Стартував курс HELP з прав людини та МГП
Сьогодні, 23 вересня, стартував курс Програми Ради Європи HELP «Міжнародне гуманітарне право та права людини». Партнером запуску проекту виступила Вища школа адвокатури.
Курс складається з 13 модулів, що розкривають права людини під час війни та практичні нюанси застосування міжнародного публічного права, яке покликаного захищати базові цінності людства. Учасниками є судді, прокурори та адвокати.
Однією із чотирьох тьюторів курсу стала членкиня Ради Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань кримінального права та процесу, лекторка Вищої школи адвокатури д.ю.н Ірина Гловюк.
Заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій привітав учасників заходу та висловив переконання, що участь такої професійної та досвідченої людини як пані Ірина зробить подачу матеріалу цікавою та корисною. «Я пишаюся тим, що Вища школа адвокатури бере участь у розвитку курсів HELP в Україні та виступає партнером у сьогоднішньому заході, - зазначив В.Гвоздій. - Ми розуміємо важливість залучення адвокатів до таких навчальних процесів, адже це унікальна можливість отримати важливі сьогодні знання. Ці знання дозволять юристам не лише бути в курсі міжнародних стандартів, а й ефективно впроваджувати їх у своїй практиці. Ми маємо бути готовими до викликів, що стоять перед нами, і цей курс — один із важливих інструментів для посилення можливостей».
Також він наголосив, що адвокатура, виконуючи конституційну функцію забезпечення професійної правничої допомоги, приділяє дуже пильну увагу питанню підвищення професійного рівня адвокатів.
Програма Ради Європи з освіти в галузі прав людини для юристів HELP підтримує держави-учасниці Ради Європи у впровадженні європейських стандартів прав людини на національному рівні.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Навчання
Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими…
Професія адвоката — це постійна взаємодія з викликами, напругою та відповідальністю за долі клієнтів. Однак такий стиль життя нерідко призводить до стресу, тривожності та професійного вигорання.
Законодавство
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…
Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.