"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Музей адвокатури відкрили у Раді адвокатів Запорізької області




До Дня адвокатури, який відзначається щороку 19 грудня, в будинку Ради адвокатів Запорізької області було відкрито Музей адвокатури Запорізької області.
Про це повідомила керівник Центру досліджень адвокатури і права Національної асоціації адвокатів України Ірина Василик.
У відкритті музею взяли участь в.о. голови Ради адвокатів регіону Максим Семенов, голова КДКА Вадим Кравцов, а також адвокати Запорізької області.
Музей охоплює період історії запорізької адвокатури, починаючи з кінця XIX ст. Матеріали охоплюють інформацію про перших присяжних повірених регіону, про правників, які працювали в 1930-х, про репресованих адвокатів, тих колег, хто брали участь у Другій світовій війні, а також про адвокатів, які сьогодні віддали життя, захищаючи Україну. Відображена і волонтерська діяльність Ради адвокатів.
Над збором інформації понад шість місяців працювала Робоча група при Раді адвокатів області понад шість місяців збирала інформацію для музею. Групу очолював адвокат та історик за першою освітою Дмитро Майстро. Разом з ним працювали М.Семенов, В.Кравцов, представник НААУ в Республіці Чехії Вадим Лаврівський, декан юридичного факультету Національного університету «Запорізька Політехніка» Юрій Філей, викладачі та студенти цього університету, історик Валерій Стойчев, адвокати. Вивчалися архіви Запорізької області, архіви Колегії адвокатів, особисті справи адвокатів, які стояли біля витоків фаху.
Це другий музей на тему адвокатури, відкритий у Запоріжжі. Нагадаємо, у лютому 2024 року на юридичному факультеті Університету зʼявився кабінет-музей адвокатури. На професійне свято там також проводили урочистості: студентів запросили на гостьову лекцію В.Лаврівського, який розповів про адвокатські будні у Чехії і в Україні. Професійне свято у колі майбутніх юристів відзначили також Д.Майстро та Ю.Філей.
«Надзвичайно приємно, коли у кабінеті-музеї адвокатури збираються студенти, адвокати і науковці, проходять лекції і тренінги, відбувається обмін досвідом, ідеям - зазначила І.Василик. - Саме для цього ми і створюємо такі музеї відкритого типу в університетах, щоб вони ставали майданчиком для спільної праці, нових досліджень і місцем зустрічей. Усе задля виховання нового покоління фахівців і патріотів своєї країни».
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.