"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Сьогодні адвокатура України зазнала важкої втрати - пішла з життя відомий український адвокат Клара Маргулян

Все своє життя Клара Григорівна присвятила адвокатурі, боротьбі за її незалежність від держави. Її внесок в історію адвокатської професії є неоціненним.
Клара Григорівна Маргулян, була наставником великої кількості талановитих адвокатів, завжди була готова ділитись своїм досвідом, повчала молодь. Щиро переживала за майбутнє адвокатської професії. Бачила адвокатуру сильною та незалежною. Одним зі своїх найважливіших завдань вважала передання знань та навичок професії адвоката з покоління в покоління.
''Запорукою успіху адвоката Клари Маргулян є висока компетентність у теорії і судовій практиці, знання законодавства, а також особисті якості: безкомпромісність, громадянська мужність, адвокатська етика, висока моральність, уміння і бажання проникнути в людську душу і зрозуміти її'', - мер міста Хмельницького Михайло Чекман.
Закінчивши у 1954 р.юридичний факультет Львівського державного університету імені І. Франка, пропрацювала більше ніж 53 роки адвокатом. Марглян К.Г. завжди була в професійному авангарді.Клара Григорівна була в числі активних ініціаторів створення Спілки адвокатів колишнього СРСР і Спілки адвокатів України. Учасник установчих з'їздів; активно відстоювала статус незалежності адвокатури; обиралася членом першого правління міжнародної Спілки адвокатів. З 1960 р. – завідуюча Хмельницькою міською колегією адвокатів. Член президії Хмельницької обласної колегії адвокатів. У 1993 р., після припинення існування колегії, очолила Хмельницьке обласне об'єднання ''Адвокат''. У 2002 р. заснувала ''Адвокатське бюро Маргулян К.Г.'' у м. Хмельницькому.
З 1999 р. по 2003 р. голова кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області. З 2003 р. – член Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України. З 2006 р. – віце-президент Асоціації адвокатів України, Почесний член асоціації правників України.
Клара Маргулян була відомим меценатом та благодійником. Член Всесвітньої організації ''Американський єврейський розподільчий комітет – ''Джойнт'' (США, Нью-Йорк). Засновник і голова правління Хмельницького обласного благодійного фонду ''Хесед-Бешт'', який поширює свою діяльність на територію Тернопільської та Хмельницької областей. Фонд надає населенню медичну допомогу; підтримує знедолених, пристарілих; сприяє в організації культурних програм тощо.К. Г. Маргулян власними коштами допомагала Хмельницькій обласній організації УТОС, Хмельницькому міському товариству жінок-інвалідів, міській Спілці інвалідів, а також бідним, хворим людям. Опікувалась дітьми, які виховуються в Будинку малюка.
Нагороджена державними нагородами орденами ''Княгиня Ольга'' I - III ступенів, численних грамот Міністерства юстиції України, Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України, Хмельницької обласної державної адміністрації, обласного відділу юстиції. К. Г. Маргулян – переможець конкурсу ''Людина року-2001'' у номінації ''За професіоналізм'', ''Людина року-2002'' у номінації ''Благодійник''.
Національна асоціація адвокатів України висловлює глибокий сум та співчуття рідним та близьким Клари Григорівни.
Життєвий шлях Клари Маргулян є яскравим прикладом величі Людини важкої та відданої праці, громадянського обов’язку та мужності. Вічна пам’ять!
Популярні новини

За кордоном
Канадський суд захистив анонімність адвокатів, яких підозрювали у…
Верховний суд Нової Шотландії (Канада) ухвалив рішення не розкривати імена трьох адвокатів, яких правоохоронці підозрювали у тому, що вони могли попередити свого колегу про слідчі дії, заплановані стосовно нього.

Регіони
Виграти справу – питання аналітики: урок адвокатам дали у Львові
Хоча в Україні право базується на законодавстві (писаних законах), суди, ухвалюючи рішення у справі, усе ж ураховують практику вищих інстанцій. Відтак, аналіз наявної судової практики дозволяє прогнозувати результати та підготуватися до можливих ризиків.

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.