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України щодо гарантування права на судовий захист у малозначних спорах» (проект №11026 від 19.02.2024).

16:41 Чт 20.06.24 3928

Законодавство

Ухилянтам пом’якшать покарання. Чому це правильно пояснили в НААУ

У санкції статті 336 (Ухилення від призову на військову службу) Кримінального кодексу, яка сьогодні передбачає лише позбавлення волі від трьох до п’яти років, можуть з’явитися штраф, а також громадські та виправні роботи.

16:58 Ср 19.06.24 5396

Законодавство

Доплати місцевим службовцям за рахунок грантів: складне, але…

Потреба у створенні інструментів фінансового заохочення публічних представників, які можуть працювати над залученням грантових та інвестиційних коштів на місцевому та регіональному рівні впирається у обмеження на додаткові виплати, передбачені реформою публічної служби в Україні.

12:13 Ср 19.06.24 5389

Дискусія

Як змінився ринок юридичних послуг розповів голова Комітету НААУ

Ситуація на ринку юридичних послуг, якщо порівнювати із 2022 роком, значно покращилась. Водночас, не спостерігається і значного дефіциту правників.

15:57 Вт 18.06.24 6700

Законодавство

Коли в Україні зʼявиться Містобудівний кодекс?

Робоча група при Комітеті ВР з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провела публічні обговорення, розробила пропозиції та розпочала підготовку Концепції Містобудівного кодексу України.

14:43 Вт 18.06.24 6725

Доступ до професії

Нюанси відповідальності за несвоєчасне підвищення кваліфікації…

Невиконання адвокатом вимог з підвищення кваліфікації є триваючим дисциплінарним проступком. Він припиняється або отриманням відповідного електронного сертифікату (що підтверджує виконання вимог), або притягненням особи, винної у невиконанні професійного обов’язку, до дисциплінарної відповідальності.

17:36 Пт 14.06.24 11973

Дискусія

Як захистити права добросовісних набувачів у спорах про повернення…

Осіб, які придбали майно у власників, що не мали права на відчуження цього майна, називають «добросовісними набувачами». Як захистити їхні права у категорії спорів про повернення цього майна у державну власність?

11:58 Чт 13.06.24 11597

Вестник:№ 5 травень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл