Типові порушення прав адвокатів «за призначенням» навели в НААУ | НААУ

Типові порушення прав адвокатів «за призначенням» навели в НААУ

БПД
13:50 Вт 19.03.24 5259 Переглядів
Версія для друку

За результатами опитування адвокатів, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу, у Національній асоціації адвокатів України сформували перелік типових порушень професійних гарантій діяльності. Прикметно, що адвокати не готові відстоювати свої права безпосередньо перед системою БПД.

Аналітичні дані щодо порушення прав адвокатів, які надають БПД, а також інформацію про реагування на такі порушення з боку інституту адвокатури викладено у Звіті з актуальних питань функціонування системи безоплатної правничої допомоги, який підготував і презентував 19 березня профільний комітет Національної асоціації адвокатів України.

Серед типових порушень наводяться:

  • затримання в оплаті роботи, виконаної адвокатом;
  • відмова від укладення з адвокатами договорів про надання безоплатної вторинної правничої допомоги;
  • нав’язування стандартів, алгоритмів, форм тощо, розроблених системою БПД (що набуває форм втручання у правову позицію адвоката);
  • розкриття адвокатської таємниці (наприклад, при розгляді скарг на адвоката і при поданні ним звітності);
  • надмірна бюрократизація процесу – вимоги складання документів, що не передбачені законами (наприклад, доповідних записок), що є фактично порушенням незалежності адвокатської діяльності;
  • оцінка якості надання адвокатами правничої допомоги працівниками центрів з надання БПД, а не комісіями, створеними радами адвокатів регіону, як це передбачено законом (порушення незалежності адвокатури).

Голова Комітету НААУ з питань БПД Оксана Каденко, яка організувала роботу з підготовки звіту, під час презентації зауважила, що вживати заходів для захисту професійних прав самим адвокатам щонайменше некомфортно.

Цей факт вона пов’язала з тим, що будь-яка незгода адвоката із працівниками центрів з надання БПД (їх тлумаченням законодавства про адвокатуру або розумінням Правил адвокатської етики) як правило призводять до конфлікту, в якому адвокат є уразливою стороною. «У разі ж порушення прав системою БПД, адвокати, хоча й знають про механізми захисту, здебільшого їх не застосовують, оскільки побоюються припинення співпраці з центрами, - пояснила О.Каденко. - При цьому звернення до НААУ залишаються чи не єдиним способом добитися захисту та відновлення своїх порушених прав».

Згідно із висновками звіту, за умови існування чинної системи надання БПД в Україні концептуальне подолання окреслених проблем неможливе або значно ускладнене.

Ефективним способом захисту прав адвокатів є визначальні зміни, спрямовані на систему управління БПД з державної на незалежну від держави або запровадження змішаного формату, коли держава не матиме визначального впливу на адвокатів.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Взаємодія

Литва вивчає досвід української адвокатури, набутий під час війни

Схоже, у Литві серйозно ставляться до потенційних загроз, що йдуть з боку агресивного сусіда. Разом із установленням на кордоні захисних інженерних споруд, там також цікавляться досвідом організації роботи інститутів суспільства в умовах воєнного стану.

16:36 Пт 06.09.24 2357

Дискусія

«Національний кешбек» в обмін на чутливі дані: що не так з урядовою…

Уряд України запустив програму "Національний кешбек", яка обіцяє повертати українцям 10% від вартості придбаних вітчизняних товарів. Це має стимулювати попит на продукцію місцевих виробників і зміцнити національну економіку. Але чи все так безхмарно?

11:22 Ср 04.09.24 5736

Захист військових

З чого складається грошове забезпечення військовослужбовця

Сьогодні українські військові ризикують життям і здоров'ям, захищаючи державу від зовнішнього агресора. Тому вони як ніхто інший заслуговують на належну винагороду. Крім іншого, адекватне грошове забезпечення підвищує моральний дух військовослужбовця і мотивацію до служби.

17:29 Вт 03.09.24 6636

Cудова практика

Суд - не абстрактний орган. Правила заповнення ордеру нагадав ВС

Ордер про надання правничої допомоги має містити назву органу, в якому адвокатом надається така допомога. При цьому в ордері має бути зазначено не абстрактний орган, а конкретна назва такого органу чи групи органів, зокрема судових органів.

12:35 Вт 03.09.24 7142

Законодавство

Чи на часі зміна підходів притягнення бізнесу до кримінальної…

Інститут кримінальної відповідальності юридичних осіб, запроваджений у 2014 році, неефективний. Наприклад, перелік санкцій, які можуть бути застосовані до бізнесу, досить обмежений і вони є незбалансованими.

11:23 Пн 02.09.24 8256

Видання

Публікуємо черговий номер Вісника НААУ за липень-серпень 2024 року

Вісник НААУ за липень-серпень 2024 року доступний для перегляду на сайті.

17:49 Пт 30.08.24 311

Дискусія

Велика приватизація: сподівання на повне розблокування процесу

Попри вкрай складну економічну ситуацію, спричинену війною, Україна вимагає дієвих підходів до відновлення економіки. І приватизація є одним із ключових джерел наповнення бюджету та перетворення неефективних державних активів на дієздатні підприємства, що створюють робочі місця та забезпечують податкові надходження.

16:38 Пт 30.08.24 9259

Cудова практика

Обчислення вислуги років за участь в операціях Миротворчих Сил:…

Час служби у складі Миротворчих Сил ООН військовослужбовцям Збройних Сил України зараховується до вислуги років для призначення пенсій на пільгових умовах: один місяць служби за три місяці.

14:28 Пт 30.08.24 8114

Вестник:№7-8 липень-серпень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл