Резолюція AIPPI щодо підтвердження використання TM оприлюднена | НААУ

Резолюція AIPPI щодо підтвердження використання TM оприлюднена

Видання
17:06 Чт 14.03.24 7817 Переглядів
Версія для друку

Міжнародна асоціація захисту інтелектуальної власності (Association Internationale pour la Protection de la Propriété Intellectuelle, AIPPI) оприлюднила фінальний текст Резолюції щодо підтвердження використання торговельної марки, яка була ухвалена у жовтні минулого року в Стамбулі.

Документ можна переглянути за посиланням.

Він містить вісім ключових висновків щодо регулювання питань підтвердження використання TM, які прокоментував заступник голови Комітету НААУ з питань інтелектуальної власності Сергій Барбашин:

1.  Не повинно бути кількісного та мінімального рівня тривалості дії доказів, необхідних для підтвердження справжнього використання торговельної марки у певний період.

2.  Не повинно бути обмежень щодо виду прийнятних доказів, щоб продемонструвати справжнє використання. Це означає, що у разі підтвердження факту того, що торговельна марка дійсно використовується у господарській діяльності, до уваги повинні прийматися всі докази, незалежно від часу їх існування, їхнього кількісного складу та виду (електронні, паперові докази, фото, відео, тощо).

3.  Добре відомі ТМ мають підлягати тим самим вимогам щодо доказів для підтвердження справжнього використання, як і будь-яка інша ТМ. Прикладами добре відомих ТМ в Україні є ROZETKA, НОВА ПОШТА, LIFECELL, тощо. Підтверджувати, що такі ТМ використовуються у господарській діяльності по-справжньому потрібно буде у такий же спосіб та обсяг, як і ТМ, що були зареєстровані нещодавно і про них знає обмежене коло осіб.

4.  У доказах використання повинні бути зазначені місце, час, обсяг і характер такого використання.

5.  Законодавство і практика, що стосуються вимог до доказів доведення справжнього використання ТМ мають бути послідовними у судах та відомствах ІВ. Це означає, що правова практика і нормативна база не повинні суттєво відрізнятися у різних органах, а правові положення з питань доведення використання ТМ мають бути пов’язаними.

6.  Допускається використання ТМ у вигляді, що відрізняється від зареєстрованого вигляду в тих елементах, що не змінюють розрізняльний характер зареєстрованої ТМ. Зміни можуть бути незначними, наприклад, додавання загальновживаного слова, яке буде зазначене меншим та різним шрифтом від основної словесної частини, та не впливатиме на розрізняльну здатність. Також, у словесній частині можна змінювати літеру, а в зображенні графічний елемент, за умови, що зміни не призведуть до сплутування брендів споживачами.

7.  Використання ТМ на веб-сайтах або у соціальних мережах може вважатися справжнім використанням. Критерії оцінки такого використання повинні бути однакові, як і для використання ТМ за межами Інтернету, і застосовуватися в кожному конкретному випадку. Цей пункт урівнює використання брендів у віртуальному світі та реальному.

8.  У випадку відомої події як пандемія COVID-19 обсяг доведення факту невикористання ТМ для його виправдання має бути однаковим, як у будь-яких інших випадках. Це означає, що у разі неможливості використовувати бренд через всім відому обставину, власники мають довести, що вони не могли використовувати ТМ так само як під час інших обставин, з якими не обізнане широке коло осіб. Недостатньо лише посилатися на наявність пандемії, щоб довести невикористання.

«Ці позиції наразі не відображені у законодавствах багатьох країн, адже нормативно-правова база не завжди встигає за науково-технічним прогресом, - пояснив С.Барбашин. – А це суттєво впливає на діяльність підприємців, які використовують торговельні марки. Власне для цього фахівці з усього світу і збиралися у Стамбулі на щорічний міжнародний конгрес AIPPI».

 

AIPPI є провідною некомерційною організацією, яка займається розробкою та вдосконаленням законодавства щодо захисту інтелектуальної власності. Заснована у 1897 році, штаб-квартира розташована у Швейцарії.  Асоціація об'єднує понад 8 тис. членів зі 110 країн світу, серед яких є і українські колеги.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Законодавство

В адвокатів з’явиться новий обов’язок за КУПБ?

Обов’язок повідомляти керівника боржника про виявлення ознак неплатоспроможності або її загрози не властивий для адвокатської діяльності.

11:26 Чт 30.05.24 539

Cудова практика

Захисник не може змінювати апеляційну скаргу обвинуваченого, - ВП ВС

Хоча захисник і діє в інтересах підзахисного, він, однак, є самостійним учасником кримінального провадження із власною правосуб’єктністю, а його юридичне становище не тотожне становищу особи, захист якої він здійснює.

10:34 Чт 30.05.24 507

Законодавство

Довічне позбавлення жінок волі - лише за сукупністю вироків (проект)

Під час формування державної кримінально-правової політики важливо враховувати соціально-психологічні та психофізіологічні особливості жінок. Саме тому встановлення різних видів та розмірів кримінальних покарань не слід уважати дискримінацією за ознакою статі.

10:14 Ср 29.05.24 2063

Анонс

РАУ надасть роз’яснення з практичних питань адвокатської…

7 - 8 червня 2024 року відбудеться чергове засідання Ради адвокатів України, в ході якого орган адвокатського самоврядування традиційно розгляне низку запитів щодо надання роз’яснень з практичних питань застосування законодавства адвокатами України.

16:27 Вт 28.05.24 3517

Законодавство

Чи має суд примушувати сторони до миру?

Якщо в трудовому або сімейному спорі справа дійшла до суду, то у переважній більшості випадків сторони вже не бачать шляху для примирення.

15:47 Вт 28.05.24 3220

Cудова практика

Як відшкодовуються витрати на адвоката у разі часткового…

При вирішенні питань про відшкодування витрат на професійну правову допомогу та покладення на сторони судових витрат має враховуватися принцип пропорційності задоволених вимог.

15:24 Вт 28.05.24 3334

Законодавство

Малозначні спори: проект Закону прийнято, але із застереженням

Переглядаючи критерії малозначних спорів, запропоновані народними депутатами на виконання рішення Конституційного Суду, Верховна Рада врахує потребу внесення змін до порядку апеляційного та касаційного розгляду, а також врахує пропозиції, висловлені Верховним Судом.

16:12 Пн 27.05.24 4924

Законодавство

Ідею відображення посвідчення адвоката в Дії оцінили в НААУ

У цілому ідея відображення посвідчення адвоката України в електронному вигляді на вебпорталі «Дія» має позитивний характер. Водночас, необхідно враховувати положення Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», які визначають повноваження органів адвокатського самоврядування.

14:19 Пн 27.05.24 4631

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл