"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ про зміни до закону про АРМА: умови для виконання рішень суду зайві

Аби посилити інституційну спроможність Агентства з розшуку та менеджменту активів, у Верховній Раді запропонували внести низку змін до профільного закону. Відповідний проект №12374-д від 10.02.2025 вже пройшов перше читання, але потребує доопрацювання.
Зауваження до його окремих положень висловили у Комітеті Національної асоціації адвокатів України з питань антикорупційної політики та комплаєнсу.
Зокрема, проектом пропонується відкоригувати механізм управління коштами та банківськими металами.
Сьогодні, відповідно до ч. 3 ст. 20 Закону «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» у разі надходження рішення прокурора або судового рішення, що набрало законної сили, яким скасовано арешт розміщених на рахунках АРМА коштів або банківських металів, агентство перераховує відповідні кошти та нараховані за ними проценти або здійснює переказ банківських металів та нарахованих за ними процентів на рахунок їх законного власника протягом трьох робочих днів з дня надання ним інформації про реквізити рахунка.
На думку авторів законодавчої ініціативи, необхідно установити додаткову умову для виконання цього обовʼязку АРМА, а саме: наявність судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
У НААУ вважають, що у нинішніх умовах воєнного стану, періодичного обмеження чи припинення доступу до реєстрів, недоцільно ставити умову про обов’язкову наявність судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
У разі сумнівів в оригінальності поданого документа АРМА може звернутися до відповідного суду та перевірити надане судове рішення. Крім того, згідно з вимогами Конституції та Кримінального процесуального кодексу рішення суду, які набрали законної сили, обов’язкові до їх виконання без жодних додаткових умов.
Тож запропонованими змінами будуть суттєво порушуватися права власників майна.
Також у НААУ висловили зауваження щодо підстав для обмеження в призначенні голови АРМА, формування конкурсної комісії, процедур ухвалення рішень, статусу помічників комісії, визначення кандидатур, складу комісії з оцінювання, права на конфіденційні інтерв’ю, порогу витрат для реалізації майна, а також формування і використання спеціалізованого фонду.
Повний текст зауважень і пропозицій можна переглянути за посиланням.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Законодавство
Тих, хто ототожнює адвокатів з клієнтами, штрафуватимуть – ухвалено…
Публічне ототожнення особою адвоката з клієнтом, якому таким адвокатом надається професійна правнича допомога стане адміністративним правопорушенням, а форми втручання в діяльність адвоката, відповідальність за яке передбачена ст. 397 Кримінального кодексу, - деталізовано.

Навчання
Вимкни справу: чим ризикує адвокат, ігноруючи режим сну
У юридичній практиці складно уникнути перенавантаження: дедлайни, багатозадачність, емоційна робота з клієнтами, публічні виступи. Але саме ці фактори роблять адвокатів особливо вразливими до наслідків хронічного недосипу.

За кордоном
НААУ передала зауваження до імміграційного закону Португалії
Представник Національної асоціації адвокатів України в Португалії Віктор Архіпов обговорив з новообраним головою Ордену адвокатів Португалії Жоао Массано низку питань, що стосуються правового становища українців у країні.

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.