Українська влада має забезпечити адвокатам гарантії захисту - ECBA | НААУ

Українська влада має забезпечити адвокатам гарантії захисту - ECBA

Гарантії діяльності
12:00 Пт 12.05.23 2753 Переглядів
Версія для друку

Заборона ототожнення адвоката з клієнтом має виконуватися за будь-яких умов незалежно від категорії справ. Забезпечення цієї гарантії адвокатської діяльності є позитивним зобов’язанням кожної держави.

Про це йдеться у резолюції, ухваленій 6 травня Європейською асоціацією адвокатів з кримінального права (ECBA) за підсумками обговорення правових наслідків війни в Україні.

«Поділяючи обурення усіх свідомих громадян фактами масових військових злочинів і злочинів проти людяності, наголошуємо, що навіть за таких обставин верховенство права має дотримуватись, ідеться у документі. - Ми вітаємо наших колег з Національної асоціації адвокатів України за їхню відданість захисту права на справедливий суд, незалежно від того, наскільки жахливими є злочини, інкриміновані підзахисним особам. Така позиція є мужньою, адже на тлі дій агресора вона є непопулярною і часто складною для розуміння».

Європейські адвокати нагадали, що найвище покликання професії юриста полягає в тому, щоб усі люди, незалежно від тяжкості пред’явлених їм обвинувачень, отримували справедливе провадження, без залякувань і упередженого ставлення.

Натомість, відзначили у ECBA, сьогодні судові процеси в Україні супроводжуються тиском на адвокатів з боку суспільства, політиків та правоохоронних органів. Йдеться не лише про фізичні напади чи залякування, а й про спроби перешкоджати наданню кваліфікованого захисту, наприклад, шляхом спонукання до розірвання договорів, зокрема, у системі безоплатної правової допомоги.

«Ми є свідками численних обшуків українських адвокатів, які містять ознаки переслідувань і утисків. А це є глобальною проблемою, що загрожує незалежності професії, що не може бути виправдане навіть в умовах воєнного стану», - уточнюється у резолюції.

Згідно з п.18 Основних положень про роль адвокатів, прийнятих VIII Конгресом ООН по запобіганню злочинам 1 серпня 1990 року, адвокати не повинні ідентифікуватися з клієнтами та їх справами у зв'язку з виконанням професійних обов'язків.

Правило заборони ототожнення з клієнтом, наголошується у документі, має виконуватися за будь-яких умов незалежно від категорії справ (зрадники, військовополонені, колабораціоністи тощо). При цьому забезпечення цієї гарантії адвокатської діяльності є позитивним зобов’язанням кожної держави.

Тож ECBA закликала українську владу забезпечити захист адвокатів, а Офіс Генпрокурора та правоохоронні органи – вжити заходів для припинення будь-яких актів втручання в їхню професійну діяльність, засудити спроби тиску, неупереджено та ефективно розслідувати всі факти нападів на адвокатів.

Нагадаємо, системні факти перешкоджання професійній діяльності, порушення прав і гарантій адвокатської діяльності стали підставою для скликання 11 квітня позачергового засідання Ради адвокатів України. Також ця проблема обговорювалася 27 квітня під час круглого столу, організованого Національною асоціацією адвокатів України.

Довідково: Європейська асоціація адвокатів з кримінального права (European Criminal Bar Association, ЕСВА) - це асоціація, членами якої є незалежні адвокати з країн-членів Європейського Союзу та Ради Європи, а також з інших країн.

Асоціація була заснована в 1992 році і з того часу стала провідною організацією адвокатів у Європі. Вона об’єднала адвокатів у кримінальних справах та експертів з кримінального права в Європі, які захищають фундаментальні права осіб, що перебувають під слідством, підозрюваних, обвинувачених, а також засуджених осіб.

Популярні новини

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 170

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 1853

За кордоном

Як оформити паспорти українцям в Північній Ірландії? (вебінар)

Громадяни України, які через війну тимчасово перебувають в Північній Ірландії, можуть записатися на прийом до консульських установ в межах консульського округу в місті Единбург. Там надаються послуги з оформлення паспортного документа, реєстрації народження дитини, продовження дії паспорта та отримання проїзного документа для повернення в Україну.

13:26 Чт 11.04.24 1919

Законодавство

Місцеве самоврядування: огляд останніх законодавчих новел

З жовтня 2023 року по березень 2024 року розроблено та прийнято велику кількість законодавчих актів, що стосуються вирішення стратегічних завдань державних органів та органів місцевого самоврядування. Більшість з них пов’язані з подоланням наслідків воєнних дій в Україні.

11:34 Чт 11.04.24 1976

Дискусія

Усиновлення дітей за кордоном прокоментувала голова Комітету НААУ

Національне законодавство надає перевагу усиновлення українським громадянам. Разом із тим, коли вичерпано такі можливості, дітей можуть усиновити і іноземці. В умовах повномасштабного вторгнення, коли чимало дітей опинилися за кордоном, питання набуло особливого значення.

16:12 Ср 10.04.24 3239

Законодавство

Економічне бронювання краще за невизначеність, - голова Комітету…

Концепція економічного бронювання військовозобов’язаних працівників українськими підприємствами, яку мають утілити у проекті Закону №10449 про посилення мобілізації, покликана збільшити надходження коштів для потреб армії. Чого від неї чекати?

14:54 Ср 10.04.24 4149

Різне

Повідомлення про розгляд позову у справі № 640/1859/22

НААУ повідомляє про те, що Київський окружний адміністративний суд прийняв до нового розгляду позовну заяву в адміністративній справі № 640/1859/22 за позовом Плескача В`ячеслава Юрійовича до Недержавної некомерційної професійної організації «Національна асоціація адвокатів України» в особі Ради адвокатів України, за участю третьої особи Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України.

13:47 Вт 09.04.24 4690

Cудова практика

Хай спробують, а ми подивимось, - заступник голови ВС про…

«Якщо йдеться про те, чи можуть адвокати використовувати штучний інтелект для того, щоб створювати документи, які вони подадуть у судовому процесі, то, мабуть, тільки практика буде критерієм істини».

13:12 Вт 09.04.24 3551

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл