Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - До 150-річчя адвоката Чернявського випущено поштову марку

До 150-річчя адвоката Чернявського випущено поштову марку

Адвокатура 11:33 Вт 23.05.17 1204 Переглядів Версія для друку

Від 18 по 20 травня 2017 р. у місті Коломия, що на Івано-Франківщині, з ініціативи Центру досліджень адвокатури і права при Національній асоціації адвокатів України, відбулося урочисте вшанування 160-річного ювілею адвоката і письменника,доктора права, українського державного, громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча Андрія Чайковського. Також був відзначено 150 — річчя від дня народження адвоката, доктора права, громадсько-політичного діяча, знаного філателіста Івана Чернявського.

19 травня 2017 р., у п'ятницю ювілейні урочистості розпочалися проведенням урочистого спецпогашення штемпелем «Укрпошти» конверта та марки, присвячених 150-річному ювілею адвоката Івана Чернявського приміщенні відділення Укрпошти в Коломиї, за участі директора ІВано-Франківського обласного відділення Укрпошти, мера міста Коломиї, голови Коломийської районної ради, таке ж спецпогашення відбулося і в Музеї міста Коломиї за участі Голови Ради адвокатів Івано-Франківської області Світлани Петрової, місцевої адвокатської спільноти, нащадків Івана Чернявського. Адвокат і краєзнавець Михайло Петрів розповів про Івана Чернявського та його роль в історії коломийських поштових марок, а про філателістичний рух в Коломиї виступив Олександр Жарівський, філателіст, член Європейської Академії філателії, дослідник історії пошти і філателії в Галичині.

В історії НААУ це вперше проведено спецпогашення марки імені адвоката. Це сприяє популяризації не лише української історії, в якій невідомими залишаються багато видатних імен, але і престижу адвокатської професії”, - вважає заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.

У Коломийському Економіко-Правовому коледжі зусиллями Центру досліджень адвокатури і права при НААУ урочисто відкрито навчальну аудиторію імені адвоката і письменника Андрія Чайковського.

У Музеї історії міста Коломиї відбувся всеукраїнський круглий стіл на тему «Адвокати Станіславівщини в українському національному відродженні ХІХ-ХХ ст.», за участі керівника Центру досліджень адвокатури і права при НААУ Ірини Василик, делегації викладачів та студентів із прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, зокрема доцентів Степана Кобути та Андрія Королька, керівника мистецького проекту  "Коломия - наше місто", адвоката Михайла Петріва, адвокатів з Івано-Франківська та Коломиї, Богдана Волошинського, директора “Івано-Франківського обласного центру  перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій”, керівника коломийської філії товариства "Просвіта", студентів Коломийського економіко-правового коледжу, місцевих краєзнавців, істориків, громадськості, а також нащадків адвокатів-ювілярів.
Учасники круглого столу прийняли ухвалу, в якій підтримали намір відкрити у музеї історії міста Коломиї окремий кабінет-експозицію з історії адвокатури Коломийщини, започаткувати щорічні літературні читання "Кава у Чайковського", запровадити у навчальний процес економіко-правового коледжу окрему дисципліну з історії адвокатури України, видати окрему монографію з історії адвокатури Станіславівщини.

Від імені Голови НААУ Лідії Ізовітової керівник Центру Ірина Василик вручила подяку адвокату з міста Коломиї Михайлу Петріву за сприяння розвитку та зміцнення адвокатури в Україні, сумлінну і плідну працю, спрямовану на захист конституційних прав громадян і зміцнення законності, високий професіоналізм та постійне вдосконалення адвокатської майстерності, а також за дослідження з історії адвокатури України.

В рамках відзначення ювілеїв відбулася вперше в Коломиї урочиста "Кава у Чайковського" -  учасники ювілейних академій відвідали меморіальну кімнату адвоката Андрія Чайковського у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського, де ознайомилися із творчістю Андрія Чайковського.

На завершення урочистостей на честь провідних адвокатів 20 травня 2017 р. учасники заходів відвідали цвинтар "Монастирок" у м. Коломиї. За участі керівника Центру Ірини Василик, адвоката Михайла Петрів, голови коломийської "Просвіти", директора Коломийського економіко-правового коледжу Романа Гарата, викоалачів та студентів коледжу, а також внука та правнука адвоката Іванан Чернявського відбулося покладання квітів до могил адвокатів Андрія Чайковського, Івана Чернявського, Кирила Трильовського, що знаходяться на цвинтарі “Монастирок”, м. Коломия.

Про історичну роль видатних адвокатів в ефірі місцевого телебачення говорили заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, керівник Центру досліджень адвокатури і права при Національній асоціації адвокатів України Ірина Василик, засновник культурологічного проекту «Коломия – наше місто», адвокат і меценат Михайло Петрів, краєзнавець Василь Нагірний.

Повне відео ефіру на тему “Роль адвокатів в українському національному відродженні та державному будівництві: питання історії і сьогодення адвокатури” можна переглянути за посиланням

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2019 - Вісник;
Партнерська програма 2019;
Річний звіт НААУ 2017;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 5;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування