Підтвердження використання торговельної марки: AIPPI ухвалила резолюцію | НААУ

Підтвердження використання торговельної марки: AIPPI ухвалила резолюцію

За кордоном
15:15 Ср 01.11.23 5121 Переглядів
Версія для друку

Які факти та обставини можуть враховуватися для визнання справжнього використання торговельної марки, чим доводити її використання, чи можливе використання ТМ в іншій (крім зареєстрованої) формі, коли використання марки не змінює розрізняльну здатність вже зареєстрованої ТМ?

Відповіді на ці та інші питання шукали члени Щорічного міжнародного конгресу з інтелектуальної власності, який проходив 22 - 25 жовтня у Стамбулі (Туреччина).

Участь у заході, який традиційно організовує Міжнародна асоціація захисту інтелектуальної власності (Association Internationale pour la Protection de la Propriété Intellectuelle, AIPPI), взяв заступник голови Комітету НААУ з питань інтелектуальної власності Сергій Барбашин.

Експертами з України було підготовлено та представлено аналіз національного законодавства, що стосується питань підтвердження використання торговельної марки, який серед інших сорока звітів від інших національних і регіональних груп та незалежних членів асоціації, було використано для підготовки проекту резолюції AIPPI з цього питання.

Під час конгресу було проведено фінальне голосування за Резолюцію AIPPI щодо підтвердження використання TM. Серед ключових норм, які обговорювалися та знайшли своє відображення у документі, можна виділити наступні:

  • Не повинно бути кількісного або тривалого порогу (мінімального рівня) для доказів, необхідних для підтвердження справжнього використання торговельної марки.
  • Не повинно бути обмежень щодо типу прийнятних доказів для демонстрації справжнього використання. Усім таким доказам слід надавати відповідну вагу відповідно до обставин справи на основі загальної оцінки всіх поданих доказів.
  • До відомих або історичних торговельних марок повинні застосовуватися ті самі вимоги щодо доказів використання, що й до будь-якої іншої марки.
  • У доказах використання має бути зазначено місце, час, обсяг і характер такого використання. Проте, не слід вимагати демонстрації такої конкретної інформації для кожного окремого доказу, а докази слід розглядати та оцінювати в цілому.
  • Обставини, які не залежать від власника торговельної марки, повинні бути вагомим виправданням для невикористання ТМ, і такі причини слід розглядати в кожному конкретному випадку. Зокрема, вагомими підставами для невикористання можуть бути: форс мажор; обмеження політики або заборона в юрисдикції, де зареєстрована торговельної марка; вимога ліцензії або торгового посвідчення, для отримання яких потрібно багато часу.
  • Тягар доказування для виправдання невикористання ТМ у випадку широко відомої події, такої як пандемія COVID-19, має бути таким же, як і в інших випадках, за винятком того, що не повинно бути необхідності доводити факт такої широко відомої події у відповідній юрисдикції. Тим не менш, необхідно довести належні причини невикористання поза контролем власника торговельної марки та поза межами простого факту загальновідомої події.

Фінальний варіант Резолюції незабаром буде оприлюднено на сайті Міжнародної асоціації захисту інтелектуальної власності.

AIPPI є провідною у світі асоціацією, що об'єднує 8000 членів зі 110 країн світу. У лютому 2023 року за її підтримки в Національній асоціації адвокатів України було проведено вебінар «Відеоігри та інтелектуальна власність в Європі».

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Деяким АО, АБ та адвокатам необхідно подати звіт до Мінʼюсту

Законодавство

Деяким АО, АБ та адвокатам необхідно подати звіт до Мінʼюсту

Тим адвокатським бюро, адвокатським об’єднанням та адвокатам, які є спеціально визначеними суб’єктами первинного фінансового моніторингу, необхідно до 11 січня 2025 року подати звіти до міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України.

12:22 Пн 30.12.24 609
В Іллінойсі унормували використання ШІ суддями та адвокатами

Cудова практика

В Іллінойсі унормували використання ШІ суддями та адвокатами

Використання штучного інтелекту у суді дозволяється навіть без розкриття цього факту, але за умови відповідності правовим та етичним стандартам. При цьому адвокати, судді та самопредставлені сторони несуть відповідальність за кінцевий продукт своєї роботи.

11:19 Пн 30.12.24 140
В НААУ підтримали уточнення предметної юрисдикції спорів

Законодавство

В НААУ підтримали уточнення предметної юрисдикції спорів

Справи щодо правочину, у тому числі оскарження реєстраційних дій щодо такого правочину, укладеного на забезпечення виконання основного зобов’язання між юридичними особами, розглядатимуть господарські суди.

15:52 Пт 27.12.24 644
Про відвідування судів сторонами процесу адвокатам краще питати в ТУ ССО

Гарантії діяльності

Про відвідування судів сторонами процесу адвокатам краще питати в…

Оскільки інформацію про осіб, які пропускаються до приміщень судів, збирають в територіальних управліннях Служби судової охорони, саме туди краще надсилати адвокатські запити про надання інформації щодо дати та часу відвідування судів сторонами судового процесу.

11:17 Чт 26.12.24 2405
Музей адвокатури відкрили у Раді адвокатів Запорізької області

Регіони

Музей адвокатури відкрили у Раді адвокатів Запорізької області

До Дня адвокатури, який відзначається щороку 19 грудня, в будинку Ради адвокатів Запорізької області було відкрито Музей адвокатури Запорізької області.

13:08 Ср 25.12.24 4029
Відсутність доступу до адвоката – поважна причина пропуску строків, – ВС

Cудова практика

Відсутність доступу до адвоката – поважна причина пропуску…

Під час служби військовослужбовці можуть перебувати у віддалених, в тому числі й небезпечних місцях, де відсутній доступ до адвокатів чи інших правових ресурсів, що обмежує можливість своєчасного звернення до суду.

10:53 Ср 25.12.24 4440
У ВР пропонують надати адвокатам відстрочку від призову (критерії)

Законодавство

У ВР пропонують надати адвокатам відстрочку від призову (критерії)

Мобілізація адвокатів має руйнівні наслідки для системи професійної правничої допомоги, адже відбувається порушення законних прав та інтересів сотень тисяч громадян та юридичних осіб, яким адвокати-чоловіки надають професійну правничу допомогу.

10:28 Вт 24.12.24 16738
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників прав адвокатів

Гарантії діяльності

Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…

Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.

14:23 Пт 20.12.24 11725

Вестник:№ 11 листопад 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл