Які виклики стоять перед юристами IT-права? (вебінар) | НААУ

Які виклики стоять перед юристами IT-права? (вебінар)

Навчання
11:57 Чт 01.02.24 2551 Переглядів
Версія для друку

IT-право зазнає значних змін і вимагає не тільки гнучкості та постійного оновлення знань юристів у цій сфері, але і законодавчого врегулювання.

На цьому наголосив голова Комітету НААУ з питань ІТ-права Олег Дерлюк під час вебінару на тему «IT-право».

Захід був присвячений обговоренню актуальних питань у галузі IT-права, його взаємодії з іншими галузями права, а також майбутньому розвитку цієї сфери.

Спікер зазначив, що у сучасному світі цифровізації процесів галузь IT-права охоплює широкий спектр суспільно-правових відносин.

«У нас немає IT-кодексу, немає якихось специфічних суспільних відносин, які були би суто характерними для IT-права. IT-право може бути частиною, наприклад, господарського, цивільного, податкового, корпоративного права. Тобто, у всіх цих галузях права є дуже великий елемент IT і дуже велика кількість інститутів, які є специфічними щодо IT», - сказав О. Дерлюк.

Голова Комітету НААУ переконаний, що у майбутньому з'являться специфічні інститути для регулювання нових відносин у сфері галузі IT-права як відповідь на запит у суспільному виробництві.

«На мій погляд, з одного боку, ми будемо бачити більше специфічних інститутів, які намагатимуться врегулювати нові відносини, що починають існувати і активно бути представленими у суспільному виробництві. З іншого боку, вся економіка і всі компанії будуть поступово ставати IT-компаніями. Тобто, якщо ще 10-15 років тому ми не могли собі уявити компанію, у якої, наприклад, немає сайту в Інтернеті, то через 10 років ми вже не будемо мати можливість навіть працювати з компанією, яка немає нічого в Інтернеті. Це буде нонсенс», - зазначив спікер.

Вебінар охопив низку тем:

  • Особливості IT-права як галузі права. Було розглянуто предмет і метод IT-права.
  • Звʼязок IT-права з іншими галузями права. Обговорювалася взаємодія IT-права з податковим, корпоративним, валютним та антикорупційним правом. Особлива увага була приділена складності контролю безтоварних операцій і визначенню місця здійснення господарської діяльності IT-компаній, яке впливає на корпоративний податок.
  • Особливості джерел IT-права. Розглядалися джерела IT-права, зокрема, важливість договорів у цій сфері, на прикладі правил Visa та MasterCard, угод користувачів Meta.
  • Сфери практики IT-юриста. Були обговорені різні сфери практики для IT-юристів, включаючи Low та High області, продуктові компанії, аутсорсинг, а також технологічні компанії.
  • Проблеми ліцензування в ракурсі транскордонності. Обговорювалися складнощі, пов'язані з ліцензуванням певних видів господарської діяльності, особливо в контексті транскордонних операцій.

О. Дерлюк вказав і на важливість розуміння юристами того, як одні й ті самі правила у сфері IT можуть тлумачитися по-різному залежно від індустрії.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 244

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 1922

За кордоном

Як оформити паспорти українцям в Північній Ірландії? (вебінар)

Громадяни України, які через війну тимчасово перебувають в Північній Ірландії, можуть записатися на прийом до консульських установ в межах консульського округу в місті Единбург. Там надаються послуги з оформлення паспортного документа, реєстрації народження дитини, продовження дії паспорта та отримання проїзного документа для повернення в Україну.

13:26 Чт 11.04.24 1989

Законодавство

Місцеве самоврядування: огляд останніх законодавчих новел

З жовтня 2023 року по березень 2024 року розроблено та прийнято велику кількість законодавчих актів, що стосуються вирішення стратегічних завдань державних органів та органів місцевого самоврядування. Більшість з них пов’язані з подоланням наслідків воєнних дій в Україні.

11:34 Чт 11.04.24 2049

Дискусія

Усиновлення дітей за кордоном прокоментувала голова Комітету НААУ

Національне законодавство надає перевагу усиновлення українським громадянам. Разом із тим, коли вичерпано такі можливості, дітей можуть усиновити і іноземці. В умовах повномасштабного вторгнення, коли чимало дітей опинилися за кордоном, питання набуло особливого значення.

16:12 Ср 10.04.24 3322

Законодавство

Економічне бронювання краще за невизначеність, - голова Комітету…

Концепція економічного бронювання військовозобов’язаних працівників українськими підприємствами, яку мають утілити у проекті Закону №10449 про посилення мобілізації, покликана збільшити надходження коштів для потреб армії. Чого від неї чекати?

14:54 Ср 10.04.24 4229

Різне

Повідомлення про розгляд позову у справі № 640/1859/22

НААУ повідомляє про те, що Київський окружний адміністративний суд прийняв до нового розгляду позовну заяву в адміністративній справі № 640/1859/22 за позовом Плескача В`ячеслава Юрійовича до Недержавної некомерційної професійної організації «Національна асоціація адвокатів України» в особі Ради адвокатів України, за участю третьої особи Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України.

13:47 Вт 09.04.24 4693

Cудова практика

Хай спробують, а ми подивимось, - заступник голови ВС про…

«Якщо йдеться про те, чи можуть адвокати використовувати штучний інтелект для того, щоб створювати документи, які вони подадуть у судовому процесі, то, мабуть, тільки практика буде критерієм істини».

13:12 Вт 09.04.24 3552

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл