"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Поезія замість позовів: адвокати читали вірші на творчому вечорі

Адвокати вміють писати не тільки процесуальні документи, але й чудові вірші та прозу. Їхні твори пронизані змістовними і гострими рефлексіями з адвокатської діяльності, тонкими і щемливими темами кохання, пристрасті, життєвого вибору.
У цьому можна було переконатися під час творчого вечора «Доторкнутися до прекрасного», який організували Комітет з гуманітарних питань і творчих ініціатив Національної асоціації адвокатів України спільно з Центром досліджень адвокатури і права НААУ.
На творчому вечорі звучала поезія адвокатів Іванни Голуб з Рівненщини, Володимира Віхляєва із Запоріжжя, а також столичних адвокатів Юрія Романюка, Марини Черненької, Ірини Василик та Таміли Алексик. Остання додала настрою через музичний супровід заходу.
Також приємно було вітати делегацію адвокатів з Хмельницького на чолі з Алею Аббасовою (Возняк), яка презентувала свою книгу «Будні волонтера».
І хоча з початком весни хотілося почути більше лірики адвокатів проте не можливо було обійти тему війни, яка торкнулася кожного. Тож лейтмотивом зустрічі стали слова Лесі Українки, які сьогодні повинен сказати собі кожен українець і українка:
«Я буду крізь сльози сміятись,
Серед лиха співати пісні.
Без надії таки сподіватись.
Буду жити! Геть думи сумні!»
«Такі вечори - це завжди гарна нагода зупинитися, поділитися з колегами не тільки робочими питаннями, а й творчими здобутками, ідеями, запланувати нові, щось переосмислити, - відзначила керівник Центру досліджень адвокатури і права І.Василик, яка модерувала захід. - Це свіжий ковток повітря у вирі буденності».
Творчі вечори - це спільний проект Комітету і Центру, що успішно діє кілька років і збирає у стінах Національної асоціації адвокатів України адвокатів, які пишуть поезію, прозу, грають на музичних інструментах, пишуть картини тощо... Результатами є книга поезій адвокатів «Адвокатська ліра», ілюстраціями до які були картини адвокатів-художників та книга прози адвокатів «Особистий погляд».
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.