"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ налагодили співпрацю з Чеською асоціацією адвокатів, вперше їх представники зустрілися особисто 26 травня 2022 року


Представники Національної асоціації адвокатів України (НААУ) відвідали штаб-квартиру Чеської асоціації адвокатів в Празі у четвер, 26 травня 2022 року, з нагоди короткого робочого візиту до Праги. Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій та Секретар ради адвокатів України Ігор Колесніков зустрілися з Головою Чеської асоціації адвокатів JUDr. Роберт Немец, LL.M., членом Ради адвокатів JUDr. Люсі Доланська Баньяйова, секретарем ради JUDr. Петро Чап та іншими представниками Департаменту міжнародних відносин Чеської асоціації адвокатів.
На початку зустрічі представники української сторони подякували Асоціації адвокатів Чехії та її членам, адвокатам, за увагу, яку вони приділяють ситуації в Україні, та за щедру допомогу, яку вони надають колегам, які постраждали від війни. Вони відзначили як консультативну допомогу українським біженцям у рамках діяльності pro bono, так і кошти, які НААУ отримала від Асоціації адвокатів Чехії з прозорого рахунку «Адвокати в Україну».
Чеська асоціація адвокатів є одним із найщедріших донорів, які пожертвували 80 тисяч Євро. Завдяки швидкій та адресній допомозі Чеських колег, яка була першою, наша Опікунська рада НААУ змогла надати фінансову допомогу адвокатам та членам їхніх родин, які постраждали, загинули. Президент НААУ Лідія Ізовітова від імені українських колег запевнила всіх окремих донорів, що розподіл коштів був абсолютно справедливим і прозорим за заздалегідь визначеними критеріями.
Заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій повідомив про одну з нещодавніх ініціатив НААУ – профіль на порталі благодійності Benevity, через який НААУ хотіла б зібрати кошти для українських адвокатів від інших донорів з усього світу. Ситуація з адвокатами в Україні дуже складна і зовсім не зрозуміло, коли вона покращиться.
З нагоди зустрічі Голова Асоціації адвокатів Чехії поінформував гостей про діяльність Асоціації та її підтримку ініціативи щодо запровадження тимчасового режиму, який дозволить українським адвокатам надавати юридичні послуги в Чеській Республіці так само, як і європейським юристам-запрошеним. Під час дії спеціального закону («Лекс Україна»). Асоціація адвокатів Чехії уже подала таку законодавчу пропозицію до Міністерства юстиції і зараз очікує її висновку. Він також розповів про навчання чеських юристів з тем, що тісно пов’язані з конфліктом в Україні. Асоціація адвокатів Чехії вже організувала сім безкоштовних вебінарів, наприклад, про тимчасовий захист людей, які тікають від війни в Україні, закон Lex Ukraine та доступ тимчасових проживаючих до ринку праці чи режиму проживання, а також готує інші освітні заходи.
Президент Асоціації адвокатів Чехії Роберт Немец також оцінив особистий підхід колег, які надають юридичні послуги безоплатно українським біженцям, особливо швидкість, з якою вони брали участь у проекті.
Представники НААУ ознайомили керівництво Чеської асоціації адвокатів зі звітом про поточну благодійну допомогу та особливо відзначили діяльність Асоціації адвокатів Чехії та дуже щедру й оперативну допомогу її адвокатів. З іншого боку, голова Асоціації адвокатів Чехії повідомив гостям, що навіть у рамках гала-вечора 20/21 року, який відбудеться 27 травня 2022 року, ще один мільйон крон буде надано від адвокатів Чехії на Україну як гуманітарну допомогу через Чеський Червоний Хрест. Тако Університетська лікарня Ужгорода отримає 300 тис. крон за рахунок внесків чеських адвокатів на закупівлю медичних та нейрохірургічних матеріалів та ліків.
Представники Асоціації адвокатів Чехії дуже цікавилися сучасним станом адвокатури в Україні та вислухали всі проблеми, з якими стикаються українські адвокати, та побажали нам надії та багато сил у важкі часи.
Популярні новини

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?