Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ створила Комітет з питань митного та податкового права

НААУ створила Комітет з питань митного та податкового права

Адвокатура 11:50 Пт 29.11.19 1135 Переглядів Версія для друку

НААУ створила Комітет з питань митного та податкового права.

Основною метою діяльності Комітету з митного та податкового права є забезпечення захисту податкових прав та інтересів адвокатів, активна участь адвокатської спільноти у митних та податкових взаємовідносинах, вплив адвокатів на митну та податкову політику держави, запуск на базі НААУ платформи для виявлення проблемних питань у митних та податкових питаннях та формування адвокатами єдиної практики застосування законодавства у профільному напрямку, організація публічних заходів із залученням фахівців галузі та представників адвокатської спільноти.

Головою Комітету став адвокат Яків Воронін, який, виходячи з власного досвіду та вбачаючи проблеми, що склалися у сфері захисту податкових прав та інтересів адвокатів, розповів, чому створення Комітету наразі на часі.

«Позиція держави, що адвокати повинні сплачувати єдиний соціальний внесок за періоди, коли вони не мали доходу, або сплачувати 22% з отриманого доходу, звужує обсяг прав адвокатів у порівнянні з підприємцями. Така диспропорція має бути скасована. Тому, враховуючи непоодинокі випадки податкової дискримінації адвокатів, одним із пріоритетних напрямів діяльності Комітету має бути вирішення питання оподаткування адвокатської діяльності. На сьогоднішній день законодавство не дає на це однозначної відповіді. Суди також не забезпечують єдності судової практики з обумовленої проблематики. Тобто на даний час відсутнє єдине розуміння у законотворців, адвокатів, податківців та суддів, яким чином слід оподатковувати адвокатську діяльність. Таке різноманіття підходів вимагає розробки та запровадження єдиної системи, яка буде зрозумілою та однозначною для всіх зацікавлених сторін», - підкреслив Яків Воронін.

Голова Комітету зазначив, що масштабні зміни до податкового та митного законодавства вимагають їх ретельного аналізу перед імплементацією.

«Для того, щоб в найближчому майбутньому не говорити про низьку якість тих або інших законів та про складнощі у правозастосовній практиці, потрібно брати активну учать у донесенні до законотворців позиції адвокатської спільноти. На базі Комітету я бачу можливість створити платформу для діалогу між всіма зацікавленими сторонами з різних питань. При цьому, роль адвокатури має бути однією з головних у процесі життєдіяльності України, а голос адвокатів має бути визначальним при прийнятті доленосних державних рішень. Ці, та багато інших питань необхідно вирішувати на постійній основі. Саме таку мету я ставлю перед собою та Комітетом з питань митного та податкового права НААУ», - сказав адвокат.

Яків Воронін — доктор юридичних наук та доцент, автор понад 20 наукових робіт та монографії, бере участь у розробці законів України. Серед надбань - «Кращий юрист 2013 року» та «Кращий юридичний департамент 2013 року», за версією видання «Юридична практика». У 2016 році захистив докторську дисертацію на тему «Дозвільна діяльність у нафтогазовому комплексі України» (LLD). Керуючий Адвокатського бюро «Якова Вороніна».

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:Річний звіт НААУ 2019;
№5 травень 2020 - Вісник;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування