Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Комітет захисту прав адвокатів звернеться до Нацполіції з приводу тиску на адвоката Болдіна

Комітет захисту прав адвокатів звернеться до Нацполіції з приводу тиску на адвоката Болдіна

Адвокатура 17:11 Чт 08.08.19 1046 Переглядів Версія для друку

Голова Вищої ревізійної комісії адвокатури Максим Болдін звернувся до Комітету захисту прав адвокатів із заявою про розміщення недостовірної негативної інформації в мережі Інтернет про нього як адвоката. Згадані публікації, на його думку, принижують його честь, гідність та ділову репутацію, а також містять ототожнення адвоката з клієнтом.

Комітет провів перевірку за цим зверненням та дійшов висновку, що викладені у заяві обставини свідчать про те, що невідомими особами здійснюються дії, які порушують встановлену законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» заборону ототожнювати адвоката з його клієнтом. Так, відповідно до ч.1 ст. 23 Закону , честь і гідність адвоката гарантуються та охороняються Конституцією України, Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та іншими законами. Зокрема законом передбачені наступні застереження:

  • забороняється ототожнення адвоката з клієнтом;
  • честь і гідність адвоката перебуває під охороною держави, а посягання на них тягнуть відповідальність, передбачену законом.

Міжнародними стандартами також передбачено, що адвокати  не  повинні ідентифікуватися з клієнтами та їх справами у зв'язку з виконанням професійних обов'язків.

У цих діях Комітет вбачає ознаки складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 397 Кримінального кодексу України (втручання в діяльність захисника чи представника особи), та вважає за необхідне звернутись до органів Національної поліції України.

Комітет продовжуватиме тримати на контролі перебіг подій у ситуації, що склалася.

Популярні новини

Вестник:№11 листопад 2019 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2018;
Партнерська програма 2019;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування