Резолюція AIPPI щодо підтвердження використання TM оприлюднена | НААУ

Резолюція AIPPI щодо підтвердження використання TM оприлюднена

Видання
17:06 Чт 14.03.24 7908 Переглядів
Версія для друку

Міжнародна асоціація захисту інтелектуальної власності (Association Internationale pour la Protection de la Propriété Intellectuelle, AIPPI) оприлюднила фінальний текст Резолюції щодо підтвердження використання торговельної марки, яка була ухвалена у жовтні минулого року в Стамбулі.

Документ можна переглянути за посиланням.

Він містить вісім ключових висновків щодо регулювання питань підтвердження використання TM, які прокоментував заступник голови Комітету НААУ з питань інтелектуальної власності Сергій Барбашин:

1.  Не повинно бути кількісного та мінімального рівня тривалості дії доказів, необхідних для підтвердження справжнього використання торговельної марки у певний період.

2.  Не повинно бути обмежень щодо виду прийнятних доказів, щоб продемонструвати справжнє використання. Це означає, що у разі підтвердження факту того, що торговельна марка дійсно використовується у господарській діяльності, до уваги повинні прийматися всі докази, незалежно від часу їх існування, їхнього кількісного складу та виду (електронні, паперові докази, фото, відео, тощо).

3.  Добре відомі ТМ мають підлягати тим самим вимогам щодо доказів для підтвердження справжнього використання, як і будь-яка інша ТМ. Прикладами добре відомих ТМ в Україні є ROZETKA, НОВА ПОШТА, LIFECELL, тощо. Підтверджувати, що такі ТМ використовуються у господарській діяльності по-справжньому потрібно буде у такий же спосіб та обсяг, як і ТМ, що були зареєстровані нещодавно і про них знає обмежене коло осіб.

4.  У доказах використання повинні бути зазначені місце, час, обсяг і характер такого використання.

5.  Законодавство і практика, що стосуються вимог до доказів доведення справжнього використання ТМ мають бути послідовними у судах та відомствах ІВ. Це означає, що правова практика і нормативна база не повинні суттєво відрізнятися у різних органах, а правові положення з питань доведення використання ТМ мають бути пов’язаними.

6.  Допускається використання ТМ у вигляді, що відрізняється від зареєстрованого вигляду в тих елементах, що не змінюють розрізняльний характер зареєстрованої ТМ. Зміни можуть бути незначними, наприклад, додавання загальновживаного слова, яке буде зазначене меншим та різним шрифтом від основної словесної частини, та не впливатиме на розрізняльну здатність. Також, у словесній частині можна змінювати літеру, а в зображенні графічний елемент, за умови, що зміни не призведуть до сплутування брендів споживачами.

7.  Використання ТМ на веб-сайтах або у соціальних мережах може вважатися справжнім використанням. Критерії оцінки такого використання повинні бути однакові, як і для використання ТМ за межами Інтернету, і застосовуватися в кожному конкретному випадку. Цей пункт урівнює використання брендів у віртуальному світі та реальному.

8.  У випадку відомої події як пандемія COVID-19 обсяг доведення факту невикористання ТМ для його виправдання має бути однаковим, як у будь-яких інших випадках. Це означає, що у разі неможливості використовувати бренд через всім відому обставину, власники мають довести, що вони не могли використовувати ТМ так само як під час інших обставин, з якими не обізнане широке коло осіб. Недостатньо лише посилатися на наявність пандемії, щоб довести невикористання.

«Ці позиції наразі не відображені у законодавствах багатьох країн, адже нормативно-правова база не завжди встигає за науково-технічним прогресом, - пояснив С.Барбашин. – А це суттєво впливає на діяльність підприємців, які використовують торговельні марки. Власне для цього фахівці з усього світу і збиралися у Стамбулі на щорічний міжнародний конгрес AIPPI».

 

AIPPI є провідною некомерційною організацією, яка займається розробкою та вдосконаленням законодавства щодо захисту інтелектуальної власності. Заснована у 1897 році, штаб-квартира розташована у Швейцарії.  Асоціація об'єднує понад 8 тис. членів зі 110 країн світу, серед яких є і українські колеги.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

БПД

Для припинення надання БВПД зʼявилася нова підстава

Відсьогодні, надання безоплатної вторинної правничої допомоги припинятиметься за рішенням центру з надання безоплатної правничої допомоги в тому числі у разі, якщо кримінальне провадження, в якому особі надається безоплатна вторинна правнича допомога, зупинено.

17:57 Пт 28.06.24 3031

Етика

Практикуючий адвокат працював у прокуратурі: порушено справу

Проти адвоката, який працював на посаді інспектора у прокуратурі та одночасно отримував доручення від системи безоплатної правничої допомоги і виконував їх у суді, порушено дисциплінарну справу.

15:07 Пт 28.06.24 3312

Видання

Публікуємо Вісник НААУ за червень 2024 року

Вісник НААУ за червень 2024 року доступний на сайті.

14:36 Пт 28.06.24 122

Привітання

Привітання з Днем Конституції України

Шановні колеги!

9:53 Пт 28.06.24 4303

Cудова практика

Чи може адвокат бути безробітним, з’ясує Велика Палата

Коли особа не має змоги реалізувати своє право на працю та отримання заробітної плати (винагороди) як джерела існування, вона може набути статусу безробітного та отримувати допомогу по безробіттю. Але ставлення до адвоката, як самозайнятої особи, сьогодні неоднозначне.

9:13 Пт 28.06.24 3765

Привітання

НААУ відзначила представника Посольства України в Угорщині

Другого секретаря Консульського відділу Посольства України в Угорщині Галину Терпяк нагороджено почесною відзнакою Національної асоціації адвокатів України Третього ступеня.

15:21 Чт 27.06.24 4751

Призначення

До правління EYBA увійшли два українських адвокати

У зв’язку із завершенням річної каденції, президент Європейської асоціації молодих адвокатів (European Young Bar Association) Сергій Барбашин перейшов на позицію Immediate Past President. Його заступниця (по Молодіжному Комітету НААУ) Юлія Сергет була обрана секретарем EYBA.

14:37 Чт 27.06.24 4809

Cудова практика

Коли відсутність адвоката не впливає на допустимість доказів,…

Хоча під час проведення огляду місця події не був присутній захисник, за обставин кримінальної справи у Верховного Суду не знайшлось підстав вважати, що виявлені речові докази були отримані саме внаслідок відсутності адвоката.

13:12 Чт 27.06.24 4889

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл