НААУ налагодили співпрацю з Чеською асоціацією адвокатів, вперше їх представники зустрілися особисто 26 травня 2022 року | НААУ

НААУ налагодили співпрацю з Чеською асоціацією адвокатів, вперше їх представники зустрілися особисто 26 травня 2022 року

Різне
10:00 Пт 27.05.22 2283 Переглядів
Версія для друку

Представники Національної асоціації адвокатів України (НААУ) відвідали штаб-квартиру Чеської асоціації адвокатів в Празі у четвер, 26 травня 2022 року, з нагоди короткого робочого візиту до Праги. Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій та Секретар ради адвокатів України Ігор Колесніков зустрілися з Головою Чеської асоціації адвокатів JUDr. Роберт Немец, LL.M., членом Ради адвокатів JUDr. Люсі Доланська Баньяйова, секретарем ради JUDr. Петро Чап та іншими представниками Департаменту міжнародних відносин Чеської асоціації адвокатів.

На початку зустрічі представники української сторони подякували Асоціації адвокатів Чехії та її членам, адвокатам, за увагу, яку вони приділяють ситуації в Україні, та за щедру допомогу, яку вони надають колегам, які постраждали від війни. Вони відзначили як консультативну допомогу українським біженцям у рамках діяльності pro bono, так і кошти, які НААУ отримала від Асоціації адвокатів Чехії з прозорого рахунку «Адвокати в Україну».

Чеська асоціація адвокатів є одним із найщедріших донорів, які пожертвували 80 тисяч Євро. Завдяки швидкій та адресній допомозі Чеських колег, яка була першою, наша Опікунська рада НААУ змогла надати фінансову допомогу адвокатам та членам їхніх родин, які постраждали, загинули. Президент НААУ Лідія Ізовітова від імені українських колег запевнила всіх окремих донорів, що розподіл коштів був абсолютно справедливим і прозорим за заздалегідь визначеними критеріями.

Заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій повідомив про одну з нещодавніх ініціатив НААУ – профіль на порталі благодійності Benevity, через який НААУ хотіла б зібрати кошти для українських адвокатів від інших донорів з усього світу. Ситуація з адвокатами в Україні дуже складна і зовсім не зрозуміло, коли вона покращиться.

З нагоди зустрічі Голова Асоціації адвокатів Чехії поінформував гостей про діяльність Асоціації та її підтримку ініціативи щодо запровадження тимчасового режиму, який дозволить українським адвокатам надавати юридичні послуги в Чеській Республіці так само, як і європейським юристам-запрошеним. Під час дії спеціального закону («Лекс Україна»). Асоціація адвокатів Чехії уже подала таку законодавчу пропозицію до Міністерства юстиції і зараз очікує її висновку. Він також розповів про навчання чеських юристів з тем, що тісно пов’язані з конфліктом в Україні. Асоціація адвокатів Чехії вже організувала сім безкоштовних вебінарів, наприклад, про тимчасовий захист людей, які тікають від війни в Україні, закон Lex Ukraine та доступ тимчасових проживаючих до ринку праці чи режиму проживання, а також готує інші освітні заходи.

Президент Асоціації адвокатів Чехії Роберт Немец також оцінив особистий підхід колег, які надають юридичні послуги безоплатно українським біженцям, особливо швидкість, з якою вони брали участь у проекті.

Представники НААУ ознайомили керівництво Чеської асоціації адвокатів зі звітом про поточну благодійну допомогу та особливо відзначили діяльність Асоціації адвокатів Чехії та дуже щедру й оперативну допомогу її адвокатів. З іншого боку, голова Асоціації адвокатів Чехії повідомив гостям, що навіть у рамках гала-вечора 20/21 року, який відбудеться 27 травня 2022 року, ще один мільйон крон буде надано від адвокатів Чехії на Україну як гуманітарну допомогу через Чеський Червоний Хрест. Тако Університетська лікарня Ужгорода отримає 300 тис. крон за рахунок внесків чеських адвокатів на закупівлю медичних та нейрохірургічних матеріалів та ліків.

Представники Асоціації адвокатів Чехії дуже цікавилися сучасним станом адвокатури в Україні та вислухали всі проблеми, з якими стикаються українські адвокати, та побажали нам надії та багато сил у важкі часи.

Популярні новини

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 1117

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 1630

Гарантії діяльності

Справедливість для адвокатів на ТОТ: критерії обговорили очільники…

Однією із тем, що сьогодні обговорюються професійною юридичною спільнотою, залишається проблема діяльності українських адвокатів на тимчасово окупованих територіях. Наскільки правомірними є ініціативи її криміналізації?

9:41 Чт 18.04.24 1497

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 2737

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 4104

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 4125

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 5769

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 4767

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл