Підготовка та подання конституційної скарги: оновлено онлайн-курс | НААУ

Підготовка та подання конституційної скарги: оновлено онлайн-курс

Навчання
16:14 Вт 12.03.24 5432 Переглядів
Версія для друку

Сьогодні за допомогою конституційної скарги фізичні та юридичні особи можуть домогтися скасування дії закону або його окремих положень, якщо вони не відповідають Конституції. Як реалізувати таку можливість на практиці?

З особливостями конституційної скарги, вимогами до її підготовки та перевагами використання для адвоката можна ознайомитися в ході удосконаленого онлайн-курсу «Підготовка та подання конституційної скарги 2.0».

Лекторами курсу виступають:

  • голова Комітету НААУ з питань верховенства права, к.ю.н. Марина Ставнійчук;
  • заступник голови Комітету НААУ з питань верховенства права д.ю.н. Мар'яна Афанасьєва;
  • суддя Верховного Суду, к.ю.н. Альберт Єзеров;
  • завідувач відділу попередньої перевірки конституційних скарг Секретаріату Конституційного Суду Віталій Запорожець;
  • завідувач кафедри конституційного права Національного університету «Одеська юридична академія», к.ю.н. Дмитро Терлецький.

«З весни 2018-го запрацював новий для України інститут конституційної скарги. Для адвокатської спільноти, відповідно, відкрилися нові можливості правового захисту, які вимагають додаткових спеціальних знань і вмінь з конституційно-правової сфери, – зауважила М.Ставнійчук, яка є одним із авторів курсу. – І досвід показав, наскільки це складний механізм з формальної точки зору. Тому з  ініціативи та за участю Комітету НААУ з питань верховенства права свого часу було під готовлено серію тематичних семінарів для адвокатів, посібник, а також онлайн-курс. Сьогодні ми врахували набутий досвід та оновили курс, який викликав реальний інтерес професійної спільноти. Крім іншого, планується випуск цього курсу у текстовому форматі».

Онлайн-курс структурований змістовно та включає 4 тематичні модулі:

Тема 1. Конституційна скарга для адвоката

Тема 2. Вимоги до конституційної скарги та умови її прийнятності

Тема 3. Юридично значущі наслідки конституційної скарги

Тема 4. Відшкодування шкоди, завданої актами і діями, що визнані неконституційними

Кожен із модулів-підрозділів має наступну структуру: відеоматеріали, текстові матеріали та документи, які несуть роль доповнення до відеоматеріалів, а також тестове завдання. Тестове завдання перевіряється системою автоматично.

Проходження відбувається в режимі онлайн та в зручний час.

Після проходження курсу видається сертифікат, що засвідчує отримання адвокатом п’яти залікових балів та надсилається на електронну пошту протягом доби.

Довідково. Конституційна скарга є відносно новим інститутом для українського конституційного законодавства. Його поява зумовлена внесенням змін до статті 55 Конституції у ході конституційної та судово-правової реформ 2016 року.

Приписи цієї статті було доповнено частиною четвертою про те, що кожному гарантується право звернутися з конституційною скаргою до Конституційного Суду з підстав, установлених Конституцією та у порядку, визначеному законом. Підстави такого звернення також встановлені на конституційному рівні у статті 151-1, де зазначено, що Конституційний Суд вирішує питання про відповідність Конституції (конституційність) закону України за конституційною скаргою особи, яка вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні в її справі закон суперечить Конституції. Конституційна скарга може бути подана в разі, якщо всі інші національні засоби юридичного захисту вичерпано.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 473

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 2023

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 3388

Законодавство

Повноваження дізнавача мають враховувати форму досудового…

Кримінальний процесуальний кодекс дійсно потребує уточнення компетенції дізнавача, органу дізнання та керівника цього органу. Разом із тим їхні повноваження мають узгоджуватися із формою, в якій здійснюється розслідування кримінальних проступків.

9:49 Пт 12.07.24 8247

Гарантії діяльності

Споживачів грантів забронювали. А як щодо адвокатів?

На тлі рішення Кабміну про визнання критично важливими громадських організацій, які є виконавцями проектів міжнародної допомоги на іноземні гранти, та бронювання від мобілізації усіх їхніх співробітників, залишається незрозумілою позиція Уряду з цього питання щодо адвокатів.

8:56 Пт 12.07.24 9543

Дискусія

Вибори у післявоєнний час: виклики організації обговорили в Острозі

У Національному університеті «Острозька академія» відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція «Адміністративна юстиція в Україні: проблеми теорії та практики. Судовий захист політичних та громадянських прав і свобод у довоєнний, воєнний і післявоєнний час».

16:46 Чт 11.07.24 8927

Законодавство

Дезертирів звільнятимуть від відповідальності за двох умов

Законодавча ініціатива з упровадження механізмів звільнення військовослужбовців Збройних Сил від кримінальної відповідальності за вчинення військового кримінального правопорушення заслуговує на підтримку. Водночас, вона містить дискусійні положення.

15:58 Чт 11.07.24 9417

Видання

Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за квітень - червень 2024 року.

13:43 Ср 10.07.24 7676

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл