"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
В Омбудсмана занепокоєні станом системи БПД

Секретаріат Уповноваженого ВР з прав людини готовий долучитися до опрацювання розроблених у Національній асоціації адвокатів України пропозицій змін до нормативно-правових актів, які покращать стан функціонування системи безоплатної правничої допомоги.
Про це НААУ поінформували в Офісі Омбудсмана після вивчення Звіту з актуальних питань функціонування системи БПД в Україні, який був презентований на минулому тижні.
Звіт демонструє причинно-наслідкові зв’язки, що визначають існування проблем в системі БПД та ефективні шляхи їх вирішення, зокрема в частині моніторингу якості надання БПД, розподілу та виконання доручень про надання вторинної допомоги, оплати послуг адвокатів, призначення захисників для участі в окремій процесуальній дії, а також у кримінальних провадженнях in absentia, ототожнення адвоката з клієнтом, припинення надання правничої допомоги у зупинених кримінальних провадженнях.
Омбудсман Дмитро Лубінець висловив вдячність за сформовану позицію на основі аналізу. Також він занепокоєний з приводу висновків щодо порушень прав адвокатів, які надають БПД, а також проблем, які виникають під час функціонування системи БПД.
Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова раніше відзначала необхідність законодавчих змін та запровадження іншої організаційної моделі системи безоплатної правової допомоги.
Нагадаємо, нещодавно в рамках Меморандуму про співпрацю, укладеного між Омбудсманом та Національною асоціацією адвокатів України, у Закарпатській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Рівненській та Хмельницькій областях стартував пілотний проект із надання професійної правничої допомоги громадянам.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?