Підготовка та подання конституційної скарги: оновлено онлайн-курс | НААУ

Підготовка та подання конституційної скарги: оновлено онлайн-курс

Навчання
16:14 Вт 12.03.24 5210 Переглядів
Версія для друку

Сьогодні за допомогою конституційної скарги фізичні та юридичні особи можуть домогтися скасування дії закону або його окремих положень, якщо вони не відповідають Конституції. Як реалізувати таку можливість на практиці?

З особливостями конституційної скарги, вимогами до її підготовки та перевагами використання для адвоката можна ознайомитися в ході удосконаленого онлайн-курсу «Підготовка та подання конституційної скарги 2.0».

Лекторами курсу виступають:

  • голова Комітету НААУ з питань верховенства права, к.ю.н. Марина Ставнійчук;
  • заступник голови Комітету НААУ з питань верховенства права д.ю.н. Мар'яна Афанасьєва;
  • суддя Верховного Суду, к.ю.н. Альберт Єзеров;
  • завідувач відділу попередньої перевірки конституційних скарг Секретаріату Конституційного Суду Віталій Запорожець;
  • завідувач кафедри конституційного права Національного університету «Одеська юридична академія», к.ю.н. Дмитро Терлецький.

«З весни 2018-го запрацював новий для України інститут конституційної скарги. Для адвокатської спільноти, відповідно, відкрилися нові можливості правового захисту, які вимагають додаткових спеціальних знань і вмінь з конституційно-правової сфери, – зауважила М.Ставнійчук, яка є одним із авторів курсу. – І досвід показав, наскільки це складний механізм з формальної точки зору. Тому з  ініціативи та за участю Комітету НААУ з питань верховенства права свого часу було під готовлено серію тематичних семінарів для адвокатів, посібник, а також онлайн-курс. Сьогодні ми врахували набутий досвід та оновили курс, який викликав реальний інтерес професійної спільноти. Крім іншого, планується випуск цього курсу у текстовому форматі».

Онлайн-курс структурований змістовно та включає 4 тематичні модулі:

Тема 1. Конституційна скарга для адвоката

Тема 2. Вимоги до конституційної скарги та умови її прийнятності

Тема 3. Юридично значущі наслідки конституційної скарги

Тема 4. Відшкодування шкоди, завданої актами і діями, що визнані неконституційними

Кожен із модулів-підрозділів має наступну структуру: відеоматеріали, текстові матеріали та документи, які несуть роль доповнення до відеоматеріалів, а також тестове завдання. Тестове завдання перевіряється системою автоматично.

Проходження відбувається в режимі онлайн та в зручний час.

Після проходження курсу видається сертифікат, що засвідчує отримання адвокатом п’яти залікових балів та надсилається на електронну пошту протягом доби.

Довідково. Конституційна скарга є відносно новим інститутом для українського конституційного законодавства. Його поява зумовлена внесенням змін до статті 55 Конституції у ході конституційної та судово-правової реформ 2016 року.

Приписи цієї статті було доповнено частиною четвертою про те, що кожному гарантується право звернутися з конституційною скаргою до Конституційного Суду з підстав, установлених Конституцією та у порядку, визначеному законом. Підстави такого звернення також встановлені на конституційному рівні у статті 151-1, де зазначено, що Конституційний Суд вирішує питання про відповідність Конституції (конституційність) закону України за конституційною скаргою особи, яка вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні в її справі закон суперечить Конституції. Конституційна скарга може бути подана в разі, якщо всі інші національні засоби юридичного захисту вичерпано.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Гарантії діяльності

Як діяти, коли суд намагається усунути незручного адвоката?

Одним із найчастіших порушень, яких під час кримінального провадження зазнають учасники, є посягання на вільний вибір захисника. Так, суд може усунути обраного адвоката і залучити більш «зручного». Якось вплинути на це обвинувачений не може.

14:26 Ср 08.05.24 647

Дискусія

Як знизити корупційні ризики в аграрній сфері? Вчені та практики…

Неоднозначне тлумачення та застосування норм земельного законодавства робить правонаступників колишніх колективних сільськогосподарських підприємств об’єктами переслідування з боку правоохоронних органів.

13:37 Ср 08.05.24 662

Гарантії діяльності

Правнича допомога – це не заробіток на горі, а гарантія реалізації…

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова звернулася до міністра оборони України Рустема Умєрова у зв’язку із публікацією «Заробіток на горі родин загиблих героїв», що була розміщена на офіційних ресурсах Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

20:00 Вт 07.05.24 3385

Гарантії діяльності

На Одещині адвоката з обшуку забрали до ТЦК

Адвоката, який виконував свої обов’язки під час надання безоплатної правничої допомоги в рамках кримінального провадження затримали та силоміць доправили до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

13:52 Пн 06.05.24 6437

Навчання

Успіх у бізнесі: 5 порад молодим юристам дав Валентин Гвоздій

Успіх юридичного бізнесу, як і будь-якого іншого, вимірюється фінансовими показниками. Але багато хто, особливо на початку карʼєри, відчуває труднощі, які зумовлені практичними аспектами організації роботи: управлінням відносинами з клієнтами, розумінням судових процедур або навичками складання юридичних документів. Як їх долати?

15:51 Пт 03.05.24 8347

Дискусія

Як приватизація впливає на сферу конкуренції - думка експерта

Вдосконаливши законодавство про захист економічної конкуренції та діяльність Антимонопольного комітету України, влада фактично розпочала новий етап реформи конкурентного середовища в Україні.

12:23 Пт 03.05.24 7581

БПД

Методику обрахунку епізодів при оплаті послуг адвоката БПД слід…

Рада адвокатів України ініціює зміни до постанови Кабінету Міністрів про оплату послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу.

10:42 Пт 03.05.24 7307

Навчання

Судові виклики та повідомлення: про що має знати адвокат?

З моменту внесення змін до процесуального законодавства в частині обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі (ЄСІТС) або її окремих підсистемах (модулях), що забезпечують обмін документами, змінилися підходи щодо визначення перебігу строків при отриманні процесуальних документів від суду.

17:08 Чт 02.05.24 8665

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл