НААУ налагодили співпрацю з Чеською асоціацією адвокатів, вперше їх представники зустрілися особисто 26 травня 2022 року | НААУ

НААУ налагодили співпрацю з Чеською асоціацією адвокатів, вперше їх представники зустрілися особисто 26 травня 2022 року

Різне
10:00 Пт 27.05.22 2443 Переглядів
Версія для друку

Представники Національної асоціації адвокатів України (НААУ) відвідали штаб-квартиру Чеської асоціації адвокатів в Празі у четвер, 26 травня 2022 року, з нагоди короткого робочого візиту до Праги. Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій та Секретар ради адвокатів України Ігор Колесніков зустрілися з Головою Чеської асоціації адвокатів JUDr. Роберт Немец, LL.M., членом Ради адвокатів JUDr. Люсі Доланська Баньяйова, секретарем ради JUDr. Петро Чап та іншими представниками Департаменту міжнародних відносин Чеської асоціації адвокатів.

На початку зустрічі представники української сторони подякували Асоціації адвокатів Чехії та її членам, адвокатам, за увагу, яку вони приділяють ситуації в Україні, та за щедру допомогу, яку вони надають колегам, які постраждали від війни. Вони відзначили як консультативну допомогу українським біженцям у рамках діяльності pro bono, так і кошти, які НААУ отримала від Асоціації адвокатів Чехії з прозорого рахунку «Адвокати в Україну».

Чеська асоціація адвокатів є одним із найщедріших донорів, які пожертвували 80 тисяч Євро. Завдяки швидкій та адресній допомозі Чеських колег, яка була першою, наша Опікунська рада НААУ змогла надати фінансову допомогу адвокатам та членам їхніх родин, які постраждали, загинули. Президент НААУ Лідія Ізовітова від імені українських колег запевнила всіх окремих донорів, що розподіл коштів був абсолютно справедливим і прозорим за заздалегідь визначеними критеріями.

Заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій повідомив про одну з нещодавніх ініціатив НААУ – профіль на порталі благодійності Benevity, через який НААУ хотіла б зібрати кошти для українських адвокатів від інших донорів з усього світу. Ситуація з адвокатами в Україні дуже складна і зовсім не зрозуміло, коли вона покращиться.

З нагоди зустрічі Голова Асоціації адвокатів Чехії поінформував гостей про діяльність Асоціації та її підтримку ініціативи щодо запровадження тимчасового режиму, який дозволить українським адвокатам надавати юридичні послуги в Чеській Республіці так само, як і європейським юристам-запрошеним. Під час дії спеціального закону («Лекс Україна»). Асоціація адвокатів Чехії уже подала таку законодавчу пропозицію до Міністерства юстиції і зараз очікує її висновку. Він також розповів про навчання чеських юристів з тем, що тісно пов’язані з конфліктом в Україні. Асоціація адвокатів Чехії вже організувала сім безкоштовних вебінарів, наприклад, про тимчасовий захист людей, які тікають від війни в Україні, закон Lex Ukraine та доступ тимчасових проживаючих до ринку праці чи режиму проживання, а також готує інші освітні заходи.

Президент Асоціації адвокатів Чехії Роберт Немец також оцінив особистий підхід колег, які надають юридичні послуги безоплатно українським біженцям, особливо швидкість, з якою вони брали участь у проекті.

Представники НААУ ознайомили керівництво Чеської асоціації адвокатів зі звітом про поточну благодійну допомогу та особливо відзначили діяльність Асоціації адвокатів Чехії та дуже щедру й оперативну допомогу її адвокатів. З іншого боку, голова Асоціації адвокатів Чехії повідомив гостям, що навіть у рамках гала-вечора 20/21 року, який відбудеться 27 травня 2022 року, ще один мільйон крон буде надано від адвокатів Чехії на Україну як гуманітарну допомогу через Чеський Червоний Хрест. Тако Університетська лікарня Ужгорода отримає 300 тис. крон за рахунок внесків чеських адвокатів на закупівлю медичних та нейрохірургічних матеріалів та ліків.

Представники Асоціації адвокатів Чехії дуже цікавилися сучасним станом адвокатури в Україні та вислухали всі проблеми, з якими стикаються українські адвокати, та побажали нам надії та багато сил у важкі часи.

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 2013

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 3291

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4700

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4958

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 6405

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13701

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11039

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11077

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл