Статус іноземного адвоката в Чехії: перспективи отримання | НААУ

Статус іноземного адвоката в Чехії: перспективи отримання

За кордоном
12:05 Пт 15.09.23 943 Переглядів
Версія для друку

Для тих українських правників, хто через війну виїхав у ЄС і продовжує практикувати, особливе значення має отримання статусу іноземного адвоката у країні перебування. Адже, як мінімум, ідеться про забезпечення збереження адвокатської таємниці.

Про перспективи отримання відповідного статусу українськими адвокатами у Чехії говорила представниця НААУ у цій країні Олена Максименко під час зустрічі з керівництвом Чеської адвокатської палати (Česká advokátní komora, ČAK): президентом Робертом Немецем та віце-президентами Монікою Новотною та Мартіном Майснером.

Зокрема, в іноземних колег неабиякий інтерес викликала можливість українських адвокатів продовжувати свою роботу онлайн з будь-якої точки світу.

Тож представник НААУ розповіла про можливості підписання та подання електронних документів, показала додатки, що вже стали невід'ємною частиною адвокатської професії в Україні (Електронний суд, Дія), продемонструвала нюанси роботи на прикладах надання суду довіреності на представництво інтересів, договору про надання адвокатських послуг, а також пообіцяла підготувати для чеських адвокатів статтю про досвід України у питанні цифровізації судочинства, який оприлюднять у бюлетені ČAK.

Водночас, представництво інтересів клієнтів нерозривно пов’язане із дотриманням гарантій діяльності, зокрема – збереженням адвокатської таємниці. А для цього необхідно мати відповідний статус у країні перебування.

Аби допомогти українцям у цьому питанні, О.Максименко запропонувала розробити базовий семінар для адвокатів, що детально роз'яснював би вимоги до них як до іноземних адвокатів, а також особливості підготовки до складання кваліфікаційного іспиту. Окремо обворорили можливість проведення такого іспиту українською мовою. Така пропозиція, наголосили в ČAK, може бути реалізована через погодження у Міністерстві юстиції Чеської Республіки.

Нагадаємо, чеська адвокатура надала найбільшу суму допомоги (€80 тис.) і зробила це найпершою з усіх міжнародних донорів і партнерів НААУ.

Довідково: корисна інформація для осіб, що потребують тимчасового захисту на території Чехії, розміщена на сайті Чеської адвокатської палати за посиланням.

Популярні новини

Взаємодія

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…

Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День безпеки пацієнта, який був установлений Указом Президента 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Україна в унісон зі світовим співтовариством відзначає цей день у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

18:45 Вт 26.09.23 124

Підтримка

Надано підтримку родинам ще трьох загиблих на війні адвокатів

Родини трьох загиблих на передовій адвокатів отримали матеріальну допомогу від Опікунської ради НААУ.

14:46 Вт 26.09.23 311

Анонс

Українські адвокати отримали шанс пройти стажування в Уельсі

Британські палати адвокатів Church Court Chambers та Apex Chambers у рамках домовленостей з Національною асоціацією адвокатів України організовують другу програму оплачуваного стажування для українських адвокатів. Тепер в Уельсі.

11:17 Вт 26.09.23 1119

Законодавство

Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету…

Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

14:00 Пн 25.09.23 1251

Дискусія

Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)

Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.

16:22 Пт 22.09.23 1818

Анонс

Родинам постраждалих адвокатів зберуть кошти на благодійному…

У Національній асоціації адвокатів України відбудеться благодійний вечір «Творчість адвокатів під час війни». Зібрані кошти будуть направлені на допомогу родинам адвокатів, які постраждали внаслідок воєнної агресії проти Україні.

12:45 Пт 22.09.23 1626

Гарантії діяльності

Інформацію про порушення прав адвокатів систематизують

Факти порушень прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, які фіксує профільний комітет НААУ, мають узагальнюватися у тематичні дайджести, оприлюднюватися і регулярно надсилатися відповідальним органам для реагування.

10:32 Пт 22.09.23 1978

Дискусія

В Україні дослідили ризики повернення дітей, депортованих до РФ

Намагаючись возз’єднатися із дітьми, які були насильно вивезені з тимчасово окупованих територій до РФ, батьки вимушені комунікувати з органами влади країни-агресора. Але як досягти бажаної мети і при цьому не наразитися на відповідальність за співпрацю з ворогом?

14:10 Чт 21.09.23 1124

Вестник:№7-8 липень-серпень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл