"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Адвокатам підготували методичку з трудового законодавства воєнного стану

Воєнний стан вніс суттєві корективи у трудові відносини. Поява спеціального закону та обмеження конституційних прав вимагають від адвокатів точного розуміння нових норм і судової практики, що тільки формується.
У Національній асоціації адвокатів України підготували і оприлюднили методичні матеріали «Робота адвоката з трудовим законодавством воєнного стану». Авторами видання виступили представники Комітету НААУ з питань трудового права Вікторія Поліщук, Ганна Лисенко, Дмитро Навроцький, Наталія Кайда, Ірина Василик та Алла Андрушко.
Матеріали охоплюють такі загальні питання організації трудових відносин в умовах воєнного стану, як укладання трудових договорів, переведення працівників та зміни істотних умов праці, робота у нічний час, установлення й облік робочого часу, надання відпусток. Також розглядаються особливості призупинення трудових договорів, їх розірвання за бажанням працівника та з ініціативи роботодавця, звільнення керівника. Окремо подаються аспекти державного нагляду, зокрема, підстави та порядок проведення позапланових заходів з додержання законодавства про працю.
У посібнику наведені сучасні позиції Верховного Суду щодо поточної практики в трудових спорах.
Під час триваючої війни діють обмеження та особливості, установлені Законом «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Ним законодавець визначив особливості трудових відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами, у період дії воєнного стану. На період дії воєнного стану вводяться обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина відповідно до статей 43, 44 Конституції. Також не застосовуються норми законодавства про працю у частині відносин, врегульованих цим Законом. Тож протягом трьох останніх років фактично формується (в тому числі судами України) практика застосування норм нового воєнного трудового законодавства.
Методичні матеріали «Робота адвоката з трудовим законодавством воєнного стану» можна завантажити за посиланням.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Регіони
У Луцьку адвокатів учили переконувати словом
Для адвоката вміння говорити — це ключовий інструмент професії. Але як зберігати впевненість, коли на тебе дивляться десятки очей, у голові роїться тривога, а голос зрадницьки тремтить? Цьому у юридичних вишах не вчать.

Видання
Адвокатам підготували методичку з трудового законодавства…
Воєнний стан вніс суттєві корективи у трудові відносини. Поява спеціального закону та обмеження конституційних прав вимагають від адвокатів точного розуміння нових норм і судової практики, що тільки формується.

Навчання
Не слабкість, а ресурс: адвокатам розповіли про способи емоційного…
Втрата дому, звичного способу життя, життєвих цінностей, професійної ідентичності або навіть уявлення про себе під час війни - усе це залишає глибокий слід у свідомості людини. І горювання стає природною й важливою частиною процесу відновлення.

Дискусія
Що означає бути «членом сім’ї»: статус дослідила голова комітету…
Іноді від того, чи буде особа, яка має біологічний чи побутовий звʼязок, визнана членом сім’ї, залежить доступ до низки правових механізмів: від спадкування і користування житлом - до одноразових виплат та пенсій.

Видання
Трудове право ЄС: методичні рекомендації для адвокатів…
Для мільйонів українців, які через війну виїхали за кордон, вкрай актуальним стало знання трудового права Європейського Союзу. Ключові директиви ЄС, норми Міжнародної організації праці, практику Європейського суду з прав людини зібрали у окремому посібнику.

За кордоном
Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання
За даними Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки українці стали найбільшою групою іноземців у цій країні. Це зумовило зростання кількості цивільних, сімейних, трудових і комерційних спорів із «українським елементом».

Навчання
Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній…
Для адвоката мистецтво володіти словом – це не розкіш, а одна з ключових складових професійних навичок. Захисник повинен уміти доносити свою позицію до оточуючих від моменту знайомства з клієнтом і до отримання остаточного судового рішення.

Навчання
Особливості перекладу документів для Великої Британії та України…
У юридичній практиці переклад документів дедалі частіше стає предметом уваги не лише перекладачів, а й адвокатів, судів та державних органів. Яким має бути переклад, щоб мати юридичну силу в Україні та Великій Британії, які помилки можуть звести нанівець справу, і хто несе відповідальність за точність?