"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Канадський суд захистив анонімність адвокатів, яких підозрювали у витоку інформації

Верховний суд Нової Шотландії (Канада) ухвалив рішення не розкривати імена трьох адвокатів, яких правоохоронці підозрювали у тому, що вони могли попередити свого колегу про слідчі дії, заплановані стосовно нього.
Про це повідомляє державна телерадіомовна корпорація Канади CBC.
За версією поліції, адвокат дізнався про слідство проти себе за кілька днів до обшуку після телефонного дзвінка від колеги, яка мала особисті або професійні зв'язки ще з двома адвокатами, що надавали незалежну юридичну консультацію передбачуваному потерпілому у рамках слідства проти першого адвоката.
Поліція висловлювала припущення, що йдеться про можливе порушення адвокатської таємниці та спробу перешкодити слідчим діям. Ці твердження містилися у клопотанні поліції про обшук, яке було частково оприлюднено після судового позову канадської телерадіокомпанії. Медіа звернулися до суду з вимогою розкрити імена адвокатів.
Однак суддя Тімоті Габріел визнав, що інформація правоохоронців є непідтвердженою і не перевіреною, а її оприлюднення завдало б непоправної шкоди репутації адвокатів. «Йдеться про припущення, що адвокати не тільки діяли неетично, а й могли бути співучасниками спроби обійти законні процесуальні дії. Це ставить під сумнів їхню професійну гідність та здатність продовжувати роботу», — йдеться у рішенні.
Суд також звернув увагу на те, що наразі відсутнє дисциплінарне провадження стосовно цих адвокатів. Орган адвокатського самоврядування Нової Шотландії не має підстав розпочинати таке провадження лише на основі припущень. І цей орган, як і медіа, має у розпорядженні ті ж самі матеріали поліції, подані до суду для отримання ордера, в яких імена адвокатів залишаються прихованими.
Відповідно до законодавства Канади, орган адвокатського самоврядування може публічно повідомити про розслідування стосовно адвоката лише у разі, якщо справа досягає певної стадії, наприклад, тимчасового відсторонення або передання на слухання.
Суддя зазначив, що «професійний капітал» адвоката - це можливість надавати конфіденційні поради. А неперевірена інформація, яка допускає, що троє адвокатів не поважають адвокатську таємницю або використовують її у власних інтересах, була б «руйнівною».
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

За кордоном
Канадський суд захистив анонімність адвокатів, яких підозрювали у…
Верховний суд Нової Шотландії (Канада) ухвалив рішення не розкривати імена трьох адвокатів, яких правоохоронці підозрювали у тому, що вони могли попередити свого колегу про слідчі дії, заплановані стосовно нього.

Регіони
Виграти справу – питання аналітики: урок адвокатам дали у Львові
Хоча в Україні право базується на законодавстві (писаних законах), суди, ухвалюючи рішення у справі, усе ж ураховують практику вищих інстанцій. Відтак, аналіз наявної судової практики дозволяє прогнозувати результати та підготуватися до можливих ризиків.

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.