З”їзд — це можливість обрати у демократичний спосіб найбільш гідного кандидата — Лідія Ізовітова в інтерв”ю “Юридичній практиці” | НААУ

З”їзд — це можливість обрати у демократичний спосіб найбільш гідного кандидата — Лідія Ізовітова в інтерв”ю “Юридичній практиці”

Різне
11:28 Ср 07.06.17 2464 Переглядів
Версія для друку

За неповні п'ять років роботи НААУ змогла консолідувати адвокатів навколо єдиної мети - незалежної та самоврядної професії. Створено працюючий механізм саморегулювання професії, заснований на чіткому балансі повноважень, компетентності обраних представників адвокатського самоврядування, інтелектуальному і управлінському потенціалі. Самоврядування є реальним, адже регіони мають повну автономію в реалізації своїх повноважень. Центр відіграє роль лідера і виконує координуючу функцію, але не допускає дисбалансів і тиску на регіональні адвокатські спільноти.

Так прокоментувала ситуацію в адвокатському самоврядуванні напередодні звітно-виборного з”їзду Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.

Ті, хто пропонує ініціативи посилення регіонів за прикладом німецької моделі, лукавлять, адже уніфіковані правила логічні для адвокатури в унітарній країні. Ми дійсно багато взяли з німецької моделі самоврядування, але ніколи не копіювали наосліп практики німецьких колег. У Німеччині кожна федеральна земля має власний парламент, законодавство, в тому числі і про адвокатуру. Думаю, що такі «поборники демократії» насправді прагнуть внести хаос в інститут адвокатури і підірвати роботу всієї системи, а інтереси регіонів використовують як прикриття. Вигоди від реалізації таких ініціатив не отримають ні адвокати, ні місцеві і ні вищі органи самоврядування. Нагадаю, що автори цих ідей свого часу пропонували передати ведення Єдиного реєстру адвокатів України Міністерству юстиції. Це більш ніж підтверджує деструктивний характер їх істинних намірів”, - вважає голова НААУ.

За її словами, розколу в адвокатурі немає, а дискусії про принципи розбудови самоврядування є нормальним явищем. “У питаннях, що стосуються захисту професії, підвищення гарантій адвокатської діяльності тощо, у адвокатів немає розбіжностей”, -констатувала Лідія Ізовітова.

Звітно-виборний з”їзд, який відбудеться 9-10 червня, проводиться за півроку до завершення першої каденції обраних органів адвокатського самоврядування для того, щоб зберегти безперервність роботи самоврядування.

Установчий з'їзд адвокатів України відбувся 17 листопада 2012 року, і термін повноважень членів та керівників органів адвокатського самоврядування, обраних на ньому, закінчується в листопаді цього року. Але вже було так, що один із з'їздів тривав з перервами кілька місяців з різних причин. Відповідно, якщо ми призначимо з'їзд на листопад, високий ризик, що адвокатура до закінчення строку залишиться без керівництва вищих органів адвокатського самоврядування. Щоб цього не сталося, щоб ніхто не розраховував на те, що адвокатура залишиться обезголовленої, САУ прийняв рішення провести з'їзд завчасно. Ми повинні зробити так, щоб після 17 листопада 2017 року адвокатське самоврядування продовжило функціонувати і адвокати не втратили підтримку НААУ, оскільки саме захист прав адвокатів - наш пріоритет”, - пояснила Лідія Ізовітова.

Відповідно до норм закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, кандидат повинен набрати більше половини голосів делегатів, присутніх на з'їзді.

Це просто ті моменти, які необхідно враховувати, а можливість висунення кандидатів свідчить про демократію в адвокатуру і про допустимість вибору адвокатами. Про власне рішення балотуватися на голову НААУ Лідія Ізовітова планує повідомити на з”їзді.

Обрання голови САУ - НААУ, дійсно, один з основних питань, так як закінчується п'ятирічна каденція, і ми повинні забезпечити правонаступність органів адвокатського самоврядування. Що стосується моєї кандидатури, то я знаю, що три регіони публічно висловили свою підтримку. Також один регіон висловив мені недовіру: у нас розбіжність з такого принципового питання, як гарантії адвокатської діяльності. Ще влітку 2016 роки мені повідомили, що домовилися з керівником НАБУ про підписання меморандуму, який вже розроблений. Але, мовляв, правильно буде, якщо його підпише я, як керівник НААУ, а не керівник регіональної ради. Даний меморандум був розроблений регіональною радою у відповідь на безпрецедентні обшуки адвокатів, які влаштували детективи НАБУ в київських адвокатських офісах. Пропонувалася наступна домовленість з НАБУ. Якщо до обшуку залучені члени регіонального комітету із захисту прав, тобто теж адвокати, то при проведенні обшуку дивитися і досліджувати адвокатські досьє дозволено тільки їм. У разі, якщо названі в ухвалі слідчого судді документи будуть виявлені, члени комітету ці документи будуть видавати, а якщо немає, то слідчий не має права перевіряти і оглядати адвокатські документи. Коли мені було запропоновано поставити підпис під таким «унікальним» меморандумом, я відмовилася, адже йшлося не тільки про санкції на повний доступ детективів НАБУ до адвокатських досьє всупереч закону про адвокатуру. З точки зору адвокатської етики взагалі немислимо, щоб адвокат обшукував адвоката. Тому такий документ я не підпишу ні за яких умов! Але є в адвокатському середовищі є і протилежна думка, якщо такий текст меморандуму народився. Вони не вважають порушенням адвокатської таємниці випадки, коли один адвокат «вивчає» документи іншого, в тому числі щодо визначення слідчого судді, і видає наявні там документи. Тому можливо обрання на посаду глави НААУ адвоката з протилежного моєю точкою зору.

Однак офіційне рішення про те, балотуватися повторно чи ні, я озвучу на самому з'їзді
”, - повідомила Лідія Ізовітова.

Повний текст інтерв”ю “Юридичній практиці” можна переглянути за посиланням

 

 

 

Популярні новини

Гарантії діяльності

Як діяти, коли суд намагається усунути незручного адвоката?

Одним із найчастіших порушень, яких під час кримінального провадження зазнають учасники, є посягання на вільний вибір захисника. Так, суд може усунути обраного адвоката і залучити більш «зручного». Якось вплинути на це обвинувачений не може.

14:26 Ср 08.05.24 1423

Дискусія

Як знизити корупційні ризики в аграрній сфері? Вчені та практики…

Неоднозначне тлумачення та застосування норм земельного законодавства робить правонаступників колишніх колективних сільськогосподарських підприємств об’єктами переслідування з боку правоохоронних органів.

13:37 Ср 08.05.24 1416

Гарантії діяльності

Правнича допомога – це не заробіток на горі, а гарантія реалізації…

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова звернулася до міністра оборони України Рустема Умєрова у зв’язку із публікацією «Заробіток на горі родин загиблих героїв», що була розміщена на офіційних ресурсах Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

20:00 Вт 07.05.24 4553

Гарантії діяльності

На Одещині адвоката з обшуку забрали до ТЦК

Адвоката, який виконував свої обов’язки під час надання безоплатної правничої допомоги в рамках кримінального провадження затримали та силоміць доправили до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

13:52 Пн 06.05.24 7222

Навчання

Успіх у бізнесі: 5 порад молодим юристам дав Валентин Гвоздій

Успіх юридичного бізнесу, як і будь-якого іншого, вимірюється фінансовими показниками. Але багато хто, особливо на початку карʼєри, відчуває труднощі, які зумовлені практичними аспектами організації роботи: управлінням відносинами з клієнтами, розумінням судових процедур або навичками складання юридичних документів. Як їх долати?

15:51 Пт 03.05.24 8368

Дискусія

Як приватизація впливає на сферу конкуренції - думка експерта

Вдосконаливши законодавство про захист економічної конкуренції та діяльність Антимонопольного комітету України, влада фактично розпочала новий етап реформи конкурентного середовища в Україні.

12:23 Пт 03.05.24 7584

БПД

Методику обрахунку епізодів при оплаті послуг адвоката БПД слід…

Рада адвокатів України ініціює зміни до постанови Кабінету Міністрів про оплату послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу.

10:42 Пт 03.05.24 7327

Навчання

Судові виклики та повідомлення: про що має знати адвокат?

З моменту внесення змін до процесуального законодавства в частині обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі (ЄСІТС) або її окремих підсистемах (модулях), що забезпечують обмін документами, змінилися підходи щодо визначення перебігу строків при отриманні процесуальних документів від суду.

17:08 Чт 02.05.24 8677

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл