Проблеми української адвокатури дослідили на конференції у Відні | НААУ

Проблеми української адвокатури дослідили на конференції у Відні

Гарантії діяльності
10:35 Ср 14.02.24 10433 Переглядів
Версія для друку

Днями у Віденському палаці Ферстеля пройшла 52-а Європейська конференція президентів юридичних організацій, яку традиційно організовує Австрійська асоціація адвокатів (ÖRAK).

Більше двохсот представників європейських та міжнародних організацій адвокатів, суддів, політиків та академічних кіл з сорока країн світу зібралися у юридичному центрі Європи, аби обговорити актуальні питання верховенства права та проблеми реалізації фундаментальних прав і свобод людини.

Українську делегацію представили голова Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Лідія Ізовітова, її заступник Валентин Гвоздій та голова Молодіжного комітету НААУ UNBA Next Gen Сергій Барбашин.

В ході своєї доповіді очільниця НААУ зупинилася на проблемах української адвокатури в умовах воєнного стану. Професійна організація, яка об’єднує всіх адвокатів України, останнім часом отримує повідомлення про факти ганебного тиску, що чиняться на захисників. Так, якщо стороні обвинувачення не подобається надто активна позиція адвоката у кримінальній справі, а процесуальних (законних) інструментів відстоювання правової позиції немає, до зали судового засідання раптово з’являються представники військової влади (ТЦК) і  вручають адвокату повістку про мобілізацію.

Судді, прокурори, їхні помічники, правоохоронці а також усі інші працівники системи правосуддя мають броню від мобілізації. Втім адвокати не мають жодних гарантій у цьому питанні. Хоча відповідно до Конституції України саме на них покладено функцію надання правничої допомоги, а інститут визнано складовою правосуддя.

Л.Ізовітова акцентувала увагу на ризиках у питаннях захисту прав громадян та відсутності норми про бронювання адвокатів в урядовому законопроекті №10449 про посилення мобілізації, внесеному 30 січня цього року. Проект було прийнято Верховною Радою у першому читанні  надзвичайно  швидко без урахування позиції адвокатури, направленої НААУ до парламенту. Вже  наступного  дня Рада адвокатів України зібралася на позачергове засідання і ухвалила подати суб’єктам законодавчої ініціативи відповідні правки.

Голова НААУ, РАУ  наголосила, що у даному випадку йдеться не тільки про дотримання принципу справедливого правосуддя, рівність учасників судочинства та гарантій адвокатської діяльності, але передусім про забезпечення права на правничу допомогу для незахищених верств населення та інших громадян України, в тому числі, військовослужбовців. Л.Ізовітова висловила сподівання на підтримку у цьому питанні.

Також під час конференції із доповідями виступили перший заступник голови Європейського парламенту Отмар Карас, президент Ради адвокатів і юридичних товариств Європи (CCBE) П’єр-Домінік Шупп, ректор Лінцського університету ім. Йоганна Кеплера Лукас Майнхард, директор Центру штучного інтелекту та цифрової політики (США), професор Марк Ротенберг та інші поважні гості.

В.Гвоздій у ці дні провів низку робочих зустрічей із керівниками європейських барів з питань подальшого налагодження співробітництва та надання допомоги українським адвокатам, які зазнали втрат унаслідок воєнних дій на території нашої країни.

Після конференції федеральний міністр Австрії з питань ЄС та Конституції Кароліна Едтштадлер запросила учасників конференції до федеральної канцелярії. А федеральний міністр юстиції Альма Задіч провела прийом у Палаці Траутсон.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Навчання

Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.

18:12 Вт 04.02.25 1500
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?

Законодавство

Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?

Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.

14:38 Вт 04.02.25 1216
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і недієздатних осіб

Дискусія

Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…

Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.

15:37 Пн 03.02.25 2734
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію відповідальності

Законодавство

Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…

Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».

12:23 Пт 31.01.25 7779
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік

Самоврядування

Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік

Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.

10:07 Пт 31.01.25 8897
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник арештованого майна?

Законодавство

Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…

З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.

12:38 Чт 30.01.25 7740
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві

Дискусія

Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві

Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.

11:18 Чт 30.01.25 7601
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ

Законодавство

Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ

Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.

11:42 Ср 29.01.25 3777

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл