"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Незаконні дії слідчих Державного бюро розслідувань щодо адвокатів є неприйнятними у правовій демократичній державі – рішення РАУ
11 квітня 2023 року відбулось позачергове засідання Ради адвокатів України, на якому розглянуто звернення Голови Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ Володимира Клочкова щодо перешкоджання професійній діяльності адвокатів, порушення прав і гарантій адвокатської діяльності працівниками Державного бюро розслідувань.
Як доповів Володимир Клочков, 6 квітня 2023 року слідчими Державного бюро розслідувань була проведена низка незаконних обшуків у адвокатів міста Києва і Київської області, які є захисниками клієнтів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення.
Голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ наголосив, що обшуки відбулись з кричущими порушеннями конституційних прав громадян та професійних прав і гарантій адвокатської діяльності з боку слідчих Державного бюро розслідувань.
Так, була проігнорована законна процедура проведення обшуків у спеціальних суб’єктів – адвокатів. Обшуки проводились як невідкладні слідчі дії в житлі, офісних приміщеннях та транспортних засобах, що перебувають у володінні та користуванні адвокатів та/або членів їх родин, в результаті яких було безпідставно вилучено майно адвокатів та відомості, що містять адвокатську таємницю.
Також під час здійснення обшуків з боку працівників ДБР відбулись грубі порушення, в тому числі недопущення адвокатів до участі у слідчих діях, намагання здійснити особистий огляд із застосуванням сили та фізично чинилися перешкоди у наданні
правової допомоги клієнтам.
Комітетом захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ підготовлений Висновок про масове порушення прав та гарантій адвокатської діяльності працівниками Державного бюро розслідування.
Рада адвокатів України заявила, що дії з боку слідчих ДБР є здійсненням забороненого Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ототожнення адвокатів з їхніми клієнтами, здійсненням тиску на адвокатську професію, незаконного втручання в адвокатську діяльність, реального фізичного впливу на окремих адвокатів під час виконання ними своїх конституційних правозахисних функцій.
З цього приводу Рада адвокатів України ухвалила рішення направити заяву про вчинення злочину до правоохоронних органів, а також скерувати звернення до Державного бюро розслідувань, Офісу Генерального прокурора, Ради суддів України та міжнародних юридичних організацій. Крім того, РАУ планує звернутися до профільних Комітетів Верховної Ради України та Голови ВРУ.
Напередодні Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова направила лист до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, в якому звернулась з проханням здійснити в межах повноважень заходи, направлені на відновлення порушених правоохоронними органами прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, у тому числі для неприпустимості подібних порушень у подальшому.
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).