Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Захід організували Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань митного та податкового права й Головне управління Державної податкової служби у місті Києві.
Під час вебінару експерти розкрили питання щодо порядку проведення податкових перевірок та реалізації права на захист від безпідставного та необґрунтованого податкового контролю. Крім того, спікери розповіли про підстави для анулювання та відмови у видачі ліцензій, а також порядок оскарження таких рішень. Частину заходу було присвячено процедурі виникнення та погашення податкового боргу, а також особливостям його оскарження в адміністративному та судовому порядку.
Зокрема, експерти нагадали, що Законом від 30.11.2021 № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» було змінено процедуру погашення податкового боргу, зокрема: оновлено механізм при стягненні готівки та безготівкових коштів у рахунок погашення податкового боргу; застосування тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України керівників підприємств, що мають податковий борг та інформування громадськості, платників податків та органів місцевого самоврядування про суми податкового боргу юридичних і фізичних осіб без обмежень щодо поширення персональних даних фізичних осіб; деталізації суми податкового боргу в податковій вимозі.
Учасники зазначили, що основною умовою для застосування позасудової процедури стягнення є виникнення податкового боргу в результаті несплати платником податків самостійно задекларованих грошових (податкових) зобов'язань, які є узгодженими, не підлягають оскарженню та повинні бути самостійно сплаченими платником або погашеними за допомогою органу стягнення.
Модераторами заходу виступили голова Комітету НААУ з питань митного та податкового права Яків Воронін та членкиня Комітету Ірина Нараєвська.
Спікерами заходу стали провідні фахівці ГУ ДПС у м. Києві: заступник начальника управління правового забезпечення Роман Воєводін, заступник начальника управління фактичних перевірок Олександр Бернадін, заступник начальника управління контролю за підакцизними товарами Роман Бондаренко, начальник відділу ліцензування торгівлі підакцизними товарами Максим Світличний, головний державний інспектор відділу контролю за виробництвом та обігом пального управління контролю за підакцизними товарами Віталій Мотрич.
Вебінар став черговим кроком у підвищенні рівня правової обізнаності адвокатів і підприємців, спрямованим на зменшення конфліктів із податковими органами та підвищення правової культури у сфері бізнесу.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.
Дискусія
Наукові читання на тему «Праволюдинні дороговкази для медичного…
10 грудня 2024 року відбулися наукові читання на тему «Праволюдинні дороговкази для медичного права», присвячені Міжнародному дню прав людини та пам’яті Рабіновича Петра Мойсейовича (26.10.1936 – 19.12.2023).
Дискусія
Оновлення моделі суду присяжних: за чи проти?
Нова модель суду присяжних, яка нещодавно була схвалена за основу Верховною Радою України, викликає чимало спорів у професійній спільноті. Адже є обгрунтовані сумніви у її відповідності українським реаліям.
Самоврядування
Щорічний внесок адвоката у 2025 році: РАУ змінила розподіл
У 2025 році щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування становитиме, як і раніше, один прожитковий мінімум для працездатних осіб ( 3028 гривень, згідно із Законом про держбюджет). Водночас, зміниться його розподіл.
Видання
Презентовано першу книгу оповідань адвокатів
Побачила світ збірка художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката». Видання поєднує в собі оповідання, есе та повісті, написані адвокатами – учасниками першого Всеукраїнського конкурсу прози серед адвокатів «Особистий погляд».
Самоврядування
Новий Порядок підвищення професійного рівня адвокатів затвердила…
Починаючи з 1 січня 2025 року українські адвокати підвищуватимуть свій професійний рівень за оновленими правилами. Рада адвокатів України затвердила відповідний Порядок, який передбачає 14 форм підвищення рівня та кількість залікових годин, які адвокат має отримати протягом року.
ЄРАУ
Офіційно: в Україні більше 70 тис. адвокатів
Нещодавно кількість адвокатів у нашій країні перевалила за позначку у 70 тисяч осіб. Якщо точно, то станом на сьогодні Єдиний реєстр адвокатів України містить відомості про 70152 адвокати.