Правові наслідки війни в Україні обговорили європейські адвокати
Воєнні злочини, а також злочини проти людяності у контексті війни в Україні стали предметом обговорення адвокатів на весняній конференції Європейської асоціації адвокатів з кримінального права (ЕСВА).
Захід проходив у Варшаві (Польща) 6 травня 2023 року за участі адвокатів з тридцяти однієї країни, включаючи Україну.
Під час тематичної панельної дискусії заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій представив доповідь, присвячену проблемам та перспективам притягнення винних до кримінальної відповідальності за міжнародні злочини, що вчиняються на території України.
Зокрема, він зауважив, що сьогодні є всі ознаки вчинення на території України чотирьох найтяжчих міжнародних злочинів, які визначені у Римському статуті Міжнародного кримінального суду: злочину геноциду, злочинів проти людяності, воєнних злочинів та злочину агресії. Для того, щоб покарати всіх злочинців, надважливими є не лише проведення ефективного розслідування та правильна кваліфікація їхніх діянь, а й створення дієвого механізму притягнення до відповідальності.
Адже притягнення до відповідальності всіх винних – це не лише питання відновлення справедливості для постраждалих українців, а й виклик для усього цивілізованого світу у боротьбі за дотримання міжнародного правопорядку. Зокрема, недопущення практики використання війни як безкарного способу вирішення міждержавних спорів та задоволення амбіцій держав-агресорів.
Зважаючи на те, що ці злочини не мають строку давності та є об’єктом універсальної юрисдикції, є підстави сподіватися, що правосуддя здійсниться щодо всіх винних осіб незалежно від того скільки часу на це знадобиться та де ці особи будуть знаходитися.
Участь у цій панельній дискусії також взяли голова ЕСВА Вінсент Асселіно та президент Асоціації адвокатів Міжнародного кримінального суду Марі-Елен Пруль.
На інших сесіях весняної конференції ЕСВА обговорювалися проблеми захисту прав людини, верховенства права та незалежності юридичної професії.
Нагадаємо, минулорічна конференція була присвячена темам конфіскації та арешту активів у кримінальному провадженні, діяльності європейської прокуратури та відносинам адвокат-клієнт.
Довідково: Європейська асоціація адвокатів з кримінального права (European Criminal Bar Association, ЕСВА) - це асоціація, членами якої є незалежні адвокати з країн-членів Європейського Союзу та Ради Європи, а також з інших країн.
Асоціація була заснована в 1992 році і з того часу стала провідною організацією адвокатів у Європі. Вона об’єднала адвокатів у кримінальних справах та експертів з кримінального права в Європі, які захищають фундаментальні права осіб, що перебувають під слідством, підозрюваних, обвинувачених, а також засуджених осіб.
Популярні новини
Законодавство
Куди ведуть нові напрями житлової політики України?
Основні засади житлової політики, запропоновані Кабміном у проекті Закону №12377, є декларативними, містять суттєві неузгодженості та протиріччя. Відтак, законодавча ініціатива потребує ґрунтовного доопрацювання.
БПД
Тенденції реформування БПД прокоментувала голова профільного…
У 2024 році Міністерство юстиції продовжило реорганізацію регіональних та місцевих центрів безоплатної правничої допомоги шляхом укрупнення структур. Загальною тенденцією реформування є утворення міжрегіональних центрів, повноваження яких поширюється на кілька областей.
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.