Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав людини прокоментувала вчена-адвокат | НААУ

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав людини прокоментувала вчена-адвокат

Дискусія
13:59 Ср 24.04.24 3931 Переглядів
Версія для друку

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

На аспекти співвідношення міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини звернула увагу член Ради Комітету НААУ з питань кримінального права та процесу, д.ю.н. Ірина Гловюк під час презентації навчального курсу програми HELP Ради Європи  «Міжнародне гуманітарне право та права людини». 

«Найголовніше – мені дуже складно пояснити, чому Україна має дотримуватись і дотримується міжнародного гуманітарного права у цьому збройному конфлікті, а Російська Федерація його абсолютно ніяк не дотримується і чому нічого з цим зробити не можна», - відзначила І.Гловюк.

Вона висловила сподівання, що саме курс HELP дозволить правникам прикрити білі плями в розумінні міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини і їх співвідношення.

«Одна справа вивчати Женевські конвенції, протоколи, читати підручники з міжнародного гуманітарного права про історію формування міжнародного гуманітарного права та історичні приклади, в тому числі, про Нюрнберзький процес, а зовсім інше (у нас вже десятий рік війни і другий рік широкомасштабного вторгнення) - щодня на свої очі бачити оце міжнародне гуманітарне право. І розуміти, що будучи захищеною особою,.. оскільки наш ворог не дотримується права, ми можемо постраждати», - зауважила вчена.

Вона висловила переконання, що курс буде користуватися надзвичайною увагою з боку правників, адже серед адвокатів існує попит на цю інформацію.

Також член Ради Комітету НААУ відзначила, що Вища школа адвокатури надзвичайно заохочує адвокатів проходити курси від Ради Європи платформи HELP, а отримані там сертифікати враховуються як підвищення кваліфікації для адвокатів, яке є обов'язком адвокатів, передбаченим і законом і рішеннями Ради адвокатів України.

«Практика відчуває потребу в цьому курсі і не тільки з боку адвокатів, а й з боку суддів, - наголосила І.Гловюк. - Я проводила дослідження вироків більше 40 років за статтею 438 Кримінального кодексу. Я бачила дуже різні підходи стосовно того, як саме прописувати у вироках порушення міжнародного гуманітарного права… І я впевнена, що після проходження цього курсу, який дасть міжнародно визнані уніфіковані підходи, всім нам буде легше працювати з міжнародним гуманітарним правом у його поєднанні з міжнародним правом прав людини».

Курс програми HELP Ради Європи  «Міжнародне гуманітарне право та права людини»досліджує правову базу, яка застосовується в ситуаціях збройних конфліктів й спрямована на обмеження їх наслідків, запобігання порушенням прав людини. Особливістю курсу є взаємозв’язок двох галузей права: міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Навчання

Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.

18:12 Вт 04.02.25 1824
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?

Законодавство

Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?

Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.

14:38 Вт 04.02.25 1457
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і недієздатних осіб

Дискусія

Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…

Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.

15:37 Пн 03.02.25 2970
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію відповідальності

Законодавство

Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…

Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».

12:23 Пт 31.01.25 8019
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік

Самоврядування

Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік

Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.

10:07 Пт 31.01.25 9148
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник арештованого майна?

Законодавство

Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…

З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.

12:38 Чт 30.01.25 7740
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві

Дискусія

Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві

Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.

11:18 Чт 30.01.25 7626
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ

Законодавство

Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ

Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.

11:42 Ср 29.01.25 3778

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл