"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ створила Комітет з питань митного та податкового права

НААУ створила Комітет з питань митного та податкового права.
Основною метою діяльності Комітету з митного та податкового права є забезпечення захисту податкових прав та інтересів адвокатів, активна участь адвокатської спільноти у митних та податкових взаємовідносинах, вплив адвокатів на митну та податкову політику держави, запуск на базі НААУ платформи для виявлення проблемних питань у митних та податкових питаннях та формування адвокатами єдиної практики застосування законодавства у профільному напрямку, організація публічних заходів із залученням фахівців галузі та представників адвокатської спільноти.
Головою Комітету став адвокат Яків Воронін, який, виходячи з власного досвіду та вбачаючи проблеми, що склалися у сфері захисту податкових прав та інтересів адвокатів, розповів, чому створення Комітету наразі на часі.
«Позиція держави, що адвокати повинні сплачувати єдиний соціальний внесок за періоди, коли вони не мали доходу, або сплачувати 22% з отриманого доходу, звужує обсяг прав адвокатів у порівнянні з підприємцями. Така диспропорція має бути скасована. Тому, враховуючи непоодинокі випадки податкової дискримінації адвокатів, одним із пріоритетних напрямів діяльності Комітету має бути вирішення питання оподаткування адвокатської діяльності. На сьогоднішній день законодавство не дає на це однозначної відповіді. Суди також не забезпечують єдності судової практики з обумовленої проблематики. Тобто на даний час відсутнє єдине розуміння у законотворців, адвокатів, податківців та суддів, яким чином слід оподатковувати адвокатську діяльність. Таке різноманіття підходів вимагає розробки та запровадження єдиної системи, яка буде зрозумілою та однозначною для всіх зацікавлених сторін», - підкреслив Яків Воронін.
Голова Комітету зазначив, що масштабні зміни до податкового та митного законодавства вимагають їх ретельного аналізу перед імплементацією.
«Для того, щоб в найближчому майбутньому не говорити про низьку якість тих або інших законів та про складнощі у правозастосовній практиці, потрібно брати активну учать у донесенні до законотворців позиції адвокатської спільноти. На базі Комітету я бачу можливість створити платформу для діалогу між всіма зацікавленими сторонами з різних питань. При цьому, роль адвокатури має бути однією з головних у процесі життєдіяльності України, а голос адвокатів має бути визначальним при прийнятті доленосних державних рішень. Ці, та багато інших питань необхідно вирішувати на постійній основі. Саме таку мету я ставлю перед собою та Комітетом з питань митного та податкового права НААУ», - сказав адвокат.
Яків Воронін — доктор юридичних наук та доцент, автор понад 20 наукових робіт та монографії, бере участь у розробці законів України. Серед надбань - «Кращий юрист 2013 року» та «Кращий юридичний департамент 2013 року», за версією видання «Юридична практика». У 2016 році захистив докторську дисертацію на тему «Дозвільна діяльність у нафтогазовому комплексі України» (LLD). Керуючий Адвокатського бюро «Якова Вороніна».
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Регіони
У Луцьку адвокатів учили переконувати словом
Для адвоката вміння говорити — це ключовий інструмент професії. Але як зберігати впевненість, коли на тебе дивляться десятки очей, у голові роїться тривога, а голос зрадницьки тремтить? Цьому у юридичних вишах не вчать.

Видання
Адвокатам підготували методичку з трудового законодавства…
Воєнний стан вніс суттєві корективи у трудові відносини. Поява спеціального закону та обмеження конституційних прав вимагають від адвокатів точного розуміння нових норм і судової практики, що тільки формується.

Навчання
Не слабкість, а ресурс: адвокатам розповіли про способи емоційного…
Втрата дому, звичного способу життя, життєвих цінностей, професійної ідентичності або навіть уявлення про себе під час війни - усе це залишає глибокий слід у свідомості людини. І горювання стає природною й важливою частиною процесу відновлення.

Дискусія
Що означає бути «членом сім’ї»: статус дослідила голова комітету…
Іноді від того, чи буде особа, яка має біологічний чи побутовий звʼязок, визнана членом сім’ї, залежить доступ до низки правових механізмів: від спадкування і користування житлом - до одноразових виплат та пенсій.

Видання
Трудове право ЄС: методичні рекомендації для адвокатів…
Для мільйонів українців, які через війну виїхали за кордон, вкрай актуальним стало знання трудового права Європейського Союзу. Ключові директиви ЄС, норми Міжнародної організації праці, практику Європейського суду з прав людини зібрали у окремому посібнику.

За кордоном
Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання
За даними Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки українці стали найбільшою групою іноземців у цій країні. Це зумовило зростання кількості цивільних, сімейних, трудових і комерційних спорів із «українським елементом».

Навчання
Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній…
Для адвоката мистецтво володіти словом – це не розкіш, а одна з ключових складових професійних навичок. Захисник повинен уміти доносити свою позицію до оточуючих від моменту знайомства з клієнтом і до отримання остаточного судового рішення.

Навчання
Особливості перекладу документів для Великої Британії та України…
У юридичній практиці переклад документів дедалі частіше стає предметом уваги не лише перекладачів, а й адвокатів, судів та державних органів. Яким має бути переклад, щоб мати юридичну силу в Україні та Великій Британії, які помилки можуть звести нанівець справу, і хто несе відповідальність за точність?