Статус іноземного адвоката в Чехії: перспективи отримання | НААУ

Статус іноземного адвоката в Чехії: перспективи отримання

За кордоном
12:05 Пт 15.09.23 1501 Переглядів
Версія для друку

Для тих українських правників, хто через війну виїхав у ЄС і продовжує практикувати, особливе значення має отримання статусу іноземного адвоката у країні перебування. Адже, як мінімум, ідеться про забезпечення збереження адвокатської таємниці.

Про перспективи отримання відповідного статусу українськими адвокатами у Чехії говорила представниця НААУ у цій країні Олена Максименко під час зустрічі з керівництвом Чеської адвокатської палати (Česká advokátní komora, ČAK): президентом Робертом Немецем та віце-президентами Монікою Новотною та Мартіном Майснером.

Зокрема, в іноземних колег неабиякий інтерес викликала можливість українських адвокатів продовжувати свою роботу онлайн з будь-якої точки світу.

Тож представник НААУ розповіла про можливості підписання та подання електронних документів, показала додатки, що вже стали невід'ємною частиною адвокатської професії в Україні (Електронний суд, Дія), продемонструвала нюанси роботи на прикладах надання суду довіреності на представництво інтересів, договору про надання адвокатських послуг, а також пообіцяла підготувати для чеських адвокатів статтю про досвід України у питанні цифровізації судочинства, який оприлюднять у бюлетені ČAK.

Водночас, представництво інтересів клієнтів нерозривно пов’язане із дотриманням гарантій діяльності, зокрема – збереженням адвокатської таємниці. А для цього необхідно мати відповідний статус у країні перебування.

Аби допомогти українцям у цьому питанні, О.Максименко запропонувала розробити базовий семінар для адвокатів, що детально роз'яснював би вимоги до них як до іноземних адвокатів, а також особливості підготовки до складання кваліфікаційного іспиту. Окремо обворорили можливість проведення такого іспиту українською мовою. Така пропозиція, наголосили в ČAK, може бути реалізована через погодження у Міністерстві юстиції Чеської Республіки.

Нагадаємо, чеська адвокатура надала найбільшу суму допомоги (€80 тис.) і зробила це найпершою з усіх міжнародних донорів і партнерів НААУ.

Довідково: корисна інформація для осіб, що потребують тимчасового захисту на території Чехії, розміщена на сайті Чеської адвокатської палати за посиланням.

Популярні новини

Дискусія

Нормотворчі ініціативи щодо політичних партій дослідили на…

Інститут політичних партій у демократичному суспільстві є колективним інструментом вираження політичної волі. І партії повинні мати можливість повною мірою реалізовувати право на свободу об’єднань і вільне висловлювання думок.

15:43 Ср 12.06.24 1308

Навчання

Сімейні спори заради відстрочки від мобілізації суперечать…

Виклики воєнного стану безпосередньо впливають на суспільні відносини та формування судової практики, в тому числі, і в сімейних спорах. Але найкращі інтереси дитини залишаються головним критерієм при ухваленні судами рішень.

12:41 Ср 12.06.24 1891

Cудова практика

Суд спростував тезу про дискримінаційний характер підвищення…

Адвокат, виконуючи протягом року обов’язок з підвищення свого професійного рівня, має можливість самостійно, без обмежень, на власний розсуд обрати той чи інший спосіб (усього їх чотирнадцять) підвищення кваліфікації.

11:52 Ср 12.06.24 1752

Гарантії діяльності

Щодо тиску НАЗК на суддів КС: заява Ради адвокатів України

11 червня Національне агентство з питань запобігання корупції поширило на своєму сайті новину під заголовком «Чи мають декларуватися члени кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури: на чий бік стане КСУ?», у якій закликало громадськість, журналістів та міжнародних партнерів уважно стежити за розглядом у Конституційному Суді України скарги члена Дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Закарпатської області Оксани Бухтоярової щодо конституційності деяких положень Закону України «Про запобігання корупції». Засідання КСУ за цією справою має відбутися о 10 годині 12 червня 2024 року.

8:48 Ср 12.06.24 2026

Законодавство

Локалізація публічних закупівель: чи працює закон (результати…

Вдосконалення механізму ведення реєстру виробників товарів з локалізацією не тільки зменшить рівень шахрайських схем у реєстрі, але й підвищить зацікавлення інвесторів до розвитку українського бізнесу.

12:21 Вт 11.06.24 3033

Дискусія

Як захистити права дитини, коли батьки нею маніпулюють?

Поки батьки вирішують особисті спори, права дитини порушуються і вона стає механізмом для вирішення конфліктів між дорослими. Як наслідок – дитина потерпає від психологічного і фізичного насилля. Як захистити права дитини, коли законні представники не діють в її інтересах?

11:39 Вт 11.06.24 3289

Анонс

Подаруй життя захиснику: адвокатів закликають здати кров

З нагоди Всесвітнього дня донора крові, який щороку відзначається 14 червня, адвокати та всі небайдужі громадяни мають змогу долучитися до збору крові для наших захисників і захисниць, що боронять Україну.

10:24 Вт 11.06.24 3267

Гарантії діяльності

Адвокатів, які пішли на військову службу, закликають усунути…

Оскільки військова служба є несумісною з діяльністю адвоката, у військових частинах почали попереджати військовослужбовців, які не виконали вимогу закону про несумісність, про ініціювання застосування до них заходів дисциплінарного впливу.

12:18 Пн 10.06.24 15175

Вестник:№ 5 травень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл