Про відвідування судів сторонами процесу адвокатам краще питати в ТУ ССО | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Про відвідування судів сторонами процесу адвокатам краще питати в ТУ ССО

Гарантії діяльності
11:17 Чт 26.12.24 4042 Переглядів
Версія для друку

Оскільки інформацію про осіб, які пропускаються до приміщень судів, збирають в територіальних управліннях Служби судової охорони, саме туди краще надсилати адвокатські запити про надання інформації щодо дати та часу відвідування судів сторонами судового процесу.

На це в листі до Національної асоціації адвокатів України звернув увагу т.в.о. голови Служби судової охорони Петро Талпа.

Він зауважив, що впродовж 2024 року суттєво збільшилося надходження таких адвокатських запитів до центрального органу управління ССО. Але запитувана адвокатами інформація там не утворюється й не накопичується. І про це зазначається у відповідях адвокатам.

Керівник Служби нагадав, що ССО складається із центрального органу управління та територіальних управлінь, які утворюються як юридичні особи. Саме ТУ відповідно до покладених на них завдань забезпечують пропуск осіб до будинків (приміщень) судів, органів та установ системи правосуддя та на їх територію транспортних засобів. Інформація щодо осіб, які пропускаються до приміщень судів, заноситься співробітниками ТУ ССО до журналу відвідувачів.

Тож з метою прискорення отримання адвокатами інформації, необхідної для захисту, представництва та надання інших видів правничої допомоги клієнту, а також уникнення дублетних операцій під час роботи з документами, в Службі судової охорони пропонують надсилати адвокатські запити з порушеного питання одразу до відповідних територіальних управлінь Служби судової охорони.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Адвокатура, євроінтеграція і межі втручання: американський звіт презентували у Києві

Дорожня карта

Адвокатура, євроінтеграція і межі втручання: американський звіт…

Після презентації в Брюсселі звіт «Українська адвокатура в контексті верховенства права та євроінтеграції» дістався Києва. Він засвідчив існування критичних проблем як у розумінні самої природи самоврядної професії, так і в появі навколо української адвокатури «ринку тіньової звітності».

12:17 Пт 20.03.26 389
ЕКОПФО та ВЛК: де система дає збій

Дискусія

ЕКОПФО та ВЛК: де система дає збій

Нова система оцінювання повсякденного функціонування особи і практика проходження ВЛК вже породили чимало питань — від нечітких процедур до складнощів з оскарженням рішень. Їх дослідили адвокати під час круглого столу «Проблемні питання ЕКОПФО та ВЛК», який організували Комітет НААУ з питань захисту прав осіб з інвалідністю та ВГО «Правозахисна спілка інвалідів».

12:04 Чт 19.03.26 596
Доступ до професії адвоката: підгрупа визначила вектор змін

Дорожня карта

Доступ до професії адвоката: підгрупа визначила вектор змін

У понеділок, 16 березня, відбулося засідання підгрупи «Доступ до професії та підготовка адвоката. Організаційні форми адвокатської діяльності» Робочої групи з виконання Дорожньої карти з питань верховенства права.

17:24 Ср 18.03.26 713
У Каїрі зʼявилася представниця НААУ

Призначення

У Каїрі зʼявилася представниця НААУ

Адвокатку Ірену Марію Острозьку-Санґушко призначено представником Національної асоціації адвокатів України в Арабській Республіці Єгипет, у місті Каїр. Відповідне розпорядження № 80 від 10.03.2026 підписала голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.

14:28 Ср 18.03.26 735
Моніторинг судових процесів: адвокати долучилися до обговорення методики

Дискусія

Моніторинг судових процесів: адвокати долучилися до обговорення…

Моніторинг судових процесів має значення не лише як спосіб фіксації порушень, а і як інструмент оцінки того, наскільки судовий розгляд відповідає стандартам справедливого суду, виробленим статтею 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практикою ЄСПЛ.

15:14 Вт 17.03.26 474
Стандарти соціального захисту військових: презентовано збірку рішень ЄКСП

Захист військових

Стандарти соціального захисту військових: презентовано збірку…

12 березня 2026 року у Національній асоціації адвокатів України презентували збірку рішень Європейського комітету з соціальних прав (ЄКСП), що стосуються соціальних і трудових прав військовослужбовців та ветеранів.

11:42 Вт 17.03.26 555
Організація адвокатури: підгрупа узгодила підходи до нормативного оновлення

Дорожня карта

Організація адвокатури: підгрупа узгодила підходи до нормативного…

13 березня відбулося засідання підгрупи «Організація адвокатури і самоврядування» Робочої групи з виконання Дорожньої карти з питань верховенства права у частині реформування адвокатури. Захід провели у форматі відеоконференції.

16:24 Пн 16.03.26 469
Копія заяви про злочин опинилася у скарзі на адвоката: поліція покарала винних

Гарантії діяльності

Копія заяви про злочин опинилася у скарзі на адвоката: поліція…

Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ домігся реагування поліції на порушення гарантій адвокатської діяльності. ГУНП у Дніпропетровській області повідомило про службове розслідування та дисциплінарне реагування щодо працівників поліції.

11:52 Пн 16.03.26 911

Вестник:№1-2 січень-лютий 2026 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл