Проблеми української адвокатури дослідили на конференції у Відні | НААУ

Проблеми української адвокатури дослідили на конференції у Відні

Гарантії діяльності
10:35 Ср 14.02.24 9911 Переглядів
Версія для друку

Днями у Віденському палаці Ферстеля пройшла 52-а Європейська конференція президентів юридичних організацій, яку традиційно організовує Австрійська асоціація адвокатів (ÖRAK).

Більше двохсот представників європейських та міжнародних організацій адвокатів, суддів, політиків та академічних кіл з сорока країн світу зібралися у юридичному центрі Європи, аби обговорити актуальні питання верховенства права та проблеми реалізації фундаментальних прав і свобод людини.

Українську делегацію представили голова Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Лідія Ізовітова, її заступник Валентин Гвоздій та голова Молодіжного комітету НААУ UNBA Next Gen Сергій Барбашин.

В ході своєї доповіді очільниця НААУ зупинилася на проблемах української адвокатури в умовах воєнного стану. Професійна організація, яка об’єднує всіх адвокатів України, останнім часом отримує повідомлення про факти ганебного тиску, що чиняться на захисників. Так, якщо стороні обвинувачення не подобається надто активна позиція адвоката у кримінальній справі, а процесуальних (законних) інструментів відстоювання правової позиції немає, до зали судового засідання раптово з’являються представники військової влади (ТЦК) і  вручають адвокату повістку про мобілізацію.

Судді, прокурори, їхні помічники, правоохоронці а також усі інші працівники системи правосуддя мають броню від мобілізації. Втім адвокати не мають жодних гарантій у цьому питанні. Хоча відповідно до Конституції України саме на них покладено функцію надання правничої допомоги, а інститут визнано складовою правосуддя.

Л.Ізовітова акцентувала увагу на ризиках у питаннях захисту прав громадян та відсутності норми про бронювання адвокатів в урядовому законопроекті №10449 про посилення мобілізації, внесеному 30 січня цього року. Проект було прийнято Верховною Радою у першому читанні  надзвичайно  швидко без урахування позиції адвокатури, направленої НААУ до парламенту. Вже  наступного  дня Рада адвокатів України зібралася на позачергове засідання і ухвалила подати суб’єктам законодавчої ініціативи відповідні правки.

Голова НААУ, РАУ  наголосила, що у даному випадку йдеться не тільки про дотримання принципу справедливого правосуддя, рівність учасників судочинства та гарантій адвокатської діяльності, але передусім про забезпечення права на правничу допомогу для незахищених верств населення та інших громадян України, в тому числі, військовослужбовців. Л.Ізовітова висловила сподівання на підтримку у цьому питанні.

Також під час конференції із доповідями виступили перший заступник голови Європейського парламенту Отмар Карас, президент Ради адвокатів і юридичних товариств Європи (CCBE) П’єр-Домінік Шупп, ректор Лінцського університету ім. Йоганна Кеплера Лукас Майнхард, директор Центру штучного інтелекту та цифрової політики (США), професор Марк Ротенберг та інші поважні гості.

В.Гвоздій у ці дні провів низку робочих зустрічей із керівниками європейських барів з питань подальшого налагодження співробітництва та надання допомоги українським адвокатам, які зазнали втрат унаслідок воєнних дій на території нашої країни.

Після конференції федеральний міністр Австрії з питань ЄС та Конституції Кароліна Едтштадлер запросила учасників конференції до федеральної канцелярії. А федеральний міністр юстиції Альма Задіч провела прийом у Палаці Траутсон.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 205

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 1821

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 1922

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 3552

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 3510

Законодавство

Адвокати знайшли юридичний ляп в останніх змінах до КПК

Через помилки у юридичній техніці, що були допущені під час внесення чергових змін до Кримінального процесуального кодексу, можуть порушуватися права осіб, що тримаються в установах попереднього ув’язнення або виконання покарань.

13:32 Пн 15.04.24 3689

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 8492

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 8803

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл