Українська влада має забезпечити адвокатам гарантії захисту - ECBA | НААУ

Українська влада має забезпечити адвокатам гарантії захисту - ECBA

Адвокатура
12:00 Пт 12.05.23 1640 Переглядів
Версія для друку

Заборона ототожнення адвоката з клієнтом має виконуватися за будь-яких умов незалежно від категорії справ. Забезпечення цієї гарантії адвокатської діяльності є позитивним зобов’язанням кожної держави.

Про це йдеться у резолюції, ухваленій 6 травня Європейською асоціацією адвокатів з кримінального права (ECBA) за підсумками обговорення правових наслідків війни в Україні.

«Поділяючи обурення усіх свідомих громадян фактами масових військових злочинів і злочинів проти людяності, наголошуємо, що навіть за таких обставин верховенство права має дотримуватись, ідеться у документі. - Ми вітаємо наших колег з Національної асоціації адвокатів України за їхню відданість захисту права на справедливий суд, незалежно від того, наскільки жахливими є злочини, інкриміновані підзахисним особам. Така позиція є мужньою, адже на тлі дій агресора вона є непопулярною і часто складною для розуміння».

Європейські адвокати нагадали, що найвище покликання професії юриста полягає в тому, щоб усі люди, незалежно від тяжкості пред’явлених їм обвинувачень, отримували справедливе провадження, без залякувань і упередженого ставлення.

Натомість, відзначили у ECBA, сьогодні судові процеси в Україні супроводжуються тиском на адвокатів з боку суспільства, політиків та правоохоронних органів. Йдеться не лише про фізичні напади чи залякування, а й про спроби перешкоджати наданню кваліфікованого захисту, наприклад, шляхом спонукання до розірвання договорів, зокрема, у системі безоплатної правової допомоги.

«Ми є свідками численних обшуків українських адвокатів, які містять ознаки переслідувань і утисків. А це є глобальною проблемою, що загрожує незалежності професії, що не може бути виправдане навіть в умовах воєнного стану», - уточнюється у резолюції.

Згідно з п.18 Основних положень про роль адвокатів, прийнятих VIII Конгресом ООН по запобіганню злочинам 1 серпня 1990 року, адвокати не повинні ідентифікуватися з клієнтами та їх справами у зв'язку з виконанням професійних обов'язків.

Правило заборони ототожнення з клієнтом, наголошується у документі, має виконуватися за будь-яких умов незалежно від категорії справ (зрадники, військовополонені, колабораціоністи тощо). При цьому забезпечення цієї гарантії адвокатської діяльності є позитивним зобов’язанням кожної держави.

Тож ECBA закликала українську владу забезпечити захист адвокатів, а Офіс Генпрокурора та правоохоронні органи – вжити заходів для припинення будь-яких актів втручання в їхню професійну діяльність, засудити спроби тиску, неупереджено та ефективно розслідувати всі факти нападів на адвокатів.

Нагадаємо, системні факти перешкоджання професійній діяльності, порушення прав і гарантій адвокатської діяльності стали підставою для скликання 11 квітня позачергового засідання Ради адвокатів України. Також ця проблема обговорювалася 27 квітня під час круглого столу, організованого Національною асоціацією адвокатів України.

Довідково: Європейська асоціація адвокатів з кримінального права (European Criminal Bar Association, ЕСВА) - це асоціація, членами якої є незалежні адвокати з країн-членів Європейського Союзу та Ради Європи, а також з інших країн.

Асоціація була заснована в 1992 році і з того часу стала провідною організацією адвокатів у Європі. Вона об’єднала адвокатів у кримінальних справах та експертів з кримінального права в Європі, які захищають фундаментальні права осіб, що перебувають під слідством, підозрюваних, обвинувачених, а також засуджених осіб.

Популярні новини

Адвокатура

Детективи НАБУ вилучили матеріали адвокатського досьє

Сьогодні, 5 червня, детективи Національного антикорупційного бюро України провели обшук у квартирі адвоката, який обліковується за Радою адвокатів Харківської області. Цього разу не обійшлося без порушень гарантій адвокатської діяльності.

19:32 Пн 05.06.23 1050

Анонси

IBA дає молодим адвокатам шанс безкоштовно відвідати конференцію…

З 29 жовтня по 3 листопада 2023 року в Парижі відбудеться щорічна конференція Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA). Адвокати віком до 35 років можуть отримати стипендію на участь у цьому заході.

15:33 Пн 05.06.23 294

Адвокатура

До обговорення проблем захисту бізнесу запросять суддів і…

У червні – липні поточного року адвокатам запропонують низку заходів (вебінари, круглі столи, панельні дискусії) з проблем захисту бізнесу, до участі у яких долучать суддів і прокурорів.

17:41 Пт 02.06.23 580

Адвокатура

Усі непорозуміння між адвокатами мають пройти стадію примирення

Коли у роботі адвоката виникають конфлікти із колегами (особливо якщо йдеться про ознаки дисциплінарного проступку), єдиним конструктивним напрямом розв’язання проблеми є мирне залагодження такого конфлікту із залученням органів адвокатського самоврядування.

14:42 Пт 02.06.23 887

Адвокатура

Комітет з сімейного права НААУ очолила Лариса Гретченко

Головою Комітету з сімейного права Національної асоціації адвокатів України призначено адвоката Ларису Гретченко.

10:21 Чт 01.06.23 948

Анонси

Адвокати та науковці організовують Школу медичного права для…

До Міжнародного дня захисту дітей у Національній асоціації адвокатів України проведуть Школу медичного права.

16:33 Ср 31.05.23 634

Анонси

Адвокати обговорять інформаційну безпеку та захист персональних…

7 червня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Захист інформації в інформаційних системах у воєнний час».

15:04 Ср 31.05.23 595

Адвокатура

У НААУ призначено нового координатора комітетів

Координатором комітетів Національної асоціації адвокатів України призначена Світлана Бутич (Грушко). Раніше цю посаду обіймала адвокат Ганна Гаро.

14:21 Ср 31.05.23 1618

Вестник:№5 травень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл