Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат

Навчання
16:08 Пт 25.04.25 251 Переглядів
Версія для друку

Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Ці та інші питання 11 квітня вивчали студенти пʼятого курсу Факультету цивільної та господарської юстиції Національного університету «Одеська юридична академія» під час лекції на тему «Основи адвокатської діяльності: практичні аспекти договірного права».

Загальні питання професії адвоката розкрила представник Молодіжного Комітету НААУ – UNBA NextGen в Одеській області Юлія Гончаренко. Вона розповіла про ключові інструменти в роботі та дала поради щодо самостійного формування професійної траєкторії. Нею було розглянуто вимоги до майбутніх адвокатів, включаючи особливості допуску до стажування та навички, які є найбільш затребуваними у професії. Спікерка докладно пояснила форми здійснення адвокатської діяльності (індивідуальна, у складі бюро чи об'єднання), а також пояснила структуру органів адвокатського самоврядування.

Окремо Ю.Гончаренко розповіла про етику взаємодії з клієнтом. Вона проаналізувала істотні умови договору про надання правничої допомоги, підстави для його припинення та типові помилки, яких слід уникати. Студенти отримали зразок шаблону такого договору та рекомендації щодо складання додаткових угод і протоколів.

Другу частину лекції провела Леся Голоденко, яка спеціалізується у цивільному, господарському та сімейному праві. Вона зосередилася на класифікації договорів за предметом, формою та юридичними наслідками та розглянула особливості договорів оренди, купівлі-продажу, а також істотні умови для їх дійсності. Адвокатка навела приклади найпоширеніших помилок при укладенні договорів, зокрема, неправильне визначення сторін, нечітке формулювання предмета договору, недотримання обов’язкової письмової форми. Також окреслила ситуації, коли договір підлягає державній реєстрації або нотаріальному посвідченню. Також Л.Голоденко презентувала кілька реальних кейсів, які виникли внаслідок неналежного виконання договірних зобов’язань.

До обговорення долучилася доцентка кафедри цивільного права Олена Берназ-Лукавецька. Вона поділилася практичним досвідом укладення договорів купівлі-продажу транспортних засобів, розповіла про ризики використання «генеральних довіреностей» та правові наслідки їх припинення.

На завершення заходу регіональний представник UNBA NextGen в Одеській області Іванна Блохіна дослідила відмінності між цивільною та кримінальною відповідальністю. На прикладах із власної практики вона продемонструвала, як розмежовуються склади правопорушень, які часто плутають навіть молоді спеціалісти, зокрема, щодо завдання шкоди та порушення умов договору.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат

Навчання

Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат

Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

16:08 Пт 25.04.25 252
У НААУ проведуть тиждень трудового права

Анонс

У НААУ проведуть тиждень трудового права

З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

15:26 Пт 25.04.25 100
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує – комітет НААУ

Законодавство

У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…

Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

17:49 Чт 24.04.25 329
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності обговорять за круглим столом

Анонс

Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…

2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

15:23 Чт 24.04.25 363
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи «адвокатів-хакерів»

Гарантії діяльності

Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…

Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

18:39 Ср 23.04.25 1824
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради Європи очікується у травні - В. Ватрас

Гарантії діяльності

Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…

Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

15:52 Ср 23.04.25 478
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки недоречні

Законодавство

Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…

Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

13:36 Вт 22.04.25 457
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від НААУ

Дискусія

Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…

У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

14:41 Пн 21.04.25 846

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл