"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Українська адвокатура формує світові стандарти правозахисту, - нардеп Ватрас

Лідерство України в підготовці Конвенції Ради Європи про захист професії адвоката підтверджує високий рівень розвитку правової культури нашої держави, розуміння ключової ролі адвокатури в утвердженні прав людини та принципів демократії.
Так голова підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури, органів надання правової допомоги Комітету ВР з питань правової політики Володимир Ватрас прокоментував ухвалення конвенції Комітетом Міністрів Ради Європи.
Він назвав цей документ «історичним досягненням», яке створює принципово новий і дієвий міжнародний інструмент захисту прав людини, із чіткими механізмами контролю та застосування.
Народний депутат переконаний, що Україна має не лише підписати цю Конвенцію, продемонструвавши таким чином свою правову зрілість та відданість конституційним принципам верховенства права, а й обов'язково ратифікувати її, зробивши частиною національного законодавства.
В.Ватрас пообіцяв докласти всіх можливих зусиль у межах моїх повноважень, аби цей процес відбувся швидко та ефективно. Також він висловив сподівання, на підтримку з боку колег у парламентському комітеті, Міністерстві закордонних справ та Міністерстві юстиції.
Окремо він відзначив вагомий внесок української адвокатури в підготовку Конвенції про захист професії адвоката. «Ми пишаємося тим, що представник України, заслужений юрист України, адвокат, заступник голови Національної асоціації адвокатів України Валентин Гвоздій не просто був одним із 15 експертів, які готували текст Конвенції, а обіймав посаду віце-президента Комітету експертів протягом усього періоду підготовки документа, - зауважив голова профільного підкомітету ВР. - Лідерство України в цьому важливому міжнародному процесі вкотре підтверджує високий рівень розвитку правової культури нашої держави, розуміння ключової ролі адвокатури в утвердженні прав людини та принципів демократії».
«Як адвокат, я пишаюся тим, що наша професія та українська адвокатура перебувають в авангарді світових правозахисних трендів», - резюмував нардеп.
Нагадаємо, 12 березня Рада Європи на своєму 1522-му засіданні ухвалила Конвенцію про захист професії адвоката (Council of Europe Convention for the Protection of the Profession of Lawyer). У Національній асоціації адвокатів одразу переклали цей документ українською мовою, а також заявили, що Україна має ратифікувати конвенцію однією з перших.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.