"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Особливості дифамаційних спорів розкриють адвокатам

5 вересня 2023 року для адвокатів проведуть вебінар на тему «Дифамаційні спори. Способи захисту порушеного права».
Ініціатором заходу виступає Комітет НААУ з питань адвокатської практики.
Актуальність проведення заходу обумовлена стрімким розвитком цифрових технологій, соціальних мереж. Сьогодні кожен може залишити свій digitall footprint (цифровий слід) у онлайн-середовищі, що в подальшому може призвести до порушення немайнових прав особи. Всі зазначені аспекти свідчать про необхідність вивчення особливостей справ щодо захисту честі, гідності, ділової репутації, виокремлення основних та спеціальних способів захисту немайнових прав. У зв’язку з чим, пропонується розглянути актуальну судову практику щодо розгляду спорів про дифамацію.
Вебінар відбудеться о 15:00 в онлайн форматі з трансляцією на сторінці Facebook НААУ та Zoom.
Питання для обговорення:
1. Дифамація як інститут права.
2. Способи цивільно-правового захисту немайнових прав.
3. Розмежування фактичних тверджень та оціночних суджень.
4. Захист честі, гідності та ділової репутації. Судова практика.
Спікером заходу буде експерт Комітету НААУ з питань адвокатської практики, доктор філософії в галузі знань «Право» Тетяна Богданевич.
Реєстрація на вебінар обов’язкова за посиланням.
Контактна особа: Віталій Федірко (e-mail: v.fedirko@unba.org.ua)
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.