"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Музей адвокатури відкрили у Раді адвокатів Запорізької області




До Дня адвокатури, який відзначається щороку 19 грудня, в будинку Ради адвокатів Запорізької області було відкрито Музей адвокатури Запорізької області.
Про це повідомила керівник Центру досліджень адвокатури і права Національної асоціації адвокатів України Ірина Василик.
У відкритті музею взяли участь в.о. голови Ради адвокатів регіону Максим Семенов, голова КДКА Вадим Кравцов, а також адвокати Запорізької області.
Музей охоплює період історії запорізької адвокатури, починаючи з кінця XIX ст. Матеріали охоплюють інформацію про перших присяжних повірених регіону, про правників, які працювали в 1930-х, про репресованих адвокатів, тих колег, хто брали участь у Другій світовій війні, а також про адвокатів, які сьогодні віддали життя, захищаючи Україну. Відображена і волонтерська діяльність Ради адвокатів.
Над збором інформації понад шість місяців працювала Робоча група при Раді адвокатів області понад шість місяців збирала інформацію для музею. Групу очолював адвокат та історик за першою освітою Дмитро Майстро. Разом з ним працювали М.Семенов, В.Кравцов, представник НААУ в Республіці Чехії Вадим Лаврівський, декан юридичного факультету Національного університету «Запорізька Політехніка» Юрій Філей, викладачі та студенти цього університету, історик Валерій Стойчев, адвокати. Вивчалися архіви Запорізької області, архіви Колегії адвокатів, особисті справи адвокатів, які стояли біля витоків фаху.
Це другий музей на тему адвокатури, відкритий у Запоріжжі. Нагадаємо, у лютому 2024 року на юридичному факультеті Університету зʼявився кабінет-музей адвокатури. На професійне свято там також проводили урочистості: студентів запросили на гостьову лекцію В.Лаврівського, який розповів про адвокатські будні у Чехії і в Україні. Професійне свято у колі майбутніх юристів відзначили також Д.Майстро та Ю.Філей.
«Надзвичайно приємно, коли у кабінеті-музеї адвокатури збираються студенти, адвокати і науковці, проходять лекції і тренінги, відбувається обмін досвідом, ідеям - зазначила І.Василик. - Саме для цього ми і створюємо такі музеї відкритого типу в університетах, щоб вони ставали майданчиком для спільної праці, нових досліджень і місцем зустрічей. Усе задля виховання нового покоління фахівців і патріотів своєї країни».
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Гарантії діяльності
«Військові адвокати» не мають нічого спільного з адвокатурою –…
Діяльність «військових адвокатів», які силоміць «відбивають» мобілізованих військовозобов’язаних у ТЦК, не має жодного стосунку до адвокатської практики, заснованої на принципах верховенства права та законності.

Дискусія
Як підвищити ефективність виконання судових рішень — обговорили на…
Сьогодні існує необхідність посилення повноважень суддів у процесі контролю за виконанням судових рішень. Які інструменти для цього вже є, а що можна було б запровадити?

Законодавство
Ухвала суду щодо адвоката має розглядатися КДКА як скарга – проект
Суд може постановити окрему ухвалу у випадку зловживання адвокатом процесуальними правами, порушення чи неналежного виконання ним процесуальних обов’язків. Але закон недостатнім чином врегульовує процедуру розгляду таких окремих ухвал та їх правові наслідки.

За кордоном
Компетентність чи гендерна рівність? У США суддю розкритикували за…
Висловлювання федеральної судді про необхідність «належного представлення жінок» у керівній групі адвокатів викликали резонанс і стали підставою для подання дисциплінарної скарги. Суддя визнала помилковість своїх формулювань і переглянула ухвалу.

Дискусія
Без демографічного реєстру – без відповідальності: у НААУ готують…
Значна частина протоколів про порушення права адвоката на інформацію визнається судами такими, що містять неповні дані про особу порушника. Це призводить закриття справ. Вирішити проблему може доступ уповноважених представників до Єдиного державного демографічного реєстру.

Законодавство
Захист добросовісного набувача – це захист інвестицій для розвитку…
Закон від 12.03.2025 № 4292-ІХ «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо посилення захисту прав добросовісного набувача» закладає основу покращення інвестиційного клімату в Україні, що в свою чергу стимулюватиме приток капіталу.

Сумна звістка
Пішла з життя член РАУ від Волинської області Оксана Комарницька
Перестало битися серце відомого адвоката, члена Ради адвокатів України від Волинської області Оксани Комарницької.

Взаємодія
В Україні створили вебсайт для розшуку спадкоємців
Отримавши повідомлення про відкриття спадщини, нотаріус зобов’язаний повідомити про це тих спадкоємців, місце проживання або роботи яких відоме. Водночас, нотаріус може зробити виклик спадкоємців шляхом публічного оголошення.