Статус конкурсної комісії з відбору членів ВККС як владного органу нівелює роль ВРП – Лідія Ізовітова | НААУ

Статус конкурсної комісії з відбору членів ВККС як владного органу нівелює роль ВРП – Лідія Ізовітова

Законодавство
18:39 Ср 09.12.20 954 Переглядів
Версія для друку

Статус Конкурсної комісії з відбору членів ВККС як дорадчого органу є неправдивою інтерпретацію законопроектів №3711 та альтернативних до нього.

У цьому переконана Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова. Докази цього вона навела під час третього заходу в рамках національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи».

Як зазначила Лідія Ізовітова, насправді законопроектами пропонується призначати кандидатів до складу ВККС Вищою радою правосуддя на підставі рекомендації Конкурсної комісії, яка є обов’язковою. Крім того, міжнародні експерти у складі комісії мають вирішальний голос.

«Прийняття рішення Конкурсною комісією за наслідком голосування досить дивне – у більшості голосів «за» мають проголосувати всі міжнародні експерти, інакше висновок вважається негативним. І не має значення, це буде оформлено як протокольне чи окреме рішення, але більшість – за міжнародними експертами і єдиним їх голосом. Потім, на підставі такої рекомендації ВРП зобов’язана призначити відібраного таким чином кандидата. Тобто, конституційному органу ВРП тут відводиться виключно церемоніальна функція, що недопустимо», - наголосила Лідія Ізовітова.

Голова НААУ, РАУ переконана, що як за способом прийняття рішень-рекомендацій, так і за їх правовим значенням Конкурсна комісія стає окремим суб’єктом владних повноважень в системі правосуддя.

«Ця Конкурсна комісія із міжнародних експертів стає самостійним суб’єктом добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. І про яке народовладдя при формуванні судової влади тут йдеться? Де тут стаття 1, стаття 5 Конституції України? Їх не те що не застосовують, їх навіть й не помічають. У нас що - іноземці, міжнародні експерти проголошуються представниками народу України? Як бути з державним суверенітетом України? Чому ми маємо ділити нашу суверенну державу, нашу народну владу, у тому числі судову, з громадянами інших також суверенних країн? Чи немає тут ознак міжнародної політичної експансії?», - запитала Лідія Ізовітова.

Голова НААУ, РАУ вважає, що діяльність будь-якого органу, створеного з міжнародних експертів та наділеного такими функція – неможлива в суверенній правовій державі.

Нагадаємо, 9 грудня відбувається Третя національна дискусія «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи». Захід відбувається з ініціативи НААУ спільно з ВРП та Асоціацією розвитку суддівського самоврядування. Впродовж усіх цих фахових обговорень неодноразово йшлося про загрози державному суверенітету внаслідок залучення міжнародних експертів до формування органів суддівського врядування.

Популярні новини

Підтримка

Опікунська рада НААУ підтримала родини ще 7 адвокатів

Опікунська рада НААУ підтримала родини двох загиблих на війні адвокатів, а також надала матеріальну допомогу колегам, що втратили житло через бойові дії в Україні.

10:12 Пт 26.04.24 122

Анонс

РАУ перевірить справедливість застосування формули оплати БВПД

Тлумачення центром безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг адвокатів, які надають БВПД, протиставило інтереси адвоката інтересам його підзахисного у кримінальній справі.

16:58 Чт 25.04.24 1315

Самоврядування

Вчена-конституціоналіст Ставнійчук: НААУ не є громадською…

Говорити про невідповідність Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 36 Конституції (яка гарантує свободу об'єднання у громадські організації) некоректно. Адже НААУ, яка обʼєднує усіх адвокатів України, за статусом кардинально відрізняється від громадських обʼєднань.

11:43 Чт 25.04.24 1611

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 2856

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 2957

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 2134

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 3137

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3475

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл