"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Омбудсман за підтримки НААУ надаватиме правничу допомогу – пілотний проект

Пілотний проект із надання професійної правничої допомоги громадянам п’яти регіонів України започаткували в Офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
Проект реалізується у Закарпатській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Рівненській та Хмельницькій областях в рамках Меморандуму про співпрацю, укладеного між Омбудсманом та Національною асоціацією адвокатів України.
Згідно із домовленостями, адвокати надаватимуть професійну правничу допомогу громадянам, які звернулися за отриманням консультацій під час прийому представниками Омбудсмана в регіонах.
В Офісі Омбудсмана пояснюють, що під час прийому громадян іноді виникають випадки, коли заявники потребують додаткової професійної правничої допомоги (складення позовів, адвокатських запитів тощо), проте, з різних причин, не можуть скористатись безоплатною вторинною правовою допомогою.
Для забезпечення права на професійну правничу допомогу, закріпленого статтею 59 Конституції України, ради адвокатів областей за погодженням НААУ братимуть участь у поновленні порушених прав тих громадян, хто звертається до Омбудсмана. Адвокати надаватимуть необхідні роз’яснення та, в окремих випадках, професійну правничу допомогу.
Нагадаємо, у нещодавно презентованому НААУ Звіті з актуальних питань функціонування системи безоплатної правничої допомоги в Україні відзначається, що поглиблення кризи у взаєминах держави та адвокатури в сфері надання БПД, довготривале ігнорування позиції НААУ призвело до корінних змін, які характеризуються втратою системою БПД первинних орієнтирів на людину як найвищу цінність.
Водночас, конституційна та законодавчо визначена модель гарантування кожному права на професійну правничу допомогу включає в себе особливого виконавця організації її надання – адвокатуру. І саме адвокати, як особливі суб’єкти, що відповідають спеціально визначеним вимогам, та здійснювана ними діяльність з надання правничої допомоги, якість якої гарантується спеціальними процедурами та механізмами, є визначальними елементами означеної моделі забезпечення кожного саме професійною, а не будь-якою, правничою допомогою.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за квітень - червень 2025 року.

Гарантії діяльності
В АПУ приховують дані про порушення прав адвокатів правоохоронцями
Асоціація правників України, яка нещодавно заявляла про порушення правоохоронними органами прав адвокатів, відмовилася надати детальну інформацію для належного реагування.

Дискусія
Відновне правосуддя: чому потерпілі відмовляються від участі та що…
Застосування програми відновного правосуддя щодо неповнолітніх має враховувати не лише інтереси правопорушника, а й потреби потерпілої сторони. Але чи завжди для цього створені реальні умови?

Дискусія
Між виконанням рішення і збереженням арешту на майно існує правова…
Після фактичного виконання рішення (наприклад, виплати компенсації), арешт на майно залишається чинним. Бо суди не ухвалюють окремого рішення про скасування заходів забезпечення. Це створює штучну правову невизначеність, яка обмежує права власності.

Законодавство
Засудженим мають надавати адвоката протягом доби - закон набрав…
Відтепер адміністрація місць несвободи має обовʼязок невідкладно дати можливість засудженому повідомити адвоката про накладене на нього стягнення. Так само гарантується право на безоплатну правничу допомогу в рамках дисциплінарного провадження.

Анонс
Формування конкурсної комісії ВККС: чому забуксував добір?
8 липня 2025 року відбудеться круглий стіл «Проблемні питання формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС: виклики чи блокування?».

Дискусія
Дитина в суді: гарантії на папері й виклики на практиці
Як дитина може реалізувати свої права у суді? Попри наявність законодавчих гарантій, на практиці цьому заважають вік, статус, відсутність досвіду й представництва. Завжди існують ризики формального підходу, коли позиція дитини не враховується або її участь взагалі ігнорується.

Дискусія
Вибори після війни: що говорить закон і яка роль адвокатів
Після завершення воєнного стану Україна повинна буде організувати вибори на всіх рівнях — президентські, парламентські, місцеві. Але як саме це має відбутися? Яку роль у цьому процесі відіграють адвокати?