Які виклики стоять перед юристами IT-права? (вебінар) | НААУ

Які виклики стоять перед юристами IT-права? (вебінар)

Навчання
11:57 Чт 01.02.24 2632 Переглядів
Версія для друку

IT-право зазнає значних змін і вимагає не тільки гнучкості та постійного оновлення знань юристів у цій сфері, але і законодавчого врегулювання.

На цьому наголосив голова Комітету НААУ з питань ІТ-права Олег Дерлюк під час вебінару на тему «IT-право».

Захід був присвячений обговоренню актуальних питань у галузі IT-права, його взаємодії з іншими галузями права, а також майбутньому розвитку цієї сфери.

Спікер зазначив, що у сучасному світі цифровізації процесів галузь IT-права охоплює широкий спектр суспільно-правових відносин.

«У нас немає IT-кодексу, немає якихось специфічних суспільних відносин, які були би суто характерними для IT-права. IT-право може бути частиною, наприклад, господарського, цивільного, податкового, корпоративного права. Тобто, у всіх цих галузях права є дуже великий елемент IT і дуже велика кількість інститутів, які є специфічними щодо IT», - сказав О. Дерлюк.

Голова Комітету НААУ переконаний, що у майбутньому з'являться специфічні інститути для регулювання нових відносин у сфері галузі IT-права як відповідь на запит у суспільному виробництві.

«На мій погляд, з одного боку, ми будемо бачити більше специфічних інститутів, які намагатимуться врегулювати нові відносини, що починають існувати і активно бути представленими у суспільному виробництві. З іншого боку, вся економіка і всі компанії будуть поступово ставати IT-компаніями. Тобто, якщо ще 10-15 років тому ми не могли собі уявити компанію, у якої, наприклад, немає сайту в Інтернеті, то через 10 років ми вже не будемо мати можливість навіть працювати з компанією, яка немає нічого в Інтернеті. Це буде нонсенс», - зазначив спікер.

Вебінар охопив низку тем:

  • Особливості IT-права як галузі права. Було розглянуто предмет і метод IT-права.
  • Звʼязок IT-права з іншими галузями права. Обговорювалася взаємодія IT-права з податковим, корпоративним, валютним та антикорупційним правом. Особлива увага була приділена складності контролю безтоварних операцій і визначенню місця здійснення господарської діяльності IT-компаній, яке впливає на корпоративний податок.
  • Особливості джерел IT-права. Розглядалися джерела IT-права, зокрема, важливість договорів у цій сфері, на прикладі правил Visa та MasterCard, угод користувачів Meta.
  • Сфери практики IT-юриста. Були обговорені різні сфери практики для IT-юристів, включаючи Low та High області, продуктові компанії, аутсорсинг, а також технологічні компанії.
  • Проблеми ліцензування в ракурсі транскордонності. Обговорювалися складнощі, пов'язані з ліцензуванням певних видів господарської діяльності, особливо в контексті транскордонних операцій.

О. Дерлюк вказав і на важливість розуміння юристами того, як одні й ті самі правила у сфері IT можуть тлумачитися по-різному залежно від індустрії.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Гарантії діяльності

Як діяти, коли суд намагається усунути незручного адвоката?

Одним із найчастіших порушень, яких під час кримінального провадження зазнають учасники, є посягання на вільний вибір захисника. Так, суд може усунути обраного адвоката і залучити більш «зручного». Якось вплинути на це обвинувачений не може.

14:26 Ср 08.05.24 718

Дискусія

Як знизити корупційні ризики в аграрній сфері? Вчені та практики…

Неоднозначне тлумачення та застосування норм земельного законодавства робить правонаступників колишніх колективних сільськогосподарських підприємств об’єктами переслідування з боку правоохоронних органів.

13:37 Ср 08.05.24 726

Гарантії діяльності

Правнича допомога – це не заробіток на горі, а гарантія реалізації…

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова звернулася до міністра оборони України Рустема Умєрова у зв’язку із публікацією «Заробіток на горі родин загиблих героїв», що була розміщена на офіційних ресурсах Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

20:00 Вт 07.05.24 3532

Гарантії діяльності

На Одещині адвоката з обшуку забрали до ТЦК

Адвоката, який виконував свої обов’язки під час надання безоплатної правничої допомоги в рамках кримінального провадження затримали та силоміць доправили до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

13:52 Пн 06.05.24 6508

Навчання

Успіх у бізнесі: 5 порад молодим юристам дав Валентин Гвоздій

Успіх юридичного бізнесу, як і будь-якого іншого, вимірюється фінансовими показниками. Але багато хто, особливо на початку карʼєри, відчуває труднощі, які зумовлені практичними аспектами організації роботи: управлінням відносинами з клієнтами, розумінням судових процедур або навичками складання юридичних документів. Як їх долати?

15:51 Пт 03.05.24 8347

Дискусія

Як приватизація впливає на сферу конкуренції - думка експерта

Вдосконаливши законодавство про захист економічної конкуренції та діяльність Антимонопольного комітету України, влада фактично розпочала новий етап реформи конкурентного середовища в Україні.

12:23 Пт 03.05.24 7581

БПД

Методику обрахунку епізодів при оплаті послуг адвоката БПД слід…

Рада адвокатів України ініціює зміни до постанови Кабінету Міністрів про оплату послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу.

10:42 Пт 03.05.24 7308

Навчання

Судові виклики та повідомлення: про що має знати адвокат?

З моменту внесення змін до процесуального законодавства в частині обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі (ЄСІТС) або її окремих підсистемах (модулях), що забезпечують обмін документами, змінилися підходи щодо визначення перебігу строків при отриманні процесуальних документів від суду.

17:08 Чт 02.05.24 8666

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл