Адвокат має рік на усунення порушення щодо підвищення професійного рівня | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Адвокат має рік на усунення порушення щодо підвищення професійного рівня

Навчання
10:57 Ср 19.11.25 5353 Переглядів
Версія для друку

Адвокат, притягнутий до дисциплінарної відповідальності за невиконання обов’язку підвищення професійного рівня, має протягом року усунути порушення: підвищити професійний рівень за всі роки, у яких він цього обов’язку не виконав.

Відповідне рішення Ради адвокатів України від 18.10.2025 № 112 оприлюднене на сайті НААУ. Приводом для розгляду РАУ питання стало звернення директора ВША НААУ щодо необхідності надання роз’яснення.

Члени органу адвокатського самоврядування виходили з того, що за Законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» підвищення професійного рівня є професійним обов’язком адвоката (п. 4 ч.1 ст. 21). Підтримання цього рівня є одним із завдань адвокатського самоврядування, яке реалізує НААУ (ст.ст. 44, 45 Закону).

При цьому порушення правил адвокатської етики, невиконання або неналежне виконання своїх професійних обов’язків та невиконання рішень органів адвокатського самоврядування є підставами для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності (ч. 2 ст. 34).

Рішенням РАУ від 07.06.2024 № 22 було встановлено, що невиконання адвокатом вимог з підвищення кваліфікації за встановленим Порядком підвищення кваліфікації адвокатів України за звітний календарний рік (з 01 січня по 31 грудня) та попередні роки є самостійними триваючими дисциплінарними проступками до часу отримання електронних сертифікатів про підвищення кваліфікації, які підтверджують виконання адвокатом встановлених вимог з підвищення професійного рівня, або притягненням винної у невиконанні обов’язку особи до відповідальності, що припиняє дисциплінарний проступок.

Окремо РАУ зазначила, що навіть після притягнення винної у невиконанні обов’язку особи до відповідальності, адвокат згідно з законом все рівно зобов’язаний усунути порушення шляхом виконання встановленого законом обов’язку за роки, в яких він не здійснював підвищення професійного рівня.

«Дисциплінарне стягнення не скасовує ані законного обов’язку адвоката регулярно підвищувати професійний рівень, ані вимоги усунути порушення, - йдеться у рішенні РАУ. - Якщо обов’язок підвищення професійного рівня на встановленому законодавством рівні за минулі роки не виконаний, адвокат продовжує перебувати у стані нового (подальшого) невиконання обов’язку та рішень органів самоврядування - з усіма наслідками за ст.ст. 34 та 35 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Мета такої вимоги - забезпечити якісну правничу допомогу як елемент конституційного права на захист».

На підставі вищенаведеного, Рада адвокатів України вирішила, що адвокати, до яких було застосовано дисциплінарні стягнення за порушення обов’язку підвищення професійного рівня, зобов’язані, протягом року з дати притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності, усунути порушення шляхом виконання встановленого законом обов’язку підвищення професійного рівня за роки, в яких вони не здійснювали підвищення професійного рівня.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Регіони, комунікація, наставництво: зустріч UNBA NextGen

Дискусія

Регіони, комунікація, наставництво: зустріч UNBA NextGen

В рамках відбору регіональних представників у Києві відбувся ознайомчий семінар «Знайомство з Молодіжним Комітетом — UNBA NextGen». Молодим адвокатам представили цінності комітету, принципи внутрішньої комунікації, ключові проєкти й підходи до взаємодії з регіональними радами адвокатів.

14:12 Пн 29.12.25 214
Виконання рішень за кордоном і криптоактиви: трастовий підхід описав представник НААУ

Дискусія

Виконання рішень за кордоном і криптоактиви: трастовий підхід…

Комбінація норм українського цивільного та виконавчого законодавства з фідуціарними моделями англійського й шотландського права може стати практичним шляхом до захисту прав стягувачів у справах, де активи перебувають у цифровому середовищі та за межами України.

15:07 Пт 26.12.25 693
Адвокатська таємниця діє і на пристрої клієнта – ЄСПЛ

Cудова практика

Адвокатська таємниця діє і на пристрої клієнта – ЄСПЛ

Спеціальний захист адвокатської таємниці у спілкуванні між адвокатом і клієнтом був би позбавлений змісту, якби не поширювався на електронні комунікації, збережені як на пристроях адвоката, так і на пристроях клієнта.

11:44 Пт 26.12.25 1991
Спецтрибунал щодо злочину агресії: in absentia, імунітети, співпраця

Дискусія

Спецтрибунал щодо злочину агресії: in absentia, імунітети, співпраця

Розслідувати злочин агресії складно не через брак доказів, а через процесуальні обмеження: імунітети найвищих посад, правила заочного провадження, стандарти повідомлення та передачі матеріалів. Саме ці вузли визначатимуть ефективність Спецтрибуналу.

13:39 Чт 25.12.25 599
Адвокатська таємниця в Україні, Англії та Шотландії: круглий стіл

Дискусія

Адвокатська таємниця в Україні, Англії та Шотландії: круглий стіл

У Національній асоціації адвокатів України відбувся міжнародний круглий стіл на тему «Адвокатська таємниця в Україні, Англії та Шотландії: порівняльний аналіз та практичні аспекти». Захід був присвячений одній із фундаментальних засад незалежної адвокатури — адвокатській таємниці та правничім привілеям у діяльності адвоката.

16:09 Ср 24.12.25 552
Програма НААУ виконання Дорожньої карти з питань верховенства права оприлюднена

Самоврядування

Програма НААУ виконання Дорожньої карти з питань верховенства…

З метою забезпечення виконання заходів, визначених Дорожньою картою з питань верховенства права, Рада адвокатів України затвердила Програму її виконання у частині, що стосується реформування адвокатури.

14:46 Вт 23.12.25 893
Іноземний елемент: практичні аспекти шлюбу і розлучення обговорили адвокати

Навчання

Іноземний елемент: практичні аспекти шлюбу і розлучення обговорили…

Коли шлюб вважається шлюбом з іноземним елементом? Яке право застосовується до його наслідків і розірвання? Як в Україні визнається іноземне рішення про розлучення та які документи для цього потрібні? Коли достатньо ДРАЦС, а коли потрібен суд?

11:09 Вт 23.12.25 785
У Страсбурзі обговорили роль адвокатури в превенції катувань у місцях несвободи

За кордоном

У Страсбурзі обговорили роль адвокатури в превенції катувань у…

18 грудня у Страсбурзі (Франція) відбувся міжнародний колоквіум, присвячений ролі адвокатури у запобіганні катуванням, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню у місцях несвободи.

11:12 Пн 22.12.25 473

Вестник:№ 11 листопад 2025 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл