"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Споживачів грантів забронювали. А як щодо адвокатів?

На тлі рішення Кабміну про визнання критично важливими громадських організацій, які є виконавцями проектів міжнародної допомоги на іноземні гранти, та бронювання від мобілізації усіх їхніх співробітників, залишається незрозумілою позиція Уряду з цього питання щодо адвокатів.
На неоднозначну реакцію у суспільстві, яку спричинив відповідний наказ Державного секретаря Кабінету Міністрів України від 21.06.2024 №76, звернула увагу голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова у листі Премʼєр-міністру Денису Шмигалю.
Очільниця Національної асоціації адвокатів України зокрема звернула увагу на те, що протягом останніх років неодноразово зверталися до Уряду з питанням бронювання адвокатів Але воно залишається невирішеним до цього часу.
Але ж адвокати виконують важливу конституційну функцію захисту українських громадян у державі. Конституція України гарантує кожному право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Це право, закріплене у статті 59 Основного Закону, не підлягає обмеженню, навіть у умовах воєнного стану. Для належної реалізації цього права в Україні діє інститут адвокатури. Тільки адвокат може представляти іншу особу в суді, а також забезпечувати захист від кримінального обвинувачення.
Забезпечивши бронювання суддів, прокурорів, працівників органів досудового розслідування та правоохоронних органів, оминувши при цьому адвокатів, держава порушує гарантії дотримання прав людини та ставить під загрозу належне функціонування однієї з гілок влади. Згідно з Конституцією, правосуддя в Україні неможливе без участі адвокатів!
Оскільки відповідно до ст. 12 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» саме Кабінет Міністрів України організовує бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час, у зверненні до Премʼєр-міністра НААУ просить ініціювати зміни до відповідних нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України для встановлення правових підстав бронювання адвокатів, які є військовозобов’язаними.
Нагадаємо, Порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану та Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 № 76.
Фахівці НААУ готові надати усю необхідну допомогу для підготовки відповідного проекту та його обгрунтування в порядку, установленому законодавством.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.