"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат

Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?
Ці та інші питання 11 квітня вивчали студенти пʼятого курсу Факультету цивільної та господарської юстиції Національного університету «Одеська юридична академія» під час лекції на тему «Основи адвокатської діяльності: практичні аспекти договірного права».
Загальні питання професії адвоката розкрила представник Молодіжного Комітету НААУ – UNBA NextGen в Одеській області Юлія Гончаренко. Вона розповіла про ключові інструменти в роботі та дала поради щодо самостійного формування професійної траєкторії. Нею було розглянуто вимоги до майбутніх адвокатів, включаючи особливості допуску до стажування та навички, які є найбільш затребуваними у професії. Спікерка докладно пояснила форми здійснення адвокатської діяльності (індивідуальна, у складі бюро чи об'єднання), а також пояснила структуру органів адвокатського самоврядування.
Окремо Ю.Гончаренко розповіла про етику взаємодії з клієнтом. Вона проаналізувала істотні умови договору про надання правничої допомоги, підстави для його припинення та типові помилки, яких слід уникати. Студенти отримали зразок шаблону такого договору та рекомендації щодо складання додаткових угод і протоколів.
Другу частину лекції провела Леся Голоденко, яка спеціалізується у цивільному, господарському та сімейному праві. Вона зосередилася на класифікації договорів за предметом, формою та юридичними наслідками та розглянула особливості договорів оренди, купівлі-продажу, а також істотні умови для їх дійсності. Адвокатка навела приклади найпоширеніших помилок при укладенні договорів, зокрема, неправильне визначення сторін, нечітке формулювання предмета договору, недотримання обов’язкової письмової форми. Також окреслила ситуації, коли договір підлягає державній реєстрації або нотаріальному посвідченню. Також Л.Голоденко презентувала кілька реальних кейсів, які виникли внаслідок неналежного виконання договірних зобов’язань.
До обговорення долучилася доцентка кафедри цивільного права Олена Берназ-Лукавецька. Вона поділилася практичним досвідом укладення договорів купівлі-продажу транспортних засобів, розповіла про ризики використання «генеральних довіреностей» та правові наслідки їх припинення.
На завершення заходу регіональний представник UNBA NextGen в Одеській області Іванна Блохіна дослідила відмінності між цивільною та кримінальною відповідальністю. На прикладах із власної практики вона продемонструвала, як розмежовуються склади правопорушень, які часто плутають навіть молоді спеціалісти, зокрема, щодо завдання шкоди та порушення умов договору.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Cудова практика
АО мають виконувати норматив з працевлаштування осіб з…
Адвокатські обʼєднання підпадають під дію Закону «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» як роботодавці. Тож зобовʼязані виконувати норматив працевлаштування осіб з інвалідністю.

Дискусія
Пост із наслідками: чому адвокат не має «приватної зони» в…
Адвокат у соцмережах — це не приватна особа, а завжди публічний представник професії. Навіть неусвідомлені порушення можуть мати наслідки — аж до втрати статусу.

Cудова практика
Воєнний стан і трудові відносини: дайджест судової практики…
Комітет НААУ з питань трудового права презентував новий дайджест судової практики за II квартал 2025 року. В ньому зібрано 14 постанов Верховного Суду з трудових спорів, які формують орієнтири для правозастосування в умовах воєнного стану.

Привітання
Привітання з Днем Конституції України!
Шановні колеги!

Навчання
Адвокатам нагадали: відпочинок — це обовʼязок, а не винагорода
Чи можна залишатися ефективним фахівцем, ігноруючи сигнали втоми? Чи здатен адвокат надавати правничу допомогу, не дбаючи про власне ментальне здоров’я? Ці запитання стали центральними на вебінарі «Відпочинок: лінь чи необхідність?».

Дискусія
10 тем великої приватизації обговорили адвокати з очільницею Фонду…
Велика приватизація — тема, яка рідко стає предметом публічної дискусії, хоча саме від неї значною мірою залежить економічне майбутнє країни. Як саме держава обирає, що продавати, на яких умовах і якими механізмами захищає себе й інвестора? Як працює з проблемними активами, санкційним майном та міжнародними покупцями?

Дискусія
ПАЕ проти договору: про конфлікт норм у роботі адвоката
Укладення договору між адвокатом і клієнтом — не лише питання юридичної техніки, а й випробування на баланс між професійною етикою, законодавством і самозахистом.

Анонс
Тиждень захисту бізнесу проведуть у НААУ
З 30 червня по 4 липня у Національній асоціації адвокатів України пройде тиждень захисту бізнесу.