11:57 Чт 01.02.24

Які виклики стоять перед юристами IT-права? (вебінар)

print version

IT-право зазнає значних змін і вимагає не тільки гнучкості та постійного оновлення знань юристів у цій сфері, але і законодавчого врегулювання.

На цьому наголосив голова Комітету НААУ з питань ІТ-права Олег Дерлюк під час вебінару на тему «IT-право».

Захід був присвячений обговоренню актуальних питань у галузі IT-права, його взаємодії з іншими галузями права, а також майбутньому розвитку цієї сфери.

Спікер зазначив, що у сучасному світі цифровізації процесів галузь IT-права охоплює широкий спектр суспільно-правових відносин.

«У нас немає IT-кодексу, немає якихось специфічних суспільних відносин, які були би суто характерними для IT-права. IT-право може бути частиною, наприклад, господарського, цивільного, податкового, корпоративного права. Тобто, у всіх цих галузях права є дуже великий елемент IT і дуже велика кількість інститутів, які є специфічними щодо IT», - сказав О. Дерлюк.

Голова Комітету НААУ переконаний, що у майбутньому з'являться специфічні інститути для регулювання нових відносин у сфері галузі IT-права як відповідь на запит у суспільному виробництві.

«На мій погляд, з одного боку, ми будемо бачити більше специфічних інститутів, які намагатимуться врегулювати нові відносини, що починають існувати і активно бути представленими у суспільному виробництві. З іншого боку, вся економіка і всі компанії будуть поступово ставати IT-компаніями. Тобто, якщо ще 10-15 років тому ми не могли собі уявити компанію, у якої, наприклад, немає сайту в Інтернеті, то через 10 років ми вже не будемо мати можливість навіть працювати з компанією, яка немає нічого в Інтернеті. Це буде нонсенс», - зазначив спікер.

Вебінар охопив низку тем:

  • Особливості IT-права як галузі права. Було розглянуто предмет і метод IT-права.
  • Звʼязок IT-права з іншими галузями права. Обговорювалася взаємодія IT-права з податковим, корпоративним, валютним та антикорупційним правом. Особлива увага була приділена складності контролю безтоварних операцій і визначенню місця здійснення господарської діяльності IT-компаній, яке впливає на корпоративний податок.
  • Особливості джерел IT-права. Розглядалися джерела IT-права, зокрема, важливість договорів у цій сфері, на прикладі правил Visa та MasterCard, угод користувачів Meta.
  • Сфери практики IT-юриста. Були обговорені різні сфери практики для IT-юристів, включаючи Low та High області, продуктові компанії, аутсорсинг, а також технологічні компанії.
  • Проблеми ліцензування в ракурсі транскордонності. Обговорювалися складнощі, пов'язані з ліцензуванням певних видів господарської діяльності, особливо в контексті транскордонних операцій.

О. Дерлюк вказав і на важливість розуміння юристами того, як одні й ті самі правила у сфері IT можуть тлумачитися по-різному залежно від індустрії.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

© 2025 Unba.org.ua Всі права захищені
"Національна Асоціація Адвокатів України". Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на даному веб-сайті дозволяється за умови посилання на джерело. Інтернет-видання та засоби масової інформації можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео з офіційного веб-сайту Національної Асоціації Адвокатів України на власних веб-сторінках, за умови гіперпосилання на офіційний веб-сайт Національної Асоціації Адвокатів України. Заборонено передрук та використання матеріалів, у яких міститься посилання на інші інтернет-видання та засоби масової інформації. Матеріали позначені міткою "Реклама", публікуються на правах реклами.