"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Виграти справу – питання аналітики: урок адвокатам дали у Львові

Хоча в Україні право базується на законодавстві (писаних законах), суди, ухвалюючи рішення у справі, усе ж ураховують практику вищих інстанцій. Відтак, аналіз наявної судової практики дозволяє прогнозувати результати та підготуватися до можливих ризиків.
На це звернула увагу бізнес-адвокат Соломія Марчук в рамках вебінару «Аналітика як основа ефективного захисту», який 8 травня організував для львівських адвокатів Молодіжний комітет НААУ – UNBA NextGen.
Експерт переконана, що аналітика є ключовим елементом адвокатської роботи, а юридична робота не завжди творча. Часто вона більше схожа на математику, якій притаманні точність, аналіз даних та прогнозування.
С.Марчук дослідила, як саме аналіз судової практики допомагає вигравати справи. Вона зауважила, що більшість типових спорів вже розглянуто на рівні апеляції чи касації. Тому аналіз дозволяє визначити, на які саме нормативні акти посилаються суди, зрозуміти, які докази визнаються належними, а відтак - обрати оптимальну стратегію захисту.
У цьому контексті адвокат виокремила три ключові напрями аналізу:
- які докази суд визнає вагомими?
- які помилки допускали інші юристи?
- які альтернативні способи захисту можна використати?
Для підготовки стратегії захисту експерт радить структурувати наявні дані. Варто вивчити та занотувати кожен документ у справі, визначити ключові епізоди. У Єдиному державному реєстрі судових рішень слід знайти судову практику (10-20 рішень) з аналогічних питань. Окремим напрямом є підготовка свідків, в рамках якої необхідно врахувати досвід допитів у подібних справах. І, звичайно, за можливості варто використовувати нестандартні способи доказування, що суттєво посилить позиції. Судді цінують чіткість та релевантність аргументів. Тому, аби уникнути перевантаження інформацією, необхідно навчитися її фільтрувати.
Як приклад, С.Марчук привела декілька кейсів, у яких аналітика відіграла вирішальну роль, а також дала рекомендації щодо спеціальної літератури, яка сприятиме глибшому розумінню аналітичних підходів у праві та розвитку професійних навичок адвоката.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

За кордоном
Канадський суд захистив анонімність адвокатів, яких підозрювали у…
Верховний суд Нової Шотландії (Канада) ухвалив рішення не розкривати імена трьох адвокатів, яких правоохоронці підозрювали у тому, що вони могли попередити свого колегу про слідчі дії, заплановані стосовно нього.

Регіони
Виграти справу – питання аналітики: урок адвокатам дали у Львові
Хоча в Україні право базується на законодавстві (писаних законах), суди, ухвалюючи рішення у справі, усе ж ураховують практику вищих інстанцій. Відтак, аналіз наявної судової практики дозволяє прогнозувати результати та підготуватися до можливих ризиків.

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.