Статус конкурсної комісії з відбору членів ВККС як владного органу нівелює роль ВРП – Лідія Ізовітова
Статус Конкурсної комісії з відбору членів ВККС як дорадчого органу є неправдивою інтерпретацію законопроектів №3711 та альтернативних до нього.
У цьому переконана Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова. Докази цього вона навела під час третього заходу в рамках національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи».
Як зазначила Лідія Ізовітова, насправді законопроектами пропонується призначати кандидатів до складу ВККС Вищою радою правосуддя на підставі рекомендації Конкурсної комісії, яка є обов’язковою. Крім того, міжнародні експерти у складі комісії мають вирішальний голос.
«Прийняття рішення Конкурсною комісією за наслідком голосування досить дивне – у більшості голосів «за» мають проголосувати всі міжнародні експерти, інакше висновок вважається негативним. І не має значення, це буде оформлено як протокольне чи окреме рішення, але більшість – за міжнародними експертами і єдиним їх голосом. Потім, на підставі такої рекомендації ВРП зобов’язана призначити відібраного таким чином кандидата. Тобто, конституційному органу ВРП тут відводиться виключно церемоніальна функція, що недопустимо», - наголосила Лідія Ізовітова.
Голова НААУ, РАУ переконана, що як за способом прийняття рішень-рекомендацій, так і за їх правовим значенням Конкурсна комісія стає окремим суб’єктом владних повноважень в системі правосуддя.
«Ця Конкурсна комісія із міжнародних експертів стає самостійним суб’єктом добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. І про яке народовладдя при формуванні судової влади тут йдеться? Де тут стаття 1, стаття 5 Конституції України? Їх не те що не застосовують, їх навіть й не помічають. У нас що - іноземці, міжнародні експерти проголошуються представниками народу України? Як бути з державним суверенітетом України? Чому ми маємо ділити нашу суверенну державу, нашу народну владу, у тому числі судову, з громадянами інших також суверенних країн? Чи немає тут ознак міжнародної політичної експансії?», - запитала Лідія Ізовітова.
Голова НААУ, РАУ вважає, що діяльність будь-якого органу, створеного з міжнародних експертів та наділеного такими функція – неможлива в суверенній правовій державі.
Нагадаємо, 9 грудня відбувається Третя національна дискусія «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи». Захід відбувається з ініціативи НААУ спільно з ВРП та Асоціацією розвитку суддівського самоврядування. Впродовж усіх цих фахових обговорень неодноразово йшлося про загрози державному суверенітету внаслідок залучення міжнародних експертів до формування органів суддівського врядування.
Популярні новини
Гарантії діяльності
Про відвідування судів сторонами процесу адвокатам краще питати в…
Оскільки інформацію про осіб, які пропускаються до приміщень судів, збирають в територіальних управліннях Служби судової охорони, саме туди краще надсилати адвокатські запити про надання інформації щодо дати та часу відвідування судів сторонами судового процесу.
Регіони
Музей адвокатури відкрили у Раді адвокатів Запорізької області
До Дня адвокатури, який відзначається щороку 19 грудня, в будинку Ради адвокатів Запорізької області було відкрито Музей адвокатури Запорізької області.
Cудова практика
Відсутність доступу до адвоката – поважна причина пропуску…
Під час служби військовослужбовці можуть перебувати у віддалених, в тому числі й небезпечних місцях, де відсутній доступ до адвокатів чи інших правових ресурсів, що обмежує можливість своєчасного звернення до суду.
Законодавство
У ВР пропонують надати адвокатам відстрочку від призову (критерії)
Мобілізація адвокатів має руйнівні наслідки для системи професійної правничої допомоги, адже відбувається порушення законних прав та інтересів сотень тисяч громадян та юридичних осіб, яким адвокати-чоловіки надають професійну правничу допомогу.
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.